Модели

Škoda Karoq Sportline Внатрешност

Безбедно место

Уживајте во пространа и удобна внатрешност во сите наши ентериери. Внатрешноста на Karoq Sportline е претежно црна и го нагласува динамичното возачко искуство. Кожен волан со три краци и црна главна линија го комплетираат спортскиот изглед. Декоративните панели на вратите имаат карбонски изглед и амбиенталното осветлување е стандардно. Навигацијата Amundsen ве води до вашата дестинација на опуштен начин.

Škoda Karoq Sportline Внатрешност

Спортска удобност

Предните спортски седишта со фиксирани потпирачи за глава не само што изгледаат одлично, туку и го одржуваат телото на место при брзи свиоци. Тие се направени од ThermoFlux, ткаенина која пропушта 4,5 пати повеќе воздух од традиционалните материјали. Сивиот шев е впечатлив детал. Без разлика дали се враќате дома по напорниот работен ден или на брзо возење за време на викендот, ќе ги цените овие седишта.

Škoda Karoq Sportline Внатрешност

Слободно нагазете ја педалата

Педалите од нерѓосувачки челик додаваат карактер на внатрешноста на Karoq Sportline. Тие додаваат визуелен интерес на возачкиот простор и одговараат на бојата на другите хромирани внатрешни елементи. Тие се опремени со гумени точки за да не ви се лизга стапалото.

Škoda Karoq Sportline Внатрешност

Топло добредојде

Кога ќе ја отворите вратата, Škoda Karoq проектира лого на асфалтот како добредојде и ве кани внатре. Го осветлува и влезот во возилото.

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна