Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете
Модели

Опрема­Споредба SUPERB SPORTLINE

Изберете од различни нивоа на опременост.
  • Стандардна опрема Стандардна опрема
  • Опционална дополнителна опрема Опционална дополнителна опрема
  • Сериска кај некои модели на варијантата Сериска кај некои модели на варијантата
  • Недостапна Недостапна
SPORTLINE
18" Алуминиумски фелни - ZENITH Platinum
19" Алуминиумски фелни VEGA со
пневматици 235/40 R19
230V приклучок со 2х USB приклучоци
напред и позади
3 крак мултифункционален кожен волан со
команди за радио, телефон и греење
3 крак мултифункционален кожен волан со
команди за радио, телефон, греење и
педали за менување брзини (за DSG модел)
3D Навигациски систем - COLUMBUS со 9.2"
екран осетлив на допир, 64 GB меморија,
интегрирани мапи, Voice Control
Apple конекција
AUTO LIGHT ASSIST - асистент за долги
светла со мултифункционална камера,
Lane Assist + Blind Spot Detect
Bi-Xenon предни светла со динамична
контрола на агол, LED дневни светла и
миења на светла
Blind Spot Detect - сензори за детекција
на возила од мртов агол
CANTON sound system - 12 звучници,
дигитален еквилајзер (мора со KESSY)
Color Maxi Dot патен компјутер
Comfort telephony - BT, WLAN (LTE),
rSAP и дигитален радио прием
Comfort telephony - BT, WLAN (LTE),
безжична надворешна кон. и полнач, rSAP
и Дигитален радио прием
Comfort telephony - BT, WLAN (LTE),
безжична надворешна конекција и безжичен
полнач
Comfort telephony - BT, безжична
надворешна конекција и безжичен полнач
DAB - Дигитален радио прием
Driving Mode Selection - без DCC
Front Assistant - Радар за автоматско
сопирање при појава на препрека
Hill Hold контрола за поаѓање на угорнин
KESSY - Систем за откл./ закл. без клуч
KESSY - Систем за откл./ закл. без клуч
со Start-Stop копче за палење на моторот
со Start-Stop копче за палење на моторот
Kука за влечење, преклоплива
Lane Assist + Blind Spot Detect заедно
со мултифункционална камера
SMART LIGHT ASSIST - заедно со LANE
ASSIST + BLIND SPOT DETECT и мултифунк.
камера
SMART LINK + Wireless RSE App (Skoda
Media Command апликација)
SMART LINK конекција за телефон
SPORTLINE пакет
SUNSET
Virtual Pedal - отварање/ затварање на
багажникот на сензор (само со 4E7)
Voice Control
Адаптивен темпомат со радар - Front
Assist - до брзина од 160 km/h
Адаптивен темпомат со радар - Front
Assist - до брзина од 210 km/h
Адаптивна суспензија - Dinamic Chassis
Control заедно со Driving Mode Select
Акустични предни прозорци со Sunset
Акустични предни прозорци
Алармен уред против кражба заедно со
KESSY - Ситем за отклучување/заклучување
без клуч со Start-Stop копче
Алармен уред против кражба
Алуминиумски педали
Амбиентално LED осветлување
Брисач на задното стакло
Вентилација на предни седишта
Внатрешен пакет - централен потпирач за
раце напред, приклучок од 230V, 2 x USB
Воздушно перниче за возач и совозач
со опција за деактиварање на совозачко
Воздушно перниче за колена за возач
Греени прскалки за ветробран
Греење на ветробранско стакло
Греење на предни и задни седишта
Греење на предни седишта
Декоративни инсерти
Декоративни прагови на вратите
Делови со специфичен надворешен изглед
Дополнително електрично загревање на
кабината (само за дизел моторите)
Ел. ретровизори со грејачи, автоматско
затемнување, преклопување и мемориска
функција
Електрика на предни и задни прозори
Електричен сончев кров
Електрична лумбарна регулација на
возачко седиште
Електрично отварање/ затворање на
багажникот
Електрично подесиво возачко седишта со
мемориска функција
Електрично прилагодливи возачко и
совозачко седиште со лумбарна подршка,
возачкото со меморија
Ентериер - кожа/ Alcantara
Ентериер - кожа
Заден спојлер
Задни LED стоп светла
Задни светла за магла
Заштита под моторот од лоши патишта
Индикатор за издишан пневматик
Индикатор за сигурносни ремени
Интелигентен асистен за долги светла
со камера
Камера за паркирање, позади
Контроли за електричната регулација на
совозачко седиште од левата страна на
наслонот
Кутија за одпадоци
Кутија за складирање со прекривка на
багажниот простор (од двете страни) плус
карго елементи
Лајсна во ентериерот, Alu-look dark
"Style"
Мрежа во багажен простор
Мрежа во багажникот
Мултифункционален 3 Крак кожен управувач
со контрола за радио и телефон
Мултифункционален 3 крак кожен управувач
со DSG педали (Sport Package)
Навигациски систем AMUNDSEN со 8" екран
осетлив на допир, Voice Control
Независно греење (WEBASTO) со далечински
Остранлива торба за скии UNIBAG
(во задниот наслон за раце)
Отстранлива електрична светилка во
багажникот
Пакет за лоши патишта
Паркинг асистент за автоматско паркирање
со Area view сензори
Подготовка за детско седиште ISOFIX
- на совозачко седиште
Подготовка за кука за влечење
Потпирач за нозе за задните патници
Превентивен систем за заштита на
патниците при судар - Crew Protect
Assistant
Предни светла за магла со Corner функија
Предни спортски седишта
Преклопливо совозачко седиште
Преклопување на наслонот на задната
купа од багажникот
Прогресивно спортско серво управување
Радио BOLERO со 8" екран осетлив на
допир
Резервно челично тркало
Решетка на ладилникот
Ролетни на задното и страничните задни
стакла
Сензор за дожд со светлосен асистент
и само затемнувачки ретровизор
Сензори за паркирање напред и позади
Сензори за паркирање позади
Сигурносни завртки на тркалата
Систем за избирање на возачка програма
Driving Mode Select
Систем за предупредување на замор кај
возачот
Спортска суспензија
Спортски пакет
Спортски седишта обложени со кожа/ штоф
- Sports Grain
Странични воздушни перничиња за возач
и совозач
Странични воздушни перничиња позади
Текстилни патосници напред и позади
Темпомат
Тонирани стакла
Три зонски автоматски клима уред
Централен наслон за раце напред
Црни декоративни лајсни

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна