За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Модели

Елегантна интерпретација на луксузот

Новиот Superb COMBI FL

Од 30.061
CO₂ 113 - 162 g/km
Потрошувачка 4.3 - 7.1 l/100km

Патувајте со стил

Патувајте со стил

Патувајте со стил

Патувајте со стил

Патувајте во комфор

Патувајте во комфор

Патувајте во комфор

Патувајте во комфор

Секогаш доволно простор

Импресивен автомобил кој нуди простор за целото семејство. Тоа е новиот SUPERB Combi.

6 причини зошто: ŠKODA SUPERB

Перфектно изведен дизајн

SUPERB COMBI стабилно го продолжува иконскиот дизајнерски јазик на ŠKODA. Динамичниот дизајн е комбиниран со најголемиот внатрешен простор во неговата класа. А резултатот од тоа е еден навистина привлечен автомобил - јасни линии и совршени пропорции, толку самоуверен и емотивен, како никогаш досега.

6 причини зошто ŠKODA SUPERB COMBI

Простор за сите приоритети

Богатството на ŠKODA SUPERB COMBI е внатрешниот простор. Покрај исклучителната удобност за целото семејство, има огромни количини простор за да се обезбеди неспоредлива практичност.

6 причини зошто ŠKODA SUPERB COMBI

Максимум комфор за сите

Постои широк спектар на опрема, дизајнирана да ги раснежи предните и задните патници на нивните патувања.

6 причини зошто ŠKODA SUPERB COMBI

Инспиративна безбедност

Кога станува збор за безбедноста, ŠKODA SUPERB COMBI не прави компромиси. Како такви, многу од иновациите на редизајнираниот модел се фокусираа на системите за помош на погонот со цел да понудат бројни функционалности.

6 причини зошто ŠKODA SUPERB COMBI

Нов стандард на луксузот

Квалитетна изработка, материјали и опрема е она што вообичаено ве прави да се чуствувате удобно во еден авотмобил. Специфично на тоа ŠKODA SUPERB COMBI додава мали генијални решенија за вашите секојдневни грижи, со што се одвојува од конкуренцијата.   

6 причини зошто ŠKODA SUPERB COMBI

Перформанси предводени од самодоверба

Моќни мотори, исклучително брз DSG менувач, погон на сите тркала и адаптивна шасија. SUPERB COMBI е најврвниот модел на ŠKODA што ви нуди потполно се.  

Simply Clever технологија

Врвни системи за осветлување за оптимално "see and be seen"
Возете удобно во хармонија со сообраќајот
Системи за највисоко ниво на помош за вашата безбедност при возење
Олеснато паркирање. Помош при маневрирање во тесна ситуација.

Повеќе информации за системите за помош на ŠKODA ќе најдете тука.

Connectivity

Напредната поврзаност на SUPERB ќе ја олесни секојдневната употреба на автомобилот и ќе ви ја обезбеди целата поддршка што ви е потребна за да стигнете на вашата дестинација во време и комфор.

Карактеристики

AMBITION
Од 30.061
 • Full LED Matrix Beam предни светла со динамична контрола на агол и Welcome ефект
 • Задни Top LED светла со анимиран трепкач
 • Три-зонски автоматски клима уред
 • Лумбална регулација на предните седишта
 • Греење на предните седишта
 • 17" Алуминиумски TRITON фелни
 • Сензори за паркирање позади со Manoeuvre assist функција
 • Електрична регулација на петата врата
 • Front Assist радар
 • Автоматско затем. и преклопување на ретровизори
 • Предни светла за магла со Corner функција
Прикажи ги сите објекти
STYLE
Од 38.133
 • Кожен / Алкантара ентериер
 • Греење на предни и задни седишта
 • Електрична регулација на предните седишта, возачкото со мемориска ф-ја
 • Електрично отв./ затв. на багажникот
 • KESSY - откл./ закл. без клуч со Easy Start копче
 • Сензори за паркирање напред и позади
 • Камера за паркирање позади
 • Side Assist - систем за детекција на возила од мртов агол (до 70м)
 • Систем за предупредување на замор кај возачот
 • 18" Алуминиумски ZENITH Фелни
 • Асистент за долги светла
 • Навигација AMUNDSEN со 8" екран, Voice Control, Smart Link
 • Амбиентално LED осветлување во ентериерот
Прикажи ги сите објекти
L&K
Од 41.330
 • Ексклузивен L&K ентериер
 • Lounge Step - Потпирач за нозе
 • SUNSET - длабоко затемнети стакла
 • Адаптивна суспензија
 • 18" Алуминиумски PROPUS Aero фелни
 • Canton Sound System - 12 звучници
Прикажи ги сите објекти
Споредете опрема