Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете
Модели

Опрема ACTIVE

 • 16" Челични фелни - HERMES
 • MDI конектори - USB, SD Card, Aux in
 • Брисач на задното стакло
 • Воздушно перниче за возач и совозачсо опција за деактиварање на совозачко
 • Електрика на предни и задни прозори
 • Задни светла за магла
 • Мрежа во багажникот
 • Мултифункционален 3 Крак кожен управувачсо контрола за радио и телефон
 • Пневматици - 215/60 R16
 • Предни светла за магла
 • Резервно челично тркало
 • Странични воздушни перничиња за возачи совозач
 • Тонирани стакла
 • Централен наслон за раце напред
Einzelne Ausstattungen sind abhängig von der gewählten Variante (Motorisierung, DSG usw.) und können hier in dieser Übersicht nicht vollständig dargestellt werden. Die konkrete Ausstattung Ihres Wunschmodells finden Sie in der Serienausstattungsübersicht im Konfigurator.
 • 17" Алуминиумски фелни - STRATOS сопневматици 215/55 R17
 • 17" Алуминиумски фелни - TRITON сопневматици 215/55 R17
 • 17" Алуминиумски фелни - ZEUS сопневматици 215/55 R17
 • 230V приклучок со 2х USB приклучоцинапред и позади
 • 3 крак мултифункционален кожен волан сокоманди за радио, телефон и греење
 • 3 крак мултифункционален кожен волан сокоманди за радио, телефон, греење и педали за менување брзини (за DSG модел)
 • 3D Навигациски систем - COLUMBUS со 9.2"екран осетлив на допир, 64 GB меморија, интегрирани мапи, Voice Control
 • Comfort telephony - BT, WLAN (LTE),rSAP и дигитален радио прием
 • Comfort telephony - BT, WLAN (LTE),безжична надворешна кон. и полнач, rSAP и Дигитален радио прием
 • Comfort telephony - BT, WLAN (LTE),безжична надворешна конекција и безжичен полнач
 • DAB - дигитален радио прием
 • Front Assistant - Радар за автоматскосопирање при појава на препрека
 • Kука за влечење, преклоплива
 • SMART LINK + Wireless RSE App (SkodaMedia Command апликација)
 • SMART LINK конекција за телефон
 • SUNSET
 • Адаптивен темпомат со радар - FrontAssist - до брзина од 160 km/h
 • Адаптивен темпомат со радар - FrontAssist - до брзина од 210 km/h
 • Греење на ветробранско стакло
 • Дополнително електрично загревање накабината (само за дизел моторите)
 • Електричен панорамски сончев кров
 • Кука за влечење, преклоплива
 • Лумбарно и висинско подесување напредните седишта
 • Навигациски систем AMUNDSEN со 8" екраносетлив на допир, Voice Control
 • Пакет за лоши патишта
 • Паркинг асистент за автоматско паркирањесо Area view сензори
 • Подготовка за детско седиште ISOFIX- на совозачко седиште
 • Подготовка за кука за влечење
 • Потпирач за нозе за задните патници
 • Прогресивно спортско серво управување
 • Ролетни на задните странични стакла
 • Сензори за паркирање позади
 • Спортска суспензија (не важи за 1.6 TDI)
 • Странични воздушни перничиња позади

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна