Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете
Модели

Опрема RS

 • 17" Алуминиумски фелни - DENOM
 • 8 звучници
 • ABS-Систем за сопирање
 • Auto Light Assist - Автоматско долгосветло
 • Climatronic - Автоматски клима уред
 • Crew Protect Assist - Превентивен системза заштита на предните патници при судар
 • Hill Hold Assistant - Асистент запоаѓање на нагорнини
 • LED Амбиентално осветлување - пакет
 • LED предни светла со динамична контрола,автоматско миење на фарови и LED дневни светла
 • MDI конектори - USB, SD Card, Aux in
 • Maxi Dot Борд компјутер со колор дисплеј
 • SMART LINK конекција за телефон
 • SUNSET - Длабоко затемните задно истранични стакла
 • Start-Stop систем регенеративно сопирањеGreen Tec
 • Автоматски дневни светла соComing Home функција
 • Внатрешен реторовизор со автоматскозатемнување
 • Воздушни перничиња за возач и совозачсо опција за деактивирање на совозачко
 • Динамично управување
 • Држач за наочари
 • Електрика на предни и задни стакла
 • Електрично регулирани, преклопливи исамо затемнувачки ретровизори со грејачи
 • Задни LED светла
 • Задни светла за магла
 • Заштитна фолија за транспорт
 • Индикатор за издишан пневматик
 • Интегрирани предни светла за магла
 • Лумбарно и висинско подесување напредните седишта
 • Мало резервно челично тркало
 • Мрежа во багажникот
 • Наизменична контрола на брисачите сосензор за дожд и светлосен асистент
 • Патосници, напред и позади
 • Преден пепеларник
 • Преклоплива задна клупа
 • Радио Bolero со 8" колор екран осетливна допир, Apple Connectivity
 • Ретровизори и кваки во бојана каросерија
 • Сензори за паркирање позади
 • Систем за миење на предните фарови
 • Спортска суспензија (не важи за 1.2 TSIи 4х4 моделите)
 • Спортски седишта напред
 • Странични воздушни перничиња и завесинапред и позади
 • Телефонска подготовка Bluetooth
 • Темпомат
 • Тонирани стакла
 • Управувач подесив по височина идлабочина
 • Хром пакет во ентериерот
 • Централно заклучување со далечинскоуправување со два преклопливи клуча
 • Црн хром пакет (на страничните стакла)
Einzelne Ausstattungen sind abhängig von der gewählten Variante (Motorisierung, DSG usw.) und können hier in dieser Übersicht nicht vollständig dargestellt werden. Die konkrete Ausstattung Ihres Wunschmodells finden Sie in der Serienausstattungsübersicht im Konfigurator.
 • 18" Алуминиумски фелни - GEMINIAnthracite
 • 18" Алуминиумски фелно - GEMINI
 • 19" Алуминиумски фелни - XTREMEAnthracite
 • BLIND SPOT DETECTION - Систем задетектирање возила од мртов агол
 • Bluetooth, безжична антена,Voice controlWiFi, rSAP (LTE) и безжично полнење
 • CANTON Sound System (10звучници, дигитален еквилајзер)
 • Crew Protect Assist - Надграденпревентивен систем за заштита (Pre Crash Basis и Front)
 • Driver Activity Assistant - Систем запредупредување на замор кај возачот
 • Dynamic Chasis Control - содржиPerformance Mode Selection и 3 персонализирани клуча
 • Front Assistant - Радар за автоматскосопирање при појава на препрека
 • KESSY - Централно заклучување без клучсо Start-Stop копче за палење на моторот
 • Kука за влечење, остранлива со адаптер
 • LANE ASSISTANT - Систем за автоматскоодржување на коловозна лента
 • LANE ASSISTANT заедно со BLIND SPOTDETECTION
 • Mobile Phone Portal - BT конекција соVoice Control и Wi-Fi
 • Mobile Phone Portal - BT конекција,Voice Control, безжична антена, безжично полнење + Wi-Fi
 • Mobile phone portal – со Bluetooth,Voice Control, безжична конекција и безжично полнење
 • Mobile phone portal – со Bluetoothконекција, безжична антена и полнење
 • PERFORMANCE MODE SELECT - Driving ModeSelect, Performance Sound Generator и 3 персонализирани клуча
 • RS Black Design Pack - црна маска илајсни на страничните стакла
 • Smart Link + Wireless RSE Appсамо со навигација Amundsen или Columbus
 • Sun & Pack - Ролетна на задно ветробранско стакло и мрежа во багажникот
 • Адаптивен Темпомат до 160km/h
 • Алармен уред против кражба заедно соKESSY - Ситем за отклучување/заклучување без клуч со Start-Stop копче
 • Алармен уред
 • Брисач на задното стакло
 • Воздушно прениче за колена за возач
 • Греење на предни седишта и задниседишта
 • Греење на предни седишта
 • Дигитален радио прием
 • Електричен сончев кров
 • Електрично греење на преднотоветробранско стакло (неможе со 1.0 TSI)
 • Електрично прилагодливи возачко исовозачко седиште, возачкото со меморија
 • Електрично прилагодливо возачкоседиште со меморија
 • Загревање на дизни за прскање напредниот ветробран
 • Заштита на моторот од лоши патишта
 • Камера за возење наназад(само со заден брисач и тел. подготовка)
 • Кожен пакет
 • Мал кожен пакет (3 крак управувач сокоманди за радио, телефон и греење)
 • Навигациски систем AMUNDSEN со 8" колордисплеј, Apple Connectivity, Smart Link - (без мапи)
 • Навигациски систем COLUMBUS со 9.2"колор дисплеј, 64GB меморија, Apple Con. Smart Link (со мапи)
 • Независно греење со далечинскиуправувач WEBASTO
 • Остранлива торба за скии UNIBAG(во задниот наслон за раце)
 • Паркинг асистент за автоматско паркирањесо сензори напред и позади
 • Подготовка за детско седиште ISOFIX- на совозачко седиште
 • Подготовка за кука за влечење
 • Покривка за багажниот простор со 2страни (гумена и текстил)
 • Преден и заден пепеларник
 • Преден наслон за раце JUMBO BOX заедносо 2 x USB приклучоци позади
 • Приклучок од 230v во багажникот
 • Сензори за паркирање напред и позади
 • Сензори за паркирање напред и позадисо контрола за приколка (Trailer Assist)
 • Телефонска подготовка Bluetooth со"voice control"
 • Темпомат заедно со ограничувач на брзина

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна