За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Модели

Поврзете се повторно.

KODIAQ

Од 24.253
CO₂ 126 - 154 g/km
Потрошувачка 0 - 6.5 l/100km

Поврзете се повторно.

Поврзете се повторно.

Поврзете се повторно.

Поврзете се повторно.

Поврзете се повторно.

Поврзете се повторно.

Поврзете се повторно.

Поврзете се повторно.

Поврзете се повторно.

6 причини зошто: ŠKODA KODIAQ

Дизајн

Природата не прифаќа никаков изговор за компримиси, таа ја дозволува само најдобрата можна комбинација. Затоа и моќната естетика на KODIAQ ја поврзува извонредната каросерија со впечатливите Offroad квалитети. Конструиран за најтешки услови, тој ја презентира својата надворешност со самоуверена елеганција.

6 причини зошто: ŠKODA KODIAQ

Фелни

Преглед на портфолиото на фелни ќе најдете тука.

6 причини зошто: ŠKODA KODIAQ

Безбедност

Во опасни ситуации, каде возачот не може активно да влијае, се активираат пасивните сигурносни системи на возилото, меѓу кои и воздушните перничиња.

6 причини зошто: ŠKODA KODIAQ

Off Road

Стрмни планини, ниски долини, чакал, кал или дупки од удари? За KODIAQ со 4x4-погон ниту еден предизвик не е несовладлив. Експертот за Offroad ќе Ве воодушеви при секое возење со својот огромен потенцијал и првокласното маневрирање: совршениот придружник на патот кон авантурите.

6 причини зошто: ŠKODA KODIAQ

Великодушен и елегантен

Сите на свое место, подготвени, тргнувајте: во KODIAQ со оптимална втора задна клупа удобно и безбедно патуваат и до седум патници.

Simply Clever технологија

Паркирањето никогаш не било полесно. Само притисни го правото копче
Кристална LED технологија
Kodiaq ќе се погрижи секогаш да имаш комфорно патување

  

Connectivity

Со KODIAQ можете да го оставите светот зад себе - а сепак, во секое време и насекаде да бидете поврзани со него. Благодарение на постојаната онлајн врска, не само што понудите за забава и информирање се само еден клик од вас, туку достапни се и специјалните системи за помош.

Повеќе информации за ŠKODA Connect, SmartLink и SmartGate ќе најдете тука.

Мотори

1.5 TSI

150 кс Моќност
6,5 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
147 g/km Емисија на CO2
200 km/h 9,8s

1.5 TSI

150 кс Моќност
6,1 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
139 g/km Емисија на CO2
198 km/h 9,8s

1.5 TSI

4x4

150 кс Моќност
6,8 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
155 g/km Емисија на CO2
195 km/h 9,9s

2.0 TSI

4х4

190 кс Моќност
7,3 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
168 g/km Емисија на CO2
211 g/km 7,5s

2.0 TDI

150 кс Моќност
5,0 l/100km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
131 g/km Емисија на CO2
198 km/h 9,8s

2.0 TDI

4х4

150 кс Моќност
5,4 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
146 g/kom Емисија на CO2
197 km/h 9,7s

2.0 TDI

4х4

150 кс Моќност
5,5 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
144 g/km Емисија на CO2
194 km/h 9,8s

2.0 TDI

4x4

190 кс Моќност
5,6 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
147 g/km Емисија на CO2
210 km/h 8,4s

Карактеристики

ACTIVE
Од 24.253
 •  7 x воздушни перничиња
 • ABS, ESC
 • Клима уред - Climatic
 • 3 крак кожен управувач со команди за радио и телефон
 • Електрични стакла на сите врати
 • Електрични ретровизори со грејачи
 • Радио "Swing" со 6.5" екран во боја
 • Bluetooth
 • LED светла
 • 17" Челични BORNEO Фелни
 • Front Assistant
 • Темпомат
 • Maxi Dot патен компјутер
 • Црни кровни шини
Прикажи ги сите објекти
AMBITION
Од 27.460
 • 17" Алуминиумски RATIKON Фелни
 • Автоматски клима уред - Climatronic
 • Лумбарна регулација на предните седишта
 • Греење на предните седишта
 • Сензори за паркирање позади
 • Радио "Bolero" со 8" екран, 8 звучници, Smart Link
 • Easy Start - копче за палење на моторот
 • Електрично отв./ затв. на багажникот
 • Full LED предни светла со динамична контрола
 • Автоматско затемнување и преклопување на ретровизорите
 • Сензор за дожд со светлосен асистент
Прикажи ги сите објекти
STYLE
Од 31.005
 • Ентериер - Кожа/ Текстил
 • Сензори за паркирање напред и позади
 • Греење на предни и задни седишта
 • 18" Алуминиумски TRITON Фелни
 • Три-зонски автоматски клима уред
 • Навигација "Amundsen" со 8" екран, WLAN, Smart Link
 • Камера за паркирање позади
 • Сребрени кровни шини
 • SUNSET - затемнети задни стакла
 • Систем за детекција на возила од мртов агол
 • Систем за предупредување на замор кај возачот
 • Интелегентен асистент за долги светла
 • Амбиентално LED осветлување во ентериерот
 • Keyless Entry - систем за откл./ закл. без клуч
Прикажи ги сите објекти
Споредете опрема

Вашиот нов KODIAQ

Од 24.253

Цени Преземете ценовник и каталог