Нагласуваме
Enyaq Coupé

Enyaq Coupé

Откријте нови можности!
Потрошувачка на електрична енергија0,0 kWh/100km
CO2 Emission0 g/km

Преглед на модели

Надворешност
Внатрешност
Ein Škoda Kodiaq fährt im Offroad-Gelände

Škoda Enyaq Coupé е импресивно стилски и аеродинамички ефикасен.

Škoda Kodiaq fährt eine Straße entlang. Dahinter sieht man Berglandschaft

Линијата на покривот во стилот на купе, наведната надолу од столбот Б му дава на Enyaq Coupé емотивен изглед.

Eine Frau und ein Junge stehen neben dem Kofferraum eines Škoda Kodiaq. Dahinter sieht man einen Fluss und Berge

Каде и да ве одведе вашиот активен животен стил, Enyaq Coupé ќе ви ја даде сигурната поддршка што ви треба.

Eine Frau und ein Junge stehen neben dem Kofferraum eines Škoda Kodiaq. Dahinter sieht man einen Fluss und Berge

Дизајнот на Enyaq Coupé е заокружен со Crystal Face, кое му дава веднаш препознатлив изглед.

Heckansicht eines silbernen Škoda Kodiaq
Чист и елегантен дизајн

Новиот стилски и самоуверен изглед на Škoda. Со својот познат, но иновативен и впечатлив дизајн, Enyaq Coupé беспрекорно се вклопува во традицијата. Неговите елегантни пропорции оставаат впечаток на пространост во внатрешноста.

Heckansicht eines silbernen Škoda Kodiaq
Врвен електричен SUV

Уште со CITIGOe, веќе се докажа дека електричната мобилност може да биде забавна. Со новиот Enyaq би сакале да ја прошириме нашата палета производи. Ова SUV возило се базира на модуларна платформа развиена специјално за електрични возила и нуди најсовремена технологија, функции за брзо полнење на батеријата и голем досег.

Innenansicht vorne im Škoda Kodiaq
Висококвалитетен и просторен

Редизајнираната внатрешност ја нагласува пространоста на Enyaq, вклучувајќи го големиот багажен простор типичен за Škoda. Висококвалитетната изработка и бројните практични прегради за складирање обезбедуваат висок степен на комфор. Апсолутна врвна карактеристика сепак се еколошките материјали на возилото.

Ein Škoda Kodiaq fährt auf einer Straße durch den Wald
Интелигентен, иновативен, интуитивен

Škoda Enyaq не само што нуди нов внатрешен концепт, туку и голем избор на интелигентни и иновативни решенија кои се во голема мера интуитивни за користење. Тука спаѓаат серискиот виртуелен кокпит, многуте опции за поврзување и внатрешното LED осветлување.

Simply Clever технологија

Travel Assist
Едноставно паркирање
Системи за помош за безбедност
LED технологија
Exemplarische Abbildung der Funktionsweise der Komofrt-Assistenten im Škoda Superb

Travel Assist - системот за помош при патување презема сегменти од управувањето со возилото за да ви го олесни возењето и набљудувањето на сообраќајот.

Hand mit Smartphone in einem Škoda Kodiaq
Секогаш онлајн додека патувате

Со исклучок на дигиталниот кокпит од 5,3 инчи, кој ги прикажува само најважните информации за возење, сè се одвива на централен екран на допир од 13 инчи. Инфозабавниот систем на автомобилот нуди и Škoda Connect, SmartLink, Bluetooth, Wi-Fi hotspot и многу други услуги.

Дизајнерски пакети

Возилото е достапно во неколку дизајнерски пакети, секој со различни елементи. Секоја варијанта на ентериерот е инспирирана од вашиот животен стил, комфорот и удобноста на вашата дневна соба. Нашите најдобри дизајнери на ентериер внимателно го одбраа секој детаљ од дизајнерските пакети за во возилото да создадат атмосфера како во дневната соба во која навистина ќе се чувствувате како дома. Седишта, инструментна табла, потпирач за раце, централна конзола, вметоци на врати, украсни панели, осветлување и патосници: поединечните дизајнерски елементи на секој дизајнерски пакет се рефлектираат низ целата внатрешност.

Heckansicht eines silbernen Škoda Kodiaq
Loft

Дизајнерскиот пакет Loft нуди модерен, но пријатен ентериер. Елегантната и безвременска комбинација на сиво и црно создава хармонично чувство. Семејствата со деца ќе ја ценат издржливоста на материјалот, кој е и лесен за одржување.

Heckansicht eines silbernen Škoda Kodiaq
Lodge

Концептот на мобилност и одржливост на иднината силно се рефлектира во дизајнерскиот пакет Lodge. Природата се движи со вас. Меките материјали и светлите бои го прават ентериерот удобен, привлечен и создаваат пријатна атмосфера при секое патување.

Innenansicht vorne im Škoda Kodiaq
Lounge

Дизајнерскиот пакет Lounge ги истакнува карактеристиките на иновативното електрично возило. Добро осмислениот ентериер со висококвалитетни материјали се комбинира со естетски, модерен изглед со фокус на ексклузивни детали.

Ein Škoda Kodiaq fährt auf einer Straße durch den Wald
Suite

Уживајте во допирот на луксуз со дизајнерскиот пакет Suite. Внатрешноста, која што е опремена со ексклузивни материјали и со која доминира меката кожа, ве опкружува со највисоко ниво на удобност и хармонија.

Ein Škoda Kodiaq fährt auf einer Straße durch den Wald
ecoSuite

Стилскиот и добро осмислен дизајнерски пакет ecoSuite ги исполнува дури и највисоките стандарди за комфор и еколошки решенија. Обложен е со уникатна маслиново-фарбана кожа во боја на коњак со контрастни детали во каменесто беж боја. Наместо хемикалии, за време на боењето се користи екстракт од листови од маслинки, што го прави производството поеколошко. Ова особено ќе го ценат оние чија животна филозофија ги вклучува принципите на одржлив развој.

Карактеристики

Интелигентни детали
Пространи прегради
Паметна технологија
Багажен простор

Безбедност без компромис

Škoda Enyaq ги доби првите пет ѕвезди на Euro-NCAP-Crashtest и исто така го освои првото место во својата класа.

Ценовник и инфоматеријал

Преземање каталог за Škoda Enyaq Coupé
pdf  (7,6 MB)
Преземање ценовник за Škoda Enyaq Coupé
pdf  (511,8 kB)