Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете
Модели

Простран, елегантен, удобен.

Superb COMBI

Од 23.355
CO₂ 105 - 165 g/km
Потрошувачка 0 - 7 l/100km

Патувајте со стил. Патувајте во комфор.

Патувајте со стил. Патувајте во комфор.

Патувајте со стил. Патувајте во комфор.

Патувајте со стил.

Патувајте во комфор.

Патувајте со стил. Патувајте во комфор.

Патувајте во комфор. Патувајте со стил.

ŠKODA SUPERB Combi Дизајн

1

Совршенство до детали

Динамичниот дизајн е комбиниран со најголемиот внатрешен простор во неговата класа. А резултатот од тоа е еден навистина привлечен автомобил - јасни линии и совршени пропорции, толку самоуверен и емотивен, како никогаш досега.

ŠKODA SUPERB Combi Комфор

2

Комфор

Благодарение на мноштвото паметни детали на опремата, во SUPERB Combi може да уживате највисок степен на комфор. И на подолги патувања, ќе останете целосно отпуштени, а по пат може навистина добро да се забавувате.

ŠKODA SUPERB Combi Мотори

3

Мотори

Голема моќност. Доколку дизајнот на SUPERB Combi ја побуди Вашата љубопитност, погледот под капакот од просторот на моторот ќе направи Вашето срце уште побрзо да чука.

ŠKODA SUPERB Combi Laurin & Klement

4

Трим варијанта

Линијата на опрема Laurin & Klement нуди совршена комбинација од елеганција и висока технологија - со максимален комфор.

ŠKODA SUPERB Combi Безбедност

5

Безбедност

Со SUPERB Combi, ништо не оставате на случајноста. Во опасни ситуации, врз коишто возачот не може активно да влијае, се активираат пасивните безбедносни системи на возилото.

ŠKODA SUPERB Combi Фелни

6

Фелни

Преглед на портфолиото на фелни ќе најдете тука.

Simply Clever технологија

Повеќе информации за системите за помош на ŠKODA ќе најдете тука.

Connectivity

Повеќе информации за ŠKODA Connect, SmartLink и SmartGate ќе најдете тука.

Мотори

1.4 TSI

150 кс Моќност
5,1 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
118 g/km Емисија на CO2
218 km/h 8,7s

1.4 TSI

150 кс Моќност
5,1 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
120 g/km Емисија на CO2
218 km/h 8,9s

1.8 TSI

180 кс Моќност
6,2 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
137 g/km Емисија на CO2
230 km/h 8,2s

1.8 TSI

180 кс Моќност
6,0 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
137 g/km Емисија на CO2
230 km/h 8,1s

2.0 TSI

4х4

280 кс Моќност
7,2 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 6 брзини
163 g/km Емисија на CO2
250 km/h 5,8s

1.6 TDI

120 кс Моќност
4,3l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
111 g/km Емисија на CO2
204 km/h 11,0s

1.6 TDI

120 кс Моќност
4,2 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
109 g/km Емисија на CO2
204 km/h 11,1s

2.0 TDI

150 кс Моќност
4,2 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
110 g/km Емисија на CO2
218 km/h 9,2s

2.0 TDI

150 кс Моќност
4,4 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
114 g/km Емисија на CO2
214 km/h 9,1s

2.0 TDI

4х4

150 кс Моќност
4,9 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
128 g/km Емисија на CO2
213 km/h 9,1s

2.0 TDI

190 кс Моќност
4,5 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
118 g/km Емисија на CO2
235 km/h 8,5s

2.0 TDI

190 кс Моќност
4,6 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 6 брзини
121 g/km Емисија на CO2
232 km/h 8,4s

2.0 TDI

4х4

190 кс Моќност
5,1 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 6 брзини
135 g/km Емисија на CO2
226 km/h 8,1s

Карактеристики

ACTIVE
Од 23.355
 • 7 х воздушни перничиња
 • ABS, ESC
 • Предни и задни светла за магла
 • Брисач на задното стакло
 • Електрични ретровизори со грејачи
 • Електрични стакла на сите врати
 • Climatronic - Автоматски клима уред
 • Радио "Swing" со 6.5" екран
 • Bluetooth
 • Aux-In, USB, SD-Card слот
 • 3 крак кожен управувач со команди за радио и телефон
 • 16" Челични HERMES Фелни
 • Темпомат
 • Maxi Dot патен компјутер
 • Сензор за дожд со светлосен асистент
 • Централен преден наслон за раце
Прикажи ги сите објекти
AMBITION
Од 26.310
 • LED дневни светла
 • Три-зонски автоматски клима уред
 • Лумбарна регулација на предните седишта
 • Греење на предните седишта
 • Радио "Bolero" со 8" екран во боја, Mirror Link
 • 17" Алуминиумски HELIOS фелни
 • Сензори за паркирање позади
 • Front Assistant
 • Автоматско затем. и преклопување на ретровизори
 • Предни светла за магла со Corner функција
Прикажи ги сите објекти
STYLE
Од 30.694
 • Кожен / Алкантара ентериер
 • Греење на предни и задни седишта
 • Електрична регулација на предните седишта
 • Електрично отв./ затв. на багажникот
 • KESSY - откл./ закл. без клуч со Easy Start копче
 • Сензори за паркирање напред и позади
 • Камера за паркирање позади
 • Систем за детекција на возила од мртов агол
 • Систем за предупредување на замор кај возачот
 • 18" Алуминиумски ZENITH Фелни
 • Асистент за долги светла
 • Навигација "Amundsen" со 8" екран, Voice Control, Mirror Link
 • Амбиентално LED осветлување во ентериерот
Прикажи ги сите објекти
L&K
Од 35.216
 • Ексклузивен L&K ентериер
 • Lounge Step - Потпирач за нозе
 • Sunset - длабоко затемнети стакла
 • Адаптивна суспензија
 • 18" Алуминиумски PEGASUS Anthracite Фелни
 • Canton Sound System - 12 звучници
Прикажи ги сите објекти
Споредете опрема

Вашиот нов SUPERB Combi

Од 23.355

Цени Преземи информативен материјал