Модели

Новата Fabia

Модерен дизајн, врвна технологија и најголемиот багажник во својата класа
Потрошувачка 5,5 l/100km
CO₂ Emissionen 104 g/km

Новата Fabia е самоуверена, модерна и динамична...

а во исто време стилска и елегантна. Ја исполнува секоја улога што е дадена.

Без разлика дали сте во или надвор од градот - новата Fabia ќе ве импресионира со балансираното ракување.

Со буквите Škoda на задниот дел, новата Fabia се декларира како горд член на семејството Škoda.

Конфигурирајте го ентериерот според вашите желби. Што е Бакарна завршница?

Внатрешноста е обмислена до најмалите детали.

Новата Fabia им нуди на патниците многу простор на предните и задните седишта.

Со 380 литри, багажникот е најголем во својата класа и нуди разновидни паметни „Simply Clever“ решенија.

Фасцинантна глетка

Новата Fabia го подигнува дизајнерскиот јазик на Škoda на ново ниво. Таа зрачи со пристапна самувереност и висока елеганција. Без разлика од кој агол гледате, секогаш ќе откривате возбудливи детали. Сјае и со најнискиот коефициент на воздушен отпор (0,28 cw) во својата класа.

Елегантна и пространа внатрешност

Софистициран до најмал детал и простран во секој поглед - вака се претставува новиот ентериер на Fabia. Мноштвото уникатни решенија "Simply Clever" совршено го заокружуваат високото ниво на удобност како патник и на предните седишта и на задните седишта, а багажниот простор е најголем во класата.

Напредна технологија

Силен, а сепак економичен

Fabia нуди само модерни бензински мотори кои комбинираат задоволство при возењето и еколошка пријатност. Моторите се достапни со моќност од 60 КС до 95 КС.

Мали Детали, голем Ефект

Каде и да погледнете: насекаде ќе најдете практичен простор за складирање, паметни прегради и генијални држачи.

Тркала

Ние ги почитуваме индивидуалните потреби и барања на секој од нашите клиенти и правиме сѐ од себе да ги задоволиме. Затоа најважниот аспект - изгледот на вашето возило - го оставивме целосно на вас и вашата имагинација.

Најнова Технологија

Паркирањето никогаш не било толку лесно. Само притиснете го соодветното копче.
LED светлата нудат високи перформанси и сеопфатни безбедносни карактеристики.
Асистентот за Патување презема делови од контролата на возилото за да ви го олесни возењето.
Новата Fabia ви го нуди најдоброто во однос на безбедноста.

Останете онлајн дури и кога сте во движење

Напредното поврзување на новата Fabia го олеснува секојдневното користење и ви нуди се што е потребно за да стигнете на време и удобно до вашата дестинација.

Место за сите!

Опуштете се. Fabia се вклопува дури и во најтесните простори без да се жртвува просторноста на патничкиот или багажниот простор.

Кон техничките спецификации