Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете
Модели

Патувај со стил, и со став

SUPERB SPORTLINE

Од 26.733
CO₂ 105 - 165 g/km
Потрошувачка 0 - 7 l/100km

Светлосни години понапред!

Супербен ентериер.

1

Детално перфектен

Спортската верзија на ŠKODA Superb презентира динамичност, возбуда и напредна технологија.

2

Се' во црно

Внатрешноста на ŠKODA SUPERB Sportline е исклучително динамична. Нејзините впечатливо спортски карактеристики ги одредуваат црните детали во внатрешноста како што се спортскиот управувач, седиштата и страничните облоги.

3

Кожен управувач во спортски дизајн

Кожниот 3 крак мултифункционален спортски управувач е опремен со DSG педали за менување брзини, а визуелен акцент се поставува на црната кожа и сребрените декоративни шевови.

4

Преглед на перформансите

Мониторот за перформанси е посебна карактеристика која ви овозможува комплетно спортско искуство на SUPERB Sportline. Се прикажува на infotainment екранот и прикажува информации за единиците на забрзување и температурата на маслото и водата за ладење.

5

Вашите омилени поставки со допир на копче!

Режимот за персонализација памти како највеќе сакате да го возите SUPERB Sportline, па се што треба да направите е да го стартувате возилото со вашиот персонализиран клуч и сите поставки ќе ви бидат наместени. Овозможено е персонализирање на: режимот на возење, полажбата на седиштата, помошните системи, Infotainment системот и други.

6

Повелете внатре...

SUPERB Sportline има детали кои ја одразуваат генијалноста на ŠKODA брендот. Декоративниот праг на вратата ја штити оваа изложена површина од гребаници и му дава на возилото уникатен изглед.

7

Фелни

19" VEGA Алуминиумски фелни го комплетираат динамичниот изглед на ŠKODA SUPERB Sportline!

Карактеристики

SPORTLINE
Од 26.733
 • Преден браник со пиано црна решетка
 • Заден браник со видливи издувни цевки
 • Спортско подвозје со XDS диференцијал
 • Спортски управувач
 • 18" Алуминиумски ZENITH Platinum фелни
 • Спортски седишта
 • Alcantara црн спортски ентериер
 • Странични пиано црни лајсни на прозорите
 • SUNSET - длабоко затемнети задни стакла
 • KESSY - систем за откл./ закл. без клуч
 • Електрична регулација на возачко седиште
 • Амбиентално LED осветлување во ентериерот
Прикажи ги сите објекти