За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Модели

Дизајниран да доминира на улиците!

Новиот Superb FL

Од 26.669
CO₂ 103 - 159 g/km
Потрошувачка 4.3 - 7.1 l/100km

Нова дефиниција за луксуз

Нашиот знаменосец, новиот SUPERB FL постојано го редефинира луксузот. Впечатливо дизајнираниот и имресивно простран стил ја надополнува веќе совршената удобност и најсовремена опрема со незаменлива практичност и simply clever функции за да ви го олеснат 

Беспрекорна елеганција

Дизајнот на SUPERB се подложува на мали естетски промени, правејки го автомобилот поотворен, експресивен и емотивен од кога било досега. Крајниот резултат е беспрекорен дизајн, исполнет со динамичен и елегантен карактер.

Патувајте со стил

Патувајте со стил

Патувајте со стил

Патувајте со стил

Патувајте со стил

Патувајте во комфор

Патувајте во комфор

Патувајте во комфор

Патувајте во комфор

Перфектен баланс

Работа во текот на неделата, спортски или семејни активности за време на викендот - ŠKODA SUPERB се справува без напор со сѐ.

6 причини зошто: ŠKODA SUPERB

Перфектно координиран дизајн

Велат суштината е во деталите. Новиот ŠKODA SUPERB добива мал но впечатлив редизајн со кој ги докажува своите веќе убедливи предности. 

6 причини зошто: ŠKODA SUPERB

Ентериер

Покрај исклучителната удобност за сите патници, има огромни количини простор за да се обезбеди неспоредлива практичност.

6 причини зошто: ŠKODA SUPERB

Комфор

Широк избор на опрема дизајниран да ги разгали предните и задните патници на нивните патувања.

6 причини зошто: ŠKODA SUPERB

Безбедност

Кога станува збор за безбедноста, ŠKODA SUPERB не прави компромиси. 

6 причини зошто: ŠKODA SUPERB

Simply Clever

Квалитетно изработување, најдобрите материјали и опрема за удобност. Згора на тоа, од она што вообичаено разбираме да биде high-end автомобил, SUPERB додава уште малку повеќе: генијални решенија за решавање на сите ваши секојдневни грижи.

6 причини зошто: ŠKODA SUPERB

Фелни

Преглед на портфолиото на фелни.

Simply Clever технологија

Врвни системи за осветлување за оптимално "see and be seen"
Возете удобно во хармонија со сообраќајот
Системи за највисоко ниво на помош за вашата безбедност при возење
Олеснато паркирање. Помош при маневрирање во тесна ситуација.

Врвна технологија

SUPERB испорачува од најдоброто и најсовременто што ŠKODA може да понуди. Врвна класа мотори, high-end комфорни функции и најдобрата безбедност со широк опсег на активни и пасивни асистенти при возење.

Connectivity

Напредната поврзаност на SUPERB ќе ја олесни секојдневната употреба на автомобилот и ќе ви ја обезбеди целата поддршка што ви е потребна за да стигнете на вашата дестинација во време и комфор.

Мотори

2.0 TSI

190 кс Моќност
6.2 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
139 g/km Емисија на CO2
240 km/h 7.7s

2.0 TSI

272 кс Моќност
7.1 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
161 g/km Емисија на CO2
250 km/h 5.6s

2.0 TDI

190 кс Моќност
4,4 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
116 g/km Емисија на CO2
240 km/h 8.3s

2.0 TDI

4х4

190 кс Моќност
4.8 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
127 g/km Емисија на CO2
232 km/h 8.0s

Карактеристики

AMBITION
Од 26.669
 • Full LED Matrix Beam предни светла со динамична контрола на агол и Welcome ефект
 • Задни Top LED светла со анимиран трепкач
 • Трoзонски автоматски клима уред
 • Лумбална регулација на предните седишта
 • Греење на предните седишта
 • 17" Алуминиумски тркала - TRITON со пневматици 215/55 R17
 • Сензори за паркирање позади со Manoeuvre assist функција
 • Електрична регулација на петтата врата
 • Front Assist радар
 • Автоматско затемнување и преклопување на страничните ретровизори
 • Предни светла за магла со Corner функција
Прикажи ги сите објекти
STYLE
Од 30.763
 • Кожен ентериер
 • Греење и на задните седишта
 • Странични ретровизори со мемориска функција
 • Електрична регулација на предните седишта, возачкото со мемориска функција
 • Full KESSY - централно заклучување без клуч
 • Сензори за паркирање напред и позади со Manoeuvre assist функција
 • Камера за паркирање позади
 • SIDE ASSIST - систем за помош при промена на лента
 • Систем за предупредување на замор кај возачот
 • 18" Алуминиумски тркала - ZENITH со пневматици 235/45 R18
 • AMUNDSEN навигациски систем со 8" екран, Voice Control, Smart Link
 • Амбиентално LED осветлување во ентериерот
Прикажи ги сите објекти
Споредете опрема

Вашиот нов SUPERB

Од 26.669

Цени Преземете ценовник и каталог