Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете
Модели

Опрема­Споредба OCTAVIA SCOUT

Изберете од различни нивоа на опременост.
  • Стандардна опрема Стандардна опрема
  • optionale Mehrausstattung optionale Mehrausstattung
  • Сериска кај некои модели на варијантата Сериска кај некои модели на варијантата
  • Недостапна Недостапна
SCOUT
17" Алуминиумски фелни - NIVALIS
18" Алуминиумски фелни - BRAGA со
пневматици 225/45 R18
18"Алуминиумски фелни - BRAGA Anthracite
со пневматици 225/45 R18
8 звучници
Auto Light Assist - Автоматско долго
светло
BLIND SPOT DETECTION - Систем за
детектирање возила од мртов агол
CANTON Sound System (10
звучници, дигитален еквилајзер)
Climatronic - Автоматски клима уред
Comfort telephony - BT / Voice Control /
безжична надворешна антена / безжично
полнење / Wi-Fi (LTE) / rSAP
Comfort telephony - BT / Voice Control /
безжична надворешна антена / безжично
полнење / Wi-Fi
Comfort telephony - BT / Voice Control /
безжична надворешна антена / безжично
полнење
Comfort telephony - BT, безжично полнење
Crew Protect Assist - Надграден
превентивен систем за заштита (Pre Crash
Basis и Front)
Crew Protect Assist - Превентивен систем
за заштита на предните патници при судар
Driver Activity Assistant - Систем за
предупредување на замор кај возачот
Driving Mode Selection заедно со Off
Road функција и 3 персонализирани клуча
Front Assistant - Радар за автоматско
сопирање при појава на препрека
Hill Hold Assistant - Асистент за
поаѓање на нагорнини
KESSY - Централно заклучување без клуч
со Start-Stop копче за палење на моторот
Kука за влечење, остранлива со адаптер
LANE ASSISTANT - Систем за автоматско
одржување на коловозна лента
LANE ASSISTANT заедно со BLIND SPOT
DETECTION
LED Амбиентално осветлување во кабината
Maxi Dot Борд компјутер со колор дисплеј
MDI конектори - USB, SD Card, Aux in
Smart Link + Wireless RSE App
само со навигација Amundsen или Columbus
SMART LINK конекција за телефон
SUNSET - Длабоко затемнети задно и
станични стакла
Автоматски дневни светла со
Co/ Le Home функција
Адаптивен темпомат до 210km/h
Алармен уред против кражба заедно со
KESSY - Ситем за отклучување/заклучување
без клуч со Start-Stop копче
Алармен уред
Брисач на задното стакло
Виртуелна инструментална табла
Внатрешен реторовизор со автоматско
затемнување
Воздушни перничиња за возач и совозач
со опција за деактивирање на совозачко
Воздушно прениче за колена за возач
Греење на предни седишта и задни
седишта
Греење на предни седишта
Дигитален радио прием
Дополнителна заштита под моторот напред
Дражач за мобилен телефон
Држач за наочари
Електрика на предни и задни стакла
Електричен панорамски сончев кров
Електричен серво управувач
Електрично греење на предното
бетробранско стакло (неможе со 1.0 TSI)
Електрично отварање/ затворање на
багажникот
Електрично прилагодливи возачко и
совозачко седиште, возачкото со меморија
Електрично прилагодливо возачко
седиште со меморија
Електрично регулирани, преклопливи и
само затемнувачки ретровизори со грејачи
Загревање на дизни за прскање на
предниот ветробран
Задни LED светла
Зголемен волумен на резервоарот за
гориво
Индикатор за издишан пневматик
Камера за возење наназад
(само со заден брисач и тел. подготовка)
Кожен мултифункционален управувач со
греење
Лумбарно и висинско подесување на
предните седишта
Мало резервно челично тркало
Мрежа во багажникот
Мултифункционална кутија
Навигациски систем AMUNDSEN со 8" колор
дисплеј, Apple Connectivity, Smart Link
- (без мапи)
Навигациски систем COLUMBUS со 9.2"
колор дисплеј, 64GB меморија, Apple Con.
Smart Link (со мапи)
Наизменична контрола на брисачите со
сензор за дожд и светлосен асистент
Остранлива торба за скии UNIBAG
(во задниот наслон за раце)
Пакет за лоши патишта
Паркинг асистент за автоматско паркирање
со сензори напред и позади
Патосници, напред и позади
Пневматици - 225/50 R17
Подготовка за детско седиште ISOFIX
- на совозачко седиште
Подготовка за кука за влечење
Покривка за багажниот простор со 2
страни (гумена и текстил)
Преден и заден пепеларник
Преден наслон за раце JUMBO BOX заедно
со 2 x USB приклучоци позади
Преден пепеларник
Предни светла за магла со CORNER
функција
Предни светла за магла
Преклоплива задна клупа
Преклопливо совозачко седиште
Приклучок од 230v во багажникот
Ретровизори и кваки во боја
на каросерија
Сензори за паркирање напред и позади
Сензори за паркирање напред и позади
со контрола за приколка (Trailer Assist)
Сензори за паркирање позади
Систем за миење на предните фарови
Странични воздушни перничиња и завеси
напред и позади
Темпомат заедно со ограничувач на брзина
Тонирани стакла
Управувач подесив по височина и
длабочина
Хром пакет во ентериерот
Централно заклучување со далечинско
управување со два преклопливи клуча
Црни кровни шини

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна