Модели
Совршен баланс

Преглед на модели

Доживеј ја на свој начин

Ви ја претставуваме четвртата генерација на најпродаваниот Škoda модел - комплетно новата Octavia. Простран модел кој е исто толку разновиден во деловни ситуации колку и практичен во рамките на семејството. Со своите компактни димензии, најсовремени системи за асистенција при возење и извонреден комфор, новата Octavia е совршена за градски сообраќај и долги патувања.

УНИКАТЕН ДИЗАЈН

Со своите совршени пропорции, уредни површини и засилена аеродинамика, целосно новата Octavia изгледа стилски и спортски. Како што е и вообичаено за Octavia, таа го задржува својот безвременски дизајн, а како резултат секогаш ќе ја препознаете кога ќе ја видите.

најсовремена технологија

Octavia секогаш се истакнува со оние карактеристики кои ни се нам најважни. 

Уникатен дизајн

Комплетно новата Octavia, со пространа внатрешност и извонредна практичност повторно пресликани во елегантен и безвременски дизајн. Full LED предни и задните светла овозможуваат совршена видливост во сите годишни времења и се само уште еден од многуте обележја на овој модел.

Модерен ентериер

Добредојдовте во новата генерација на дигитална инстументална табла, водечка во својата класа. Head-up дисплејот ќе ви даде свежа перспектива на светот, сите важни детали ви се прегледни на два 10" дисплеи додека минималистичките линии и амбиентално осветлување одлично јо заокружуваат елегантната атмосфера во кабината. 

Просторност

Багажниот простор е проширен за 30 литри, совладувајки ги своите конкуренти. Со преклопување на наслоните на задните седишта добивате извонредни 1.700 литри багажен простор. При полнење на багажникот, ќе ја цените неговата стандарна форма, долга површина на подот и многубројните Simply Clever решенија кои овозможуваат важиот багаж да биде безбедно фиксиран: четири куки, три мрежи, двоен под и Velcro карго-фиксирачки елементи. 

Безбедност

Патувајте без грижа, без разлика дали возите низ преполните градски улици или уживате на отворен пат. Новата Octavia доаѓа со неколку нови системи за помош за возачот. Овие, заедно со деветте воздушни перничиња, ја одликуваат заштитата на патниците на друго ниво.

Економичност

Ќе добиете просторно семејно возило што е ефтино за одржување и еколошки настроено. Одберете од нашето портфолио на бензиски и дизел мотори, исто така испорачани и во електрифицирани верзии.

Комфор

Бидете уверени дека, благодарение на дополнителните опции како што се масажа на возачкото седиште или потпирачите за глава на задните седишта вие секогаш ќе пристигнете свежи на вашата дестинација. Новата Octavia нуди опсег на комфорна опрема, од адаптивен темпомат со радар па се до три-зонски автоматски клима уред. 

Вашата нова Octavia, сигурен избор!

Новата Octavia е четвртата генерација на нашиот најпродаван модел

Повеќе од 6.5 милиони возила се испорачани до клиенти од 1996-та година

Моментално, Octavia е најпродован модел на неколку Европски пазари

Низ нејзиното постоење, Octavia се има закитено со повеќе од 50 интернационални признанија

најсовремените системи за помош

Не грижете се повеќе за паркирање - се што е потребно е да притиснете само едно копче
Листата на безбедносни системи за помош при возењето е проширена за да вклучи неколку нови најнапредни асистенти
Новата LED технологија обезбедува подобори перформанси, пониска потрошувачка на енергија и нови безбедносни функции
Travel Assist презема делумна контрола врз возилото со цел да го олесни возењето и следи сообраќајот

Поврзување

 

Новата генерација Infotainment системи со вградена SIM картичка нудат практични функции, како што се информации за сообраќајот или Wi-Fi конекција за паметните уреди на патниците

Новата Škoda Octavia одблизу