Модели

ŠKODA SUPERB Combi Мотори

TDI мотори

Доколку годишно возите десетици илјади километри и малата потрошувачка ви е приоритет, тогаш TDI моторите се вашиот вистински избор.

Дизел мотори со 4 цилиндри
Директно вбризгување
Турбо-полнач со варијабилна геометрија на турбини

ŠKODA SUPERB Combi Мотори

TSI мотори

TSI моторите гарантираат извонредна динамика, високи перформанси и извонредно тивко работење.

Бензински мотори со 4 цилиндри
Директно вбризгување
Турбо-полнач со вентил за притисок на полнење

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете