Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете
Модели

Опрема­Споредба SUPERB COMBI

Изберете од различни нивоа на опременост.
  • Стандардна опрема Стандардна опрема
  • Опционална дополнителна опрема Опционална дополнителна опрема
  • Сериска кај некои модели на варијантата Сериска кај некои модели на варијантата
  • Недостапна Недостапна
ACTIVE AMBITION STYLE L&K
17" Алуминиумски фелни STRATOS со
пневматици 215/55 R17
17" Алуминиумски фелни TRITON со
пневматици 215/55 R17
17" Алуминиумски фелни ZEUS со
пневматици 215/55 R17
18" Алуминиумски фелни MODUS со
пневматици 235/45 R18
18" Алуминиумски фелни PEGASUS со
пневматици 235/45 R18
18" Алуминиумски фелни ZENITH со
пневматици 235/45 R18
18" Алуминиумски фелни ZENITH
19" Алуминиумски фелни ACAMAR Anthracite
со пневматици 235/40 R19
19" Алуминиумски фелни TRINITY Gloosy
Black со пневматици 235/40 R19
19" Алуминиумски фелни TRINITY Polished
Anhtracite со пневматици 235/40 R19
19" Алуминиумски фелни TRINITY со
пневматици 235/40 R19
19" Алуминиумски фелни VEGA со
пневматици 235/40 R19
230V приклучок со 2х USB приклучоци
напред и позади
230V приклучок со 2х USB приклучоци
напред и позади
230V приклучок со 2х USB приклучоци
напред и позади
230V приклучок со 2х USB приклучоци
напред и позади
3 крак мултифунк. кожен волан со греење
и команди за радио и телефон
3 крак мултифунк. кожен волан со греење
и команди за радио, телефон и менување
на брзини (само за DSG моделите)
3D Навигациски систем - COLUMBUS со 9.2"
екран осетлив на допир, 64 GB меморија,
Mirror Link, WLAN
Apple конекција
AUTO LIGHT ASSIST - асистент за долги
со мултифункционална камера, Lane Assist
+ Blind Spot Detect
Bi-Xenon предни светла со динамична
контрола на агол, LED дневни светла и
миења на светла
Blind Spot Detect - сензори за детекција
на возила од мртов агол
Bluetooth телефонска конекција
CANTON sound system (12 звучници, 610W,
дигитален еквилајзер, subwoofer)
Climatronic - автоматски двозонски
клима уред
DAB - дигитален радио прием
Exterior mirrors w.memory,auto dimming
Front Assistant - Радар за автоматско
сопирање при појава на препрека
Hill Hold контрола за поаѓање на угорнин
KESSY - Систем за откл./ закл. без клуч
со Start-Stop копче за палење на моторот
Kука за влечење, преклоплива
Lane Assist + Blind Spot Detect заедно
со мултифункционална камера
Maxi-DOT Борд Компјутер
MDI конектори - USB, SD Card, Aux in
Mobile Phone portal - со Bluetooth и
безжично полнење на батеријата
Mobile Phone portal - со Bluetooth, WLAN
и LTE
Mobile Phone portal WLAN со Bluetooth,
бежична надворешна конекција и безжично
полнење, rSAP + LTE (Само со Columbus)
Mobile phone portal WLAN – со Bluetooth
безжична конекција и безжично полнење
Radio SWING со 5' екран осетлив на
допир
SMART LIGHT ASSIST - заедно со LANE
ASSIST + BLIND SPOT DETECT и мултифунк.
камера
SMART LINK + Wireless RSE App
Mirror Link конекција со безжичен "wifi"
рутер
Smart Link за Bolero и Amundsen (Mirror
Link + Android Auto + Apple Car Play)
SPORTLINE пакет
SUNSET - Затемнети задно и странични
стакла
Virtual Pedal - отварање/ затварање на
багажникот на сензор (само со 4E7)
Адаптивен темпомат со радар - Front
Assist - до брзина од 160 km/h
Адаптивен темпомат со радар - Front
Assist - до брзина од 210 km/h
Адаптивна суспензија - Dinamic Chassis
Control заедно со Driving Mode Select
Акустични предни прозорци со Sunset
Акустични предни прозорци
Алармен уред против кражба заедно со
KESSY - Ситем за отклучување/заклучување
без клуч и Start-Stop копче
Амбиентално LED осветлување во ентериер
Антена за FM Radio
Батерија со лед светло во багажен
простор
Брисач на задното стакло
Воздушно перниче за возач и совозач
со опција за деактиварање на совозачко
Воздушно перниче за колена за возач
Греени прскалки за ветробран
Греење на ветробранско стакло
Греење на предни и задни седишта
Греење на предни седишта
Декоративни прагови на вратите
Дополнително електрично загревање на
кабината (само за дизел моторите)
Ел. ретровизори со грејачи, автоматско
затемнување и преклопување
Електрика на предни и задни прозори
Електричен панорамски сончев кров
Електрична лумбарна регулација на предни
седишта
Електрични ретровизори со греење
Електрично отварање/ затварање на
багажникот на копче
Електрично прилагодливо лумбарно
подесување на возачкото седиште со
функција за масажа
Електрично прилагодливо лумбарно
подесување на совозачкото седиште со
функција за масажа-само со 2.0 TDI 190кс
Ентериер "Glamour" - Кожна внатрешност
Задни LED стоп светла
Задни светла за магла
Заштита под моторот од лоши патишта
Зголемен волумен на резервоарот за
гориво
Индикатор за издишан пневматик
Индикатор за сигурносни ремени
Интелигентен асистент за долги светла
Камера за паркирање, позади
Кожен ентериер со вентилирачки седишта
Кожен или Алкантара ентериер
Контроли за електричната регулација на
совозачко седиште од левата страна на
наслонот
Кутија за складирање со прекривка на
багажниот простор (од двете страни) плус
карго елементи
Лумбарно и висинско подесување на
предните седишта
Миење на предни светла под притисок
Мрежа во багажен простор
Мрежа во багажен простор
Мултифункционален 3 Крак кожен управувач
со контрола за радио и телефон
Навигациски систем AMUNDSEN со 8" екран
Mirror Link, Voice Control
Остранлива ски торба UNIBAG
Пакет "Sun & Pack" - SUNSET затемнети
стакла, приклучок од 230V, Aux In и
2х USB прклучоци
Пакет за лоши патишта
Паркинг асистент за автоматско паркирање
со сензори напред и позади
Патен компјутер - Color Maxi Dot
Патосници текстилни комплет
Подготовка за детско седиште ISOFIX
Подготовка за кука за влечење
Потпирач за нозе за задните патници
Превентивен систем за заштита на
патниците при судар - Crew Protect
Assistant - extended safety
Предни светла за магла со Corner функија
Предни светла за магла
Преклопување на наслонот на задната
купа од багажникот
Прогресивно спортско серво управување
Радар за автоматско стопирање - Front
Assistant, City Emergency Brake
Радио Bolero со 8" екран на допир
Радио BOLERO со 8" екран на допир
гласовни команди, Mirror Link
Резервно тркало стандардна димензија
Ролетни за задно и странично стакло
Сензор за дожд со светлосен асистент
и само затемнувачки ретровизор
Сензори за паркирање напред и позади
Сензори за паркирање позади
Сигурносни завртки на тркалата
Систем за избирање на возачка програма
Driving Mode Select
Систем за предупредување на замор кај
возачот
Спортска суспензија (не важи за 1.6 TDI)
Странични воздушни перничиња за возач
и совозач
Странични воздушни перничиња за возач
и совозач
Странични воздушни перничиња и завеси
напред и позади
Телефонска подготовка Bluetooth со
voice control само за со AMUNDSEN
Телефонска подготовка со WLAN, LTE
и безжично полнење
Темпомат
Тонирани стакла
Три зонски автоматски клима уред
Упатство на македонски јазик
Централен наслон за раце напред
Централно заклучување со далечинско
Челични тркала Hermes 215/60 16

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна