Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете
Модели

Out-Door партнер

OCTAVIA SCOUT

Од 30.837
CO₂ 134 - 141 g/km
Потрошувачка 5.1 - 5.4 l/100km

ŠKODA OCTAVIA Scout

1

Што претставува емблемот

Вистински Scout-и носат емблеми за нивните вештини и достигнувања. Овој нов авантурист на ŠKODA не е исклучок - перфектно дизајниран и ориентиран за се она што природата може да го постави како предизвик.

ŠKODA OCTAVIA Scout

2

Постојано конектиран

ŠKODA Connect услугите додаваат многу повеќе можности за контрола на вашето возило, информации, возбуда и музика.

ŠKODA OCTAVIA Scout

3

Што вам ви се допаѓа?

 OCTAVIA SCOUT нуди избор од 3 вида дизајн на фелни во опсег од 17" и 18" алуминиумски.

Технологија

Технологија на која може да сметате
Технологија на која може да сметате
Технологија на која може да сметате

Мотори

2.0 TSI

4x4

190 кс Моќност
tbd. Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
tbd. Емисија на CO2
217 km/h 7,2s

2.0 TDI

4x4

150 кс Моќност
5,1 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
134 g/km Емисија на CO2
200 km/h 9,4s

2.0 TDI

4x4

184 кс Моќност
5,4 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
141 g/km Емисија на CO2
215 km/h 7,7s

Карактеристики

SCOUT
Од 30.837
  • Scout Black/ Brown ентериер
  • Scout off-road дизајн на браниците
  • Scout предни светла за магла
  • SUNSET
  • Off-road повисоко подвозје и амортизери
  • Странични off-road заштитни лајсни
  • Погон на сите тркала - 4х4
  • 17" Алуминиумски NIVALIS фелни
  • Scout мултифункционален управувач со греење
Прикажи ги сите објекти

Димензии

Повеќе

Вашата нова OCTAVIA Scout

Од 30.837

Цени Преземете информативен материјал