Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете
Модели

Опрема L&K

 • 18" Алуминиумски фелни - TURBINEAnthracite
 • 3 крак мултифункционален кожен управувач
 • ABS-Систем за сопирање
 • Auto Light Assist - Автоматско долгосветло
 • CANTON Sound System (10звучници, дигитален еквилајзер)
 • Climatronic - Автоматски клима уред
 • Comfort telephony - Bluetooth
 • Crew Protect Assist - Превентивен системза заштита на предните патници при судар
 • Hill Hold Assistant - Асистент запоаѓање на нагорнини
 • LED Амбиентално осветлување - пакет
 • LED предни светла со динамична контрола,автоматско миење на фарови и LED дневни светла
 • MDI конектори - USB, SD Card, Aux in
 • Maxi Dot Борд компјутер со колор дисплеј
 • SMART LINK конекција за телефон
 • SUNSET - Длабоко затемните задно истранични стакла
 • Start-Stop систем регенеративно сопирањеGreen Tec
 • USB приклучок за мултимедија
 • Автоматски дневни светла соCo/ Le Home функција
 • Внатрешен реторовизор со автоматскозатемнување
 • Воздушни перничиња за возач и совозачсо опција за деактивирање на совозачко
 • Греење на предни седишта и задниседишта
 • Држач за наочари
 • Ексклузивен ентериер
 • Електрика на предни и задни стакла
 • Електричен серво управувач
 • Електрично регулирани, преклопливи исамо затемнувачки ретровизори со греење и мемориска функција
 • Задни LED светла
 • Задни светла за магла
 • Индикатор за издишан пневматик
 • Карго-фиксирачки елементи
 • Мало резервно челично тркало
 • Мрежа во багажникот
 • Мрежи во багажникот
 • Наизменична контрола на брисачите сосензор за дожд и светлосен асистент
 • Патосници, напред и позади
 • Пневматици - 225/40 R18
 • Преден пепеларник
 • Преден потпирач за раце
 • Предни светла за магла со CORNERфункција
 • Преклоплива задна клупа
 • Радио Bolero со 8" колор екран осетливна допир, Apple Connectivity
 • Ретровизори и кваки во бојана каросерија
 • Сензори за паркирање позади
 • Систем за миење на предните фарови
 • Странични воздушни перничиња и завесинапред и позади
 • Темпомат
 • Тонирани стакла
 • Управувач подесив по височина идлабочина
 • Хром пакет (на страничните стакла)
 • Хром пакет во ентериерот
 • Централно заклучување со далечинско
 • Централно заклучување со далечинскоуправување со два преклопливи клуча
Einzelne Ausstattungen sind abhängig von der gewählten Variante (Motorisierung, DSG usw.) und können hier in dieser Übersicht nicht vollständig dargestellt werden. Die konkrete Ausstattung Ihres Wunschmodells finden Sie in der Serienausstattungsübersicht im Konfigurator.
 • 18" Алуминиумски фелни - TURBINE Silverсо пневматици 225/40 R18
 • BLIND SPOT DETECTION - Систем задетектирање возила од мртов агол
 • Comfort telephony - BT / Voice Control /Wi-Fi (LTE) / rSAP
 • Comfort telephony - BT / Voice Control /Wi-Fi
 • Comfort telephony - BT / Voice Control /безжична надворешна антена / безжично полнење / Wi-Fi (LTE) / rSAP
 • Comfort telephony - BT / Voice Control /безжична надворешна антена / безжично полнење / Wi-Fi
 • Comfort telephony - BT / Voice Control /безжична надворешна антена / безжично полнење
 • Comfort telephony - BT / Voice Control
 • Comfort telephony - BT / безжичнанадворешна антена / безжично полнење
 • Crew Protect Assist - Надграденпревентивен систем за заштита (Pre Crash Basis и Front)
 • Driver Activity Assistant - Систем запредупредување на замор кај возачот
 • Driving Mode Selection - Систем заизбирање на возачка програма (не може со 1.0 TSI)
 • Dynamic Chasis Control - содржи DrivingMode Selection и 3 персонализирани клуча (неможе со 1.0 TSI и 1.6 TDI мотор)
 • Front Assistant - Радар за автоматскосопирање при појава на препрека
 • KESSY - Централно заклучување без клучсо Start-Stop копче за палење на моторот
 • Kука за влечење, остранлива со адаптер
 • LANE ASSISTANT - Систем за автоматскоодржување на коловозна лента
 • LANE ASSISTANT заедно со BLIND SPOTDETECTION
 • Smart Link + Wireless RSE Appсамо со навигација Amundsen или Columbus
 • Sun & Pack - Ролетна на задно ветробранско стакло и мрежа во багажникот
 • Адаптивен Темпомат до 160km/h
 • Адаптивен темпомат до 210km/h
 • Алармен уред против кражба заедно соKESSY - Ситем за отклучување/заклучување без клуч со Start-Stop копче
 • Алармен уред
 • Брисач на задното стакло
 • Виртуелна инструментална табла
 • Воздушно перниче за колена на возач
 • Дигитален радио прием
 • Електричен сончев кров
 • Електрично греење на преднотоветробранско стакло (неможе со 1.0 TSI)
 • Електрично прилагодливи возачко исовозачко седиште, возачкото со меморија
 • Загревање на дизни за прскање напредниот ветробран
 • Заштита на моторот од лоши патишта
 • Камера за возење наназад(само со заден брисач и тел. подготовка)
 • Мал кожен пакет (3 крак управувач сокоманди за радио, телефон и греење)
 • Мал кожен пакет (3 крак управувач сокоманди за радио, телефон и педали за DSG) (Само за DSG модели)
 • Мал кожен пакет (3 крак управувач сокоманди за радио, телефон, греење и педали за DSG) (Само за DSG модели)
 • Навигациски систем AMUNDSEN со 8" колордисплеј, Apple Connectivity, Smart Link - (без мапи)
 • Навигациски систем COLUMBUS со 9.2"колор дисплеј, 64BG меморија, Apple Con. Smart Link (со мапи)
 • Остранлива торба за скии UNIBAG(во задниот наслон за раце)
 • Паркинг асистент за автоматско паркирањесо сензори напред и позади
 • Подготовка за детско седиште ISOFIX- на совозачко седиште
 • Подготовка за кука за влечење
 • Покривка за багажниот простор со 2страни (гумена и текстил)
 • Преден и заден пепеларник
 • Приклучок од 230v во багажникот
 • Сензори за паркирање напред и позадиСензори за паркирање напред и позади
 • Сензори за паркирање напред и позадисо контрола за приколка (Trailer Assist)
 • Спортска суспензија (не важи за4х4 моделите)
 • Темпомат заедно со ограничувач на брзина

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна