За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Модели

Опрема­Споредба SUPERB

Изберете од различни нивоа на опременост.
  • Стандардна опрема Стандардна опрема
  • optionale Mehrausstattung optionale Mehrausstattung
  • Сериска кај некои модели на варијантата Сериска кај некои модели на варијантата
  • Недостапна Недостапна
AMBITION STYLE
17" Алуминиумски тркала TRITON
18" Алуминиумски тркала ZENITH
18" Алуминиумски фелни VELA Aero со
пневматици 235/45 R18
19" Алуминиумски фелни ACAMAR
Anthracite со пневматици 235/40 R19
19" Алуминиумски фелни CANOPUS
со пневматици 235/40 R19
230V приклучок со 2х USB приклучоци
напред и позади
230V приклучок со 2х USB приклучоци
напред и позади
3 крак мултифункционален кожен волан со
команди за радио, телефон и греење
(за модели со мануелен менувач)
3 крак мултифункционален кожен волан со
команди за радио, телефон, греење и
педали за менување брзини (за модели со
DSG менувач)
3D Навигациски систем - COLUMBUS со 9.2"
екран осетлив на допир, 64 GB меморија,
интегрирани мапи
Apple конекција
AUTO LIGHT ASSIST - асистент за долги
светла со мултифункционална камера,
Lane Assist + Blind Spot Detect
Beige Brushed декоративни лајсни
Bi-Xenon предни светла со динамична
контрола на агол, LED дневни светла и
миења на светла
CANTON sound system - 11 звучници,
610 W, дигитален еквилајзер, subwoofer
(мора во комбинација со KESSY)
CANTON sound system - 11 звучници,
610 W, дигитален еквилајзер, subwoofer
(мора во комбинација со KESSY)
Color Maxi Dot патен компјутер
Comfort telephony - Bluetooth
Comfort telephony - BT, WLAN (LTE),
rSAP и дигитален радио прием
Comfort telephony - BT, WLAN (LTE),
безжична надворешна кон. и полнач, rSAP
и Дигитален радио прием
Comfort telephony - BT, WLAN (LTE),
безжична надворешна конекција и безжичен
полнач
Comfort telephony - BT, WLAN (LTE)
и безжичен полнач
Comfort telephony - BT, безжична
надворешна конекција и безжичен полнач
Crew Protect Assist - превентивен систем
за заштита на предните патници при судар
DAB - Дигитален радио прием
Dark Brushed декоративни лајсни
Front Assistant - Радар за автоматско
сопирање при појава на препрека
Hill Hold контрола за поаѓање на угорнин
KESSY - Систем за откл./ закл. без клуч
со KESSY Go копче за палење на моторот
Kука за влечење, преклоплива
Lane Assist + Blind Spot Detect заедно
со мултифункционална камера
Lounge Step - текстилни патосници
со потпирач за нозете
MATRIX LED предни светла
PARK ASSIST - систем за помош при
паралелно и попречно паркирање со
MANOEUVRE Assist функција
Side Assist - систем за помош при
промена на лента
Side Assist - систем за помош при
промена на лента
Sleep пакет - содржи потпирачи за глава
на задните седишта и прекривка (мора во
комбинација со кожни седишта и внатрешен
пакет)
SMART LIGHT ASSIST - заедно со LANE
ASSIST + BLIND SPOT DETECT и мултифунк.
камера
SMART LINK + Wireless RSE App (Skoda
Media Command апликација)
Smart Link конекција за телефон
SPORTLINE пакет
SUNSET
Virtual Cockpit - виртуелна
инструментална табла
Virtual Pedal - отварање/ затварање на
багажникот на сензор
Voice Control
Адаптивен темпомат со радар - Front
Assist - до брзина од 160 km/h
Адаптивен темпомат со радар до брзина од
210 km/h со "follow to stop" функција
Адаптивна суспензија - Dynamic Chassis
Control заедно со Driving Mode Select
Акустични предни прозори со SUNSET
Акустични предни прозорци
Алармен уред против кражба заедно со
KESSY - Ситем за отклучување/заклучување
без клуч со KESSY Go копче
Амбиентално LED осветлување во ентериер
Брисач на задното стакло
Вентилација на предни седишта
Внатрешен пакет - 230V приклучок, 2х USB
порта напред и позади, држач за таблет,
SUNSET
Внатрешно осветлување во пределот на
нозете
Воздушно перниче за возач и совозач
со опција за деактиварање на совозачко
Воздушно перниче за колена за возач
Греени прскалки за ветробран
Греење на ветробранско стакло
Греење на предни и задни седишта
Греење на предни седишта
Декоративни прагови на вратите
Дополнително електрично загревање на
кабината (само за дизел моторите)
Ел. ретровизори со грејачи, автоматско
затемнување и преклопување
Ел. ретровизори со грејачи, автоматско
затемнување, преклопување и мемориска
функција
Електрика на предни и задни прозори
Електричен сончев кров
Електрична лумбарна регулација на предни
седишта
Електрично отварање/ затворање на
багажникот
Електрично отварање/ затворање на
багажникот
Електрично прилагодливи возачко и
совозачко седиште со лумбална подршка,
возачкото со меморија
Електрично прилагодливи предни седишта,
возачкото со мемориска функција
Електрично прилагодливо возачко
седиште со лумбална подршка и мемориска
функција
Електрично прилагодливо лумбално
подесување на возачкото седиште со
функција за масажа
Ентериер - Кожа/ Алкантара
Ентериер - Кожа
Ентериер - Кожа
Ентериер - Ткаенина
Задни LED стоп светла
Задни светла за магла
Заштита под моторот од лоши патишта
Индикатор за издишан пневматик
Индикатор за сигурносни ремени
Интелигентен асистент за долги светла
Камера за паркирање, позади
Кожен ентериер со вентилирачки седишта
Контроли за електричната регулација на
совозачко седиште од левата страна на
наслонот
Кутија за одпадоци
Лајсна во ентериерот, Alu-look dark
"Style"
Мануелна лумбална регулација на предни
седишта
Мануелно регулирање на предните седишта
Миење на предни светла под притисок
Мрежа во багажен простор (важи за Limo)
Мрежа во багажникот
Мултифункционален 3 Крак кожен управувач
со контрола за радио и телефон
Мултифункционален 3 крак кожен управувач
со DSG педали (Sport Package)
Навигациски систем AMUNDSEN
Независно греење (WEBASTO) со далечински
Остранлива торба за скии UNIBAG
(во задниот наслон за раце)
Отстранлива електрична светилка во
багажникот
Пакет за лоши патишта (+15 мм подигната
шасија)
Пневматици - 215/55 R17
Пневматици - 235/45 R18
Подготовка за детско седиште ISOFIX
- на совозачко седиште
Подготовка за кука за влечење
Прегради за складирање во багажниот
простор (од двете страни) со карго
елементи за фиксирање
Предни светла за магла со Corner функија
Преклопливо совозачко седиште (не може
бо комбинација со електрично совозачко
седиште)
Преклопување на наслонот на задната
клупа од багажникот
Прогресивно спортско серво управување
Радио BOLERO со 8" екран осетлив на
допир
Резервно челично тркало
Ролетни на задните странични стакла и
багажникот
Сензор за дожд со светлосен асистент
и само затемнувачки ретровизор
Сензори за паркирање напред и позади
Сензори за паркирање позади
Сигурносни завртки на тркалата
Систем за избирање на возачка програма
Driving Mode Select
Систем за предупредување на замор кај
возачот
Спортска суспензија (-15 мм пониска
шасија)
Странични воздушни перничиња за возач
и совозач
Странични воздушни перничиња позади
Текстилни патосници напред и позади
Темпомат
Тонирани стакла
Три зонски автоматски клима уред
Централен наслон за раце напред
Централно заклучување со далечинско
и KESSY Go копче за палење

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна