Модели

Млада, разновидна и динамична

FABIA

Од 11.946
CO₂ 110 g/km
Потрошувачка 4.8 l/100km

Ништо не е преголемо за справување

Компактните димензии дозволуваат лесно возење и паркирање низ град. Новата Fabia нуди просторен ентериер и многу дополнителна опрема. Лесно се справува во секоја ситуација на дневна база.

Нов дизајн со урбан карактер

За секој ден

Новата ŠKODA FABIA нуди напредна безбедност и технологија, за секојдневно уживање во возењето.

Предности на новата ŠKODA FABIA

Дизајн

Млада, разновидна, динамична, а истовремено сита од улиците, зачинета со најмодерните технологии - тоа е новата Škoda FABIA. Нејзиниот созреан изглед привлекува уште повеќе внимание кон себе и ги засенува останатите.

Предности на новата ŠKODA FABIA

Фелни

Ние ги почитуваме индивидуалните потреби и барања на сите наши клиенти и правиме се што можеме, истите да ги исполниме. Поради тоа, најважниот аспект - изгледот на вашето возило - сосема ви го препуштаме вам и на вашата фантазија.

Предности на новата ŠKODA FABIA

Просторност

ŠKODA FABIA нуди многу место за вас, за вашите сопатници и багажот. Просторот за патници е малку подолг и поширок од досега - Вие и вашиот совозач имате повеќе слобода во просторот за главата.

Предности на новата ŠKODA FABIA

Мотор

Мала, но динамична: за да можете што е можно побрзо, побезбедно и поудобно да стигнете до вашата цел, за FABIA ви нудиме широка палета на мотори, која што е целосно прилагодена кон вашите потреби. Моторите со директно вбризгување и турбо полнач се одликуваат пред сè со своето тивко работење, нивната непосредна реакција на педалот за гас како и со оптималниот вртежен момент.

Предности на новата ŠKODA FABIA

Безбедност

Кога се работи на темата безбедност, FABIA навистина се истакнува. На пример, пред судиите за доделување награди на Euro NCAP креш тестот, кои што ја одликуваа со најдобра оцена со пет ѕвезди.

Предности на новата ŠKODA FABIA

Simply Clever

Често пати малите нешта се оние кои го прават нашето секојдневие поедноставно, полесно и поубаво. Тоа важи и за ŠKODA FABIA, која остава силен впечаток со голем број на "Simply Clever" детали.

Simply Clever технологија

Smartphone на четири тркала

Можеби се смета за мало возило, но FABIA ги нуди најновите connectivity услуги од програмата на ŠKODA. Искористете ги максимално сите функции со цел да стигнете до вашата дестинација брзо и комфорно.

Мотори

1.0 MPI

60 кс Моќност
4,9 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 5 брзини
110 g/km Емисија на CO2
157 km/h 16,6s

Карактеристики

AMBITION
Од 11.946

 

 • Воздушни перничиња за возач и совозач
 • Start Stop систем за регенерација
 • Електричен серво управувач
 • Централно заклучување со далечинско
 • Електрични стакла во предните врати
 • Висинско прилагодување на возачкото седиште
 • Мануелен клима уред
 • Радио BLUES со USB port и SD card slot
 • Борд компјутер
 • Хром пакет во ентериерот
 • LED дневни светла
 • Електрични ретровизори со грејачи во боја на каросерија
 • 15" Челични тркала - COSTA со пневматици 185/60 R15
Прикажи ги сите објекти

Димензии

Малата висина и дава на FABIA динамичен изглед.

Повеќе