За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Модели

Опрема ACTIVE

 • ABS-Систем за сопирање
 • ESP-Електронкса програма застабилизација
 • LED предни дневни светла
 • MDI конектори - USB, SD Card, Aux in
 • Start-Stop систем регенеративно сопирањеGreen Tec
 • Автоматски дневни светла соCo/ Le Home функција
 • Висинско прилагодување на возачкоседиште
 • Воздушни перничиња за возач и совозачсо опција за деактивирање на совозачко
 • Електрика на предни и задни стакла
 • Електричен серво управувач
 • Електрично регулирани ретровизори согрејачи
 • Задни LED светла
 • Задни светла за магла
 • Индикатор за издишан пневматик
 • Мултифункционален борд компјутер
 • Наизменична контрола на брисачите сосензор за дожд и светлосен асистент
 • Пневматици - 195/65 R15
 • Полуавтоматски клима уред Climatic
 • Преден пепеларник
 • Преклоплива задна клупа
 • Радио SWING со 6.5" екран во боја
 • Резервно челично тркалоРезервно челично тркало
 • Странични воздушни перничиња за возачи совозач
 • Тонирани стакла
 • Управувач подесив по височина идлабочина
Einzelne Ausstattungen sind abhängig von der gewählten Variante (Motorisierung, DSG usw.) und können hier in dieser Übersicht nicht vollständig dargestellt werden. Die konkrete Ausstattung Ihres Wunschmodells finden Sie in der Serienausstattungsübersicht im Konfigurator.
 • 16" Алуминиумски фелни - ALCATRAS сопневматици 205/55 R16
 • 16" Алуминиумски фелни - TUNGA сопневматици 205/55 R16
 • 16" Алуминиумски фелни - VELORUM сопневматици 205/55 R16
 • 8 звучници
 • Comfort telephony - Bluetooth
 • Crew Protect Assist - Надграденпревентивен систем за заштита (Pre Crash Basis и Front)
 • Crew Protect Assist - Превентивен системза заштита на предните патници при судар
 • Driver Activity Assistant - Систем запредупредување на замор кај возачот
 • Front Assistant - Радар за автоматскосопирање при појава на препрека
 • Hill Hold Control - Помош при тргнувањена нагорнина
 • Kука за влечење koja се остранува
 • Kука за влечење, остранлива со адаптер
 • Maxi Dot - Борд компјутер
 • SMART LINK конекција за телефон
 • SUNSET - Длабоко затемните задно истранични стакла
 • Sun & Pack - Ролетна на задно ветробранско стакло и мрежа во багажникот
 • Алармен уред
 • Брисач на задното стакло
 • Воздушно прениче за колена за возач
 • Греење на предни седишта
 • Дигитален радио прием
 • Дополнителна заштита под моторот напред
 • Држач за наочари
 • Загревање на дизни за прскање напредниот ветробран
 • Заштита на моторот од лоши патишта
 • Мал кожен пакек (3 крак управувач,менувач и рачна сопирачка)
 • Мрежа во багажникот
 • Пакет за лоши патишта
 • Патосници текстилни, напред и позади
 • Пневматици за сите сезони (All weather)со димензија 205/55 R16
 • Подготовка за детско седиште ISOFIX- на совозачко седиште
 • Подготовка за кука за влечење
 • Покривка за багажниот простор со 2страни (гумена и текстил)
 • Предни светла за магла со CORNERфункција
 • Предни светла за магла
 • Радио Bolero со 8" колор екран осетливна допир, Apple Connectivity (само со RA2 + 9WT + PT2)
 • Ретровизори и кваки во боја накаросерија
 • Светлосен сигнал за AIRBIG
 • Сензори за паркирање напред и позадиСензори за паркирање напред и позади
 • Сензори за паркирање позади
 • Систем за миење на предните фарови
 • Странични воздушни перничиња и завесинапред и позади
 • Темпомат
 • Централно заклучување со далечинскоуправување со два преклопливи клуча
 • Централно заклучување со далечинскоуправување со два преклопливи клуча

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна