Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете
Модели

Опрема­Споредба OCTAVIA RS

Изберете од различни нивоа на опременост.
  • Стандардна опрема Стандардна опрема
  • optionale Mehrausstattung optionale Mehrausstattung
  • Сериска кај некои модели на варијантата Сериска кај некои модели на варијантата
  • Недостапна Недостапна
RS
18" Алуминиумски фелни - GEMINI
Anthracite
19" Алуминиумски фелни - XTREME
Anthracite со пневматици 225/35 R19
8 звучници
ABS-Систем за сопирање
Auto Light Assist - Автоматско долго
светло
BLIND SPOT DETECTION - Систем за
детектирање возила од мртов агол
CANTON Sound System (10
звучници, дигитален еквилајзер)
Climatronic - Автоматски клима уред
Comfort telephony - Bluetooth
Comfort telephony - BT / Voice Control /
Wi-Fi (LTE) / rSAP
Comfort telephony - BT / Voice Control /
Wi-Fi
Comfort telephony - BT / Voice Control /
безжична надворешна антена / безжично
полнење / Wi-Fi (LTE) / rSAP
Comfort telephony - BT / Voice Control /
безжична надворешна антена / безжично
полнење / Wi-Fi
Comfort telephony - BT / Voice Control /
безжична надворешна антена / безжично
полнење
Comfort telephony - BT / Voice Control
Comfort telephony - BT / безжична
надворешна антена / безжично полнење
Crew Protect Assist - Надграден
превентивен систем за заштита (Pre Crash
Basis и Front)
Crew Protect Assist - Превентивен систем
за заштита на предните патници при судар
Driver Activity Assistant - Систем за
предупредување на замор кај возачот
Dynamic Chasis Control - содржи
Performance Mode Selection и 3
персонализирани клуча
Front Assistant - Радар за автоматско
сопирање при појава на препрека
Hill Hold Assistant - Асистент за
поаѓање на нагорнини
KESSY - Централно заклучување без клуч
со Start-Stop копче за палење на моторот
Kука за влечење, остранлива со адаптер
LANE ASSISTANT - Систем за автоматско
одржување на коловозна лента
LANE ASSISTANT заедно со BLIND SPOT
DETECTION
LED Амбиентално осветлување - пакет
LED предни светла со динамична контрола,
автоматско миење на фарови и LED дневни
светла
Maxi Dot Борд компјутер со колор дисплеј
MDI конектори - USB, SD Card, Aux in
PERFORMANCE MODE SELECT - Driving Mode
Select, Performance Sound Generator и 3
персонализирани клуча (само за TDI)
RS Black Design Pack - црна маска и
лајсни на страничните стакла
RS Chrome пакет - Хром лајсна околу
предната решетка и странични лајсни на
вратите / ретровизори во боја на
каросерија / 18" Алуминиусмки фелни -
Gemini silver
Smart Link + Wireless RSE App
само со навигација Amundsen или Columbus
SMART LINK конекција за телефон
Start-Stop систем регенеративно сопирање
Green Tec
Sun & Pack - Ролетна на задно ветробранс
ко стакло и мрежа во багажникот
SUNSET - Длабоко затемните задно и
странични стакла
Автоматски дневни светла со
Co/ Le Home функција
Адаптивен Темпомат до 160km/h
Адаптивен темпомат до 210km/h
Алармен уред против кражба заедно со
KESSY - Ситем за отклучување/заклучување
без клуч со Start-Stop копче
Алармен уред
Брисач на задното стакло
Виртуелна инструментална табла
Внатрешен реторовизор со автоматско
затемнување
Воздушни перничиња за возач и совозач
со опција за деактивирање на совозачко
Воздушно прениче за колена за возач
Греење на предни седишта и задни
седишта
Греење на предни седишта
Дигитален радио прием
Динамично управување
Држач за наочари
Електрика на предни и задни стакла
Електричен сончев кров
Електрична лумбарна регулација за
предните седишта
Електрично греење на предното
ветробранско стакло (неможе со 1.0 TSI)
Електрично прилагодливи возачко и
совозачко седиште, возачкото со меморија
Електрично прилагодливи предни седишта,
возачкото со меморија
Електрично прилагодливо возачко
седиште со меморија
Електрично регулирани, преклопливи и
само затемнувачки ретровизори со греење
и мемориска функција
Електрично регулирани, преклопливи и
само затемнувачки ретровизори со грејачи
Загревање на дизни за прскање на
предниот ветробран
Задни LED светла
Задни светла за магла
Заштита на моторот од лоши патишта
Заштитна фолија за транспорт
Индикатор за издишан пневматик
Интегрирани предни светла за магла
Камера за возење наназад
(само со заден брисач и тел. подготовка)
Лумбарно и висинско подесување на
предните седишта
Мал кожен пакет (3 крак управувач со
команди за радио, телефон и греење)
Мал кожен пакет (3 крак управувач со
команди за радио, телефон, греење и
педали за DSG) (Само за DSG модели)
Мало резервно челично тркало
Мрежа во багажникот
Навигациски систем AMUNDSEN со 8" колор
дисплеј, Apple Connectivity, Smart Link
- (без мапи)
Навигациски систем COLUMBUS со 9.2"
колор дисплеј, 64GB меморија, Apple Con.
Smart Link (со мапи)
Наизменична контрола на брисачите со
сензор за дожд и светлосен асистент
Остранлива торба за скии UNIBAG
(во задниот наслон за раце)
Паркинг асистент за автоматско паркирање
со сензори напред и позади
Патосници, напред и позади
Пневматици - 225/40 R18
Подготовка за детско седиште ISOFIX
- на совозачко седиште
Подготовка за кука за влечење
Покривка за багажниот простор со 2
страни (гумена и текстил)
Преден и заден пепеларник
Преден наслон за раце JUMBO BOX заедно
со 2 x USB приклучоци позади
Преден пепеларник
Преклоплива задна клупа
Приклучок од 230v во багажникот
Радио Bolero со 8" колор екран осетлив
на допир, Apple Connectivity
Ретровизори и кваки во боја
на каросерија
Сензори за паркирање напред и позади
Сензори за паркирање напред и позади
Сензори за паркирање напред и позади
со контрола за приколка (Trailer Assist)
Сензори за паркирање позади
Систем за миење на предните фарови
Спортска суспензија (не важи за
4х4 моделите)
Спортски седишта напред
Странични воздушни перничиња и завеси
напред и позади
Темпомат заедно со ограничувач на брзина
Темпомат
Тонирани стакла
Управувач подесив по височина и
длабочина
Хром пакет во ентериерот
Централно заклучување со далечинско
управување со два преклопливи клуча
Црн хром пакет (на страничните стакла)

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна