Модели

За секојдневна авантура!

OCTAVIA RS

Од 25.564
CO₂ 119 - 149 g/km
Потрошувачка 3.9 - 6.5 l/100km

Моќна елеганција

Вистински мотор

За вистинските љубители

5 причини зошто: Octavia RS

1

230 коњски сили

Микс од естетика и спортски дизајн. Octavia RS прикажува експресивен изглед поддржан од нејзината спортски - динамична шасија и софистицирани надворешни елементи.

5 причини зошто: Octavia RS

2

Убавината е во деталите

Практичните каректеристики и генијалните детали ја прават спортската опрема на Octavia RS и многу комфорна. 

5 причини зошто: Octavia RS

3

Комфор

Ентериерот комбинира исклучителна просторност со спортски дизајн - достапен во ексклузивен црн дизајн. Додека возачот ужива во спортскиот амбиент, патникот искусува максимален комфор.

5 причини зошто: Octavia RS

4

Функционално

Octavia RS е комбинација од динамично возачко искуство во склоп со комфорен фамилијарен амбиент. Одличните карактеристики гарантираат користење на целосниот потенцијал на RS моторот со истовремено чуство на максимална безбедност. 

5 причини зошто: Octavia RS

5

Simply Clever

Без разлика дали уживате да возите на отворен пат или пак барате некоја off-road авантура, специјалниот карактер на Octavia, комплетиран со специфичните предности на RS ќе се погрижи да секогаш стигнете на вашата дестинација.

                                        Повеќе информации за ŠKODA Connect и Smart Link ќе најдете тука.

Технологија

Connectivity

2.0 TSI RS

230 кс Моќност
6,5 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
149 g/km Емисија на CO2
250 km/h 6,7s

2.0 TSI RS

4х4

230 кс Моќност
6,6 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 6 брзини
149 g/km Емисија на CO2
249 km/h 6,8s

2.0 TDI RS

184 кс Моќност
4,9 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
129 g/km Емисија на CO2
230 km/h 7,9s

2.0 TDI RS

184 кс Моќност
5,1 l/100km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 6 брзини
134 g/km Емисија на CO2
228 km/h 7,6s

2.0 TDI RS

4х4

184 кс Моќност
5,1 l/100km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 6 брзини
134 g/km Емисија на CO2
228 km/h 7,6s

Карактеристики

RS
Од 25.564
 • RS Спортски Дизајн на браниците
 • RS Спортска инструментална табла
 • RS Спортски 3 крак мултифункционален управувач
 • RS Спортски ентериер - кожа/ текстил
 • Заден RS спортски спојлер
 • Хромирана RS лајсна на праговите
 • RS ознаки напред и позади
 • Две хромирани, трапезни издувни цевки
 • Спортски, алуминиумски педали
 • 17" Алуминиумски DENOM фелни
 • Црн спортски дифузер на задниот браник
Прикажи ги сите објекти

Димензии

Повеќе

Вашата нова OCTAVIA RS

Од 25.564

Цени Преземете информативен материјал
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете