Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете
Модели

Патувајте со стил. Патувајте во комфор.

Superb

Од 22.604
CO₂ 113 - 161 g/km
Потрошувачка 4.3 - 7.1 l/100km

Патувајте со стил. Патувајте во комфор.

Патувајте со стил. Патувајте во комфор.

Патувајте со стил. Патувајте во комфор.

Патувајте со стил. Патувајте во комфор.

Патувајте со стил. Патувајте во комфор.

Патувајте со стил. Патувајте во комфор.

Патувајте со стил. Патувајте во комфор.

Патувајте со стил. Патувајте во комфор.

6 причини зошто: ŠKODA SUPERB

1

Дизајн

ŠKODA SUPERB ги следи впечатливите линии на дизајнерскиот концепт "ŠKODA VisionC".

6 причини зошто: ŠKODA SUPERB

2

Комфор

Благодарение на мноштвото паметни детали на опремата, во SUPERB може да уживате највисок степен на комфор. И на подолги патувања, ќе останете целосно отпуштени, а по пат може навистина добро да се забавувате.

6 причини зошто: ŠKODA SUPERB

3

Мотор

Голема моќ. Доколку дизајнот на SUPERB ја побуди вашата љубопитност, погледот под капакот од просторот на моторот ќе направи вашето срце уште побрзо да чука.

6 причини зошто: ŠKODA SUPERB

4

Варианти на опрема

Линијата на опрема Laurin & Klement нуди совршена комбинација од елеганција и висока технологија - со максимален комфор.

6 причини зошто: ŠKODA SUPERB

5

Безбедност

Со SUPERB, ништо не оставате на случајноста. Во опасни ситуации, врз коишто возачот не може активно да влијае, се активираат пасивните безбедносни системи на возилото.

6 причини зошто: ŠKODA SUPERB

6

Фелни

Преглед на портфолиото на фелни ќе најдете тука.

Simply Clever технологија

Повеќе информации за системите за помош на ŠKODA ќе најдете тука.

Connectivity

Повеќе информации за ŠKODA Connect, Smart Link и Smart Gate ќе најдете тука.

Мотори

1.5 TSI

150 кс Моќност
5,4 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
122 g/km Емисија на CO2
217 km/h 8,7s

1.5 TSI

150 кс Моќност
5,4 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
123 g/km Емисија на CO2
216 km/h 8,9s

2.0 TSI

4х4

272 кс Моќност
7,1 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
161 g/km Емисија на CO2
250 km/h 5,5s

2.0 TDI

150 кс Моќност
4,3 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
113 g/km Емисија на CO2
219 km/h 9,2s

2.0 TDI

150 кс Моќност
4,4 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
114 g/km Емисија на CO2
217 km/h 9,2s

2.0 TDI

190 кс Моќност
4,5 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
119 g/km Емисија на CO2
234 km/h 8,3s

2.0 TDI

4х4

190 кс Моќност
5,1 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
135 g/km Емисија на CO2
228 km/h 8,0s

Карактеристики

ACTIVE
Од 22.604
 • 7 х воздушни перничиња
 • ABS, ESC
 • Предни и задни светла за магла
 • Електрични ретровизори со грејачи
 • Електрични стакла на сите врати
 • Climatronic - Автоматски клима уред
 • Радио "Swing" со 6.5" екран
 • Bluetooth
 • Aux-In, USB, SD-Card слот
 • 3 крак кожен управувач со команди за радио и телефон
 • 16" Челични HERMES Фелни
 • Темпомат
 • Maxi Dot патен компјутер
 • Сензор за дожд со светлосен асистент
 • Централен преден наслон за раце
Прикажи ги сите објекти
AMBITION
Од 23.856
 • LED дневни светла
 • Три-зонски автоматски клима уред
 • Лумбарна регулација на предните седишта
 • Греење на предните седишта
 • Радио "Bolero" со 8" екран во боја, Mirror Link
 • 17" Алуминиумски HELIOS фелни
 • Сензори за паркирање позади
 • Front Assistant
 • Автоматско затем. и преклопување на ретровизори
 • Предни светла за магла со Corner функција
Прикажи ги сите објекти
STYLE
Од 29.926
 • Кожен / Алкантара ентериер
 • Греење на предни и задни седишта
 • Електрична регулација на предните седишта
 • Електрично отв./ затв. на багажникот
 • KESSY - откл./ закл. без клуч со Easy Start копче
 • Сензори за паркирање напред и позади
 • Камера за паркирање позади
 • Систем за детекција на возила од мртов агол
 • Систем за предупредување на замор кај возачот
 • 18" Алуминиумски ZENITH Фелни
 • Асистент за долги светла
 • Навигација "Amundsen" со 8" екран, Voice Control, Mirror Link
 • Амбиентално LED осветлување во ентериерот
Прикажи ги сите објекти
L&K
Од 34.395
 • Ексклузивен L&K ентериер
 • Lounge Step - Потпирач за нозе
 • Sunset - длабоко затемнети стакла
 • Адаптивна суспензија
 • 18" Алуминиумски PEGASUS Anthracite Фелни
 • Canton Sound System - 12 звучници
Прикажи ги сите објекти
Споредете опрема