Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете
Модели

ŠKODA OCTAVIA Scout

Погон на сите тркала

Погонот на сите 4 тркала спроведува одличен вртежен момент во секое време на секоја подлога. Во нормални услуви погонот се пренесува само на предните тркала.

ŠKODA OCTAVIA Scout

Автоматски DSG менувач

Автоматскиот менувач со двојна спојка се смета како едно инжинерско ремек дело: комбинира економично и брзо мануелно менување на брзини со удобност на автоматик. DSG рачката се наоѓа на централната конзола, обложен со SCOUT декор.

ŠKODA OCTAVIA Combi Scout

Off-road

Подготвени за авантура надвор од рамните патишта? Изборот на off-road програмата за возење го подесува возилото: педалата за гас станува потврда додека Hill Descent асистентот нанесува благо сопирање за одржување константна брзина при стрмни надолнини. Со една грижа помалку, ќе може да се фокусирате на патот пред вас.

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна