За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Модели

ŠKODA OCTAVIA Комфор

Travel Assist

Ако вообичаено поминувате подолги часови зад воланот, добро знаете колку уморувачки е постојано да внимавате на сообраќајните знаци или да возите во тежок сообраќај. Во ŠKODA, имаме паметно решение и за тоа. Новата Octavia располага со Travel Assist систем кој може да ја прилагоди својата брзина соодветно околната ситуација, да го задржи возилото во својата лента и дури целосно да запре и повторно тргне во случај на сообраќаен метеж.

ŠKODA OCTAVIA Комфор

Комфор на секое ниво

Уживајте во целокупниот комфор на едно семејно возило. Предните AGR сертифицирани седишта нудат вентилација, масажа и подесување на должината на седечката површина. Climatronic кој овозможува трозонско регулирање на температурара. Адаптивна шасија со прилагодливо подвозје ќе обезбеди комфорно патување без разлика на патот.  

ŠKODA OCTAVIA Комфор

Секојдневни генијални решенија

Од напред до позади, новата Octavia е преполна со иновативни решенија, кој ќе ви олеснат управувањето со возилото.

Рацете ви се зафатени? Отворете го багажникот со помош на виртуелната педала со придвижување на ногата под задниот браник. Клучевите не ви се при рака? Сега можете да ја отворите секоја врата со помош на новиот KESSY Advance систем за заклучување или отклучување без клуч.

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна