Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете
Модели

Храброста нѐ движи напред

ŠKODA SCALA

Од 14.564
CO₂ 109 - 113 g/km
Потрошувачка 4.1 - 5 l/100km

Дозволете храброста да ве инспирира

Името SCALA произлегува од латинскиот збор "скали" или "степени", што всушност ја симболизира новата ŠKODA во поглед на дизајнот, перформанси и новиот сегмент на компактни возила. Со ова име сакаме да обележиме 3 приказни кои не инспирираа да го наречеме овој нов модел SCALA.

The best is yet to come

ŠKODA SCALA е првиот производствен модел во следната фаза од еволуцијата на дизајнот на Škoda. Таа ја зема својата инспирација од концептот VISION RS, позајмувајќи го спортскиот, но безвременски дизајн, комплетиран со скулпторски форми и динамички детали.

ŠKODA SCALA

Динамичен дизајн

Елегантниот дизајн кој се базира на спортскиот концепт VISION RS, се карактеризира со прецизни линии, динамични елементи и извонредна интеракција на светлина и сенка.

ŠKODA SCALA

Нов стандард

Комбинација на добро осмислена ергономија со емотивно исполнет дизајн. Меки материјали, нов грациозен 9,2" дисплеј и повеќе од доволно простор за сите ваши потреби

ŠKODA SCALA

Сигурно си е сигурно

Кога станува збор за безбедност, новата SCALA се истакнува со своите напредни и одсега сериски безбедносни системи, како што се Front Assist и Lane Assist. SCALA нуди и до 9 воздушни перничиња со кои води во својот сегмент. 

ŠKODA SCALA

Ново мерило за просторност

Благодарение на флексибилноста и просторноста на новата SCALA, секогаш ќе бидете подготвени за секакви околности. 

ŠKODA SCALA

Генијална на секој начин!

Чувајки ја традицијата, ŠKODA SCALA нуди генијални Simply Clever решенија, кои ќе ви го олеснат секојдневниот живот.

ŠKODA SCALA

Фузија на иновации и стил

Широкиот опсег на 16" - 18" алуминиумски фелни е комплементиран со иновативен Aero дизајн, кој оптимизира минимален отпор на тркалата

Модерна Технологија

Иновативни системи за безбедно патување
Возете удобно и спокојно во сообраќајот
Паркирање никогаш не било полесно. Само притисни го соодветното копче
SCALA може да биде опремена со 9 воздушни перничиња

Connectivity

Овозможете си полесен живот со третата генерација на системи за поврзување. MIB 3 нуди вградена SIM картичка и безжична врска помеѓу вашиот паметен телефон и автомобилот преку SmartLink +

Мотори

1.0 TSI

95 кс Моќност
о Комбинирана потрошувачка
Мануелен 5 брзини
о Емисија на CO2
о o

1.0 TSI

115 кс Моќност
5,0 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
113 g/km Емисија на CO2
201 km/h 9,8 s

1.0 TSI

115 кс Моќност
о Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
о Емисија на CO2
о о

1.5 TSI

150 кс Моќност
о Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
о Емисија на CO2
о о

1.5 TSI

150 кс Моќност
5,0 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
113 g/km Емисија на CO2
219 km/h 8,2 s

1.6 TDI

115 кс Моќност
4,2 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
108 g/km Емисија на CO2
201 km/h 10,1 s

1.6 TDI

115 кс Моќност
4,1 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
108 g/km Емисија на CO2
200 km/h 10,3s

ДИМЕНЗИИ

Детали

Вашата нова SCALA

Од 14.564

Цени Преземете информативен материјал