Модели
Потрошувачка 5,5 l/100km
CO₂ Emissionen 104 g/km

Безвременскиот, модерен дизајн и најсовремената технологија овозможуваат лесно да се заљубите во новата Škoda Scala.

LED-Matrix светлата се вистински белег на секое патување.

Scala е елегантна, практична, ја совладува секоја препрека, а исто така има навистина добра фигура.

До 9 воздушни перничиња и најсовремени системи за помош гарантираат максимална безбедност.

Издржливите материјали и првокласните ентериери се белег на Škoda Scala.

Со опционалното менување на боја на амбиенталното осветлување можете да го дизајнирате ентериерот според вашите желби.

Приклучоците за USB-C, џебовите за мобилни телефони и WiFi-Hotspot се многу погодни за долги патувања.

Ќе го цените ентериерот и багажниот простор без разлика каде одите.

Причина повеќе за новата Škoda Scala

Убава и динамична

Јасни линии, безвременски дизајн и динамични форми во комбинација со спортски изглед ја прават Škoda Scala атрактивен секојдневен придружник.

Класици

Динамичниот дизајн продолжува беспрекорно во внатрешноста. Емотивни форми, добро осмислена ергономија, висококвалитетни материјали, модерна технологија, голем, централен дисплеј и дарежлив простор.

Сигурна работа

Scala исто така добива поени во однос на безбедноста со многу системи за помош и заштита кои инаку се познати само од повисоките класи на возила. И секако со девет воздушни перничиња и eCall, за секој случај. Ова е една од причините зошто извонредната безбедност на возилото доби пет ѕвездички.

Инженерство од прва класа

Scala беше развиена врз основа на иновативна MQB платформа. Пионерскиот дизајн ги исполнува најсовремените погонски системи и разновидните системи за помош кои инаку се вообичаени само кај поголемите модели.

Која е твојата омилена Scala?

Дознајте самите: изберете ја вашата омилена боја, фелни кои одговараат и погледнете го вашето индивидуално прилагодување. Преземете слика од Scala и споделете ја со вашите пријатели.

Системи за безбедност

Travel-Assistant го олеснува возењето и ја зголемува удобноста при возењето.
Паркирањето никогаш не било полесно.
Иновативни системи за помош за ваша безбедност при возење.
LED светлата нудат подобри перформанси и безбедносни карактеристики.

Секогаш онлајн, дури и кога сте во движење

Искусете нови нивоа на удобност, безбедност и забава со нашите понуди за поврзување. Поврзете ја вашата Škoda и вашиот паметен телефон на интернет и извлечете максимална корист, меѓу другото од: Информации за сообраќајот во реално време, потсетници за претстојните сервисни интервали или добијте помош во итен случај.

ДИМЕНЗИИ

Детали

Безбедност без компромис

Ценовник и инфоматеријал