Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете
Модели

Опрема­Споредба OCTAVIA COMBI

Изберете од различни нивоа на опременост.
  • Стандардна опрема Стандардна опрема
  • optionale Mehrausstattung optionale Mehrausstattung
  • Сериска кај некои модели на варијантата Сериска кај некои модели на варијантата
  • Недостапна Недостапна
ACTIVE AMBITION STYLE L&K RS SCOUT
16" Алуминиумски фелни - ALCATRAS со
пневматици 205/55 R16
16" Алуминиумски фелни - ALCATRAS
16" Алуминиумски фелни - ILIAS со
пневматици 205/55 R16
16" Алуминиумски фелни - LEPUS со
пневматици 205/55 R16
16" Алуминиумски фелни - TUNGA со
пневматици 205/55 R16
16" Алуминиумски фелни - VELORUM со
пневматици 205/55 R16
17" Алуминиумски фелни - DENOM со
пневматици 225/45 R17
17" Алуминиумски фелни - NIVALIS
17" Алуминиумски фелни - TRIUS Black со
пневматици 225/45 R17
17" Алуминиумски фелни - TRIUS со
пневматици 225/45 R17
17" Алуминиумски фелни - TRIUS со
пневматици 225/45 R17
18" Алуминиумски фелни - ALARIS со
пневматици 225/40 R18
18" Алуминиумски фелни - BRAGA со
пневматици 225/45 R18
18" Алуминиумски фелни - GEMINI
Anthracite
18" Алуминиумски фелни - TURBINE Silver
со пневматици 225/40 R18
18" Алуминиумски фелни - TURBINE
Anthracite
18" Алуминиумски фелни PICTORIS со
пневматици 225/40 R18
18" Алуминумски фелни - GOLUS со
пневматици 225/40 R18
18"Алуминиумски фелни - BRAGA Anthracite
со пневматици 225/45 R18
19" Алуминиумски фелни - XTREME
Anthracite со пневматици 225/35 R19
3 крак мултифункционален кожен управувач
8 звучници
ABS-Систем за сопирање
Alcantara ентериер - беж
Alcantara ентериер - црн
Auto Light Assist - Автоматско долго
светло
BLIND SPOT DETECTION - Систем за
детектирање возила од мртов агол
CANTON Sound System (10 звучници,
дигитален еквилајзер, subwoofer, 570W
моќност)
CANTON Sound System (10
звучници, дигитален еквилајзер)
Climatronic - Автоматски клима уред
Comfort telephony - Bluetooth
Comfort telephony - BT / Voice Control /
Wi-Fi (LTE) / rSAP
Comfort telephony - BT / Voice Control /
Wi-Fi
Comfort telephony - BT / Voice Control /
безжична надворешна антена / безжично
полнење / Wi-Fi (LTE) / rSAP
Comfort telephony - BT / Voice Control /
безжична надворешна антена / безжично
полнење / Wi-Fi
Comfort telephony - BT / Voice Control /
безжична надворешна антена / безжично
полнење
Comfort telephony - BT / Voice Control
Comfort telephony - BT / безжична
надворешна антена / безжично полнење
Comfort telephony - BT, безжично полнење
Crew Protect Assist - Надграден
превентивен систем за заштита (Pre Crash
Basis и Front)
Crew Protect Assist - Превентивен систем
за заштита на предните патници при судар
Driver Activity Assistant - Систем за
предупредување на замор кај возачот
Driver Activity Assistant - Систем за
предупредување на замор кај возачот
Driving Mode Selection - Систем за
избирање на возачка програма (не може со
1.0 TSI)
Driving Mode Selection - Систем за
избирање на возачка програма (не може со
1.0 TSI)
Driving Mode Selection заедно со Off
Road функција и 3 персонализирани клуча
Dynamic Chasis Control - содржи Driving
Mode Selection и 3 персонализирани клуча
(неможе со 1.0 TSI и 1.6 TDI мотор)
Dynamic Chasis Control - содржи
Performance Mode Selection и 3
персонализирани клуча
Dynamic ентериер со спортски седишта
ESP-Електронкса програма за
стабилизација
Eлектрично греење на предното
ветробранско стакло (неможе со 1.0 TSI)
Front Assistant - Радар за автоматско
сопирање при појава на препрека
Hill Hold Assistant - Асистент за
поаѓање на нагорнини
Hill Hold Control - Помош при тргнување
на нагорнина
KESSY - Централно заклучување без клуч
со Start-Stop копче за палење на моторот
Kука за влечење koja се остранува
Kука за влечење, остранлива со адаптер
LANE ASSISTANT - Систем за автоматско
одржување на коловозна лента
LANE ASSISTANT заедно со BLIND SPOT
DETECTION
LED Амбиентално осветлување во кабината
LED предни дневни светла
LED предни светла со динамична контрола,
автоматско миење на фарови и LED дневни
светла
Maxi Dot - Борд компјутер
Maxi Dot - Борд компјутер
Maxi Dot Борд компјутер со колор дисплеј
Maxi Dot Борд компјутер со колор дисплеј
MDI конектори - USB, SD Card, Aux in
MITSUMI ( Apple connectivity )
PERFORMANCE MODE SELECT - Driving Mode
Select, Performance Sound Generator и 3
персонализирани клуча (само за TDI)
RS Black Design Pack - црна маска и
лајсни на страничните стакла
RS Chrome пакет - Хром лајсна околу
предната решетка и странични лајсни на
вратите / ретровизори во боја на
каросерија / 18" Алуминиусмки фелни -
Gemini silver
Smart Link + Wireless RSE App
само со навигација Amundsen или Columbus
SMART LINK конекција за телефон
SUNSET - Длабоко затемнети задно и
станични стакла
SUNSET - Длабоко затемните задно и
странични стакла
Автоматски дневни светла со
Co/ Le Home функција
Адаптивен Темпомат до 160km/h
Адаптивен темпомат до 210km/h
Адаптивни Bi-Xenon светла со миење на
предните фарови
Алармен уред против кражба заедно со
KESSY - Ситем за отклучување/заклучување
без клуч со Start-Stop копче
Алармен уред
Алармен уред
Брисач на задното стакло
Вештачка кожа од задната страна на
предните седишта
Вештачка кожа од задната страна на
предните седишта
Виртуелна инструментална табла
Висинско подесување на предните седишта
Висинско прилагодување на возачко
седиште
Внатрешен реторовизор со автоматско
затемнување
Воздушни перничиња за возач и совозач
со опција за деактивирање на совозачко
Воздушно прениче за колена за возач
Воздушно прениче за колена за возач
Греење на предни седишта и задни
седишта
Греење на предни седишта и задни
седишта
Греење на предни седишта
Дво-страна покривка за багажниот простор
(гума/ текстил)
Дигитален радио прием
Динамично управување
Дополнителна заштита под моторот напред
Дополнително електрично загревање на
кабината (само за дизел моторите)
Дражач за мобилен телефон
Држач за мобилен телефон
Држач за наочари
Држач за наочари
Електрика на предни и задни стакла
Електричен панорамски сончев кров
Електричен панорамски сончев кров
Електричен панорамски сончев кров
Електричен панорамски сончев кров
Електричен серво управувач
Електричен серво управувач
Електрично греење на предното
бетробранско стакло (неможе со 1.0 TSI)
Електрично отварање/ затворање на
багажникот
Електрично преклопливи ретровизори со
греење и автоматско затемнување со стоп
светло
Електрично прилагодливи возачко и
совозачко седиште, возачкото со меморија
Електрично прилагодливо возачко
седиште со меморија
Електрично регулирани ретровизори со
греење и електрично преклопување
Електрично регулирани ретровизори со
грејачи
Електрично регулирани, преклопливи и
само затемнувачки ретровизори со греење
и мемориска функција
Електрично регулирани, преклопливи и
само затемнувачки ретровизори со грејачи
Загревање на дизни за прскање на
предниот ветробран
Задни LED светла
Задни LED светла
Задни светла за магла
Заштита на моторот од лоши патишта
Заштита на моторот од лоши патишта
Зголемен волумен на резервоарот за
гориво
Индикатор за издишан пневматик
Интегрирани предни светла за магла
Камера за возење наназад
(само со заден брисач и тел. подготовка)
Карго-фиксирачки елементи
Кожен ентериер со текстил на седечката
површина SHINE
Кожен мултифункционален управувач со
греење
Кожни седишта кожа/ткаенина VACHETTE
Кровни шини сребрени
(црни се стандард за Combi)
Лумбарно и висинско подесување на
предните седишта
Мал кожен пакек (3 крак управувач,
менувач и рачна сопирачка)
Мал кожен пакет (3 крак кожен управувач
со команди за радио и телефон)
Мал кожен пакет (3 крак кожен управувач
со команди за радио и телефон)
Мал кожен пакет (3 крак спортски
управувач со команди за радио и телефон)
Мал кожен пакет (3 крак спортски
управувач со команди за радио, телефон
и педали за DSG) (Само за DSG модели)
Мал кожен пакет (3 крак управувач со
команди за радио, телефон и греење)
Мал кожен пакет (3 крак управувач со
команди за радио, телефон и педали за
DSG) (Само за DSG модели)
Мал кожен пакет (3 крак управувач со
команди за радио, телефон, греење и
педали за DSG) (Само за DSG модели)
Мал кожен пакет (3 крак управувач,
менувач и рачна сопирачка)
Мал кожен пакет 3 крак управувач со
команди за радио и менувач на волан
за DSG
Мало резервно челично тркало
Мало резервно челично тркало
Мрежа во багажникот
Мултифункционален борд компјутер
Мултифункционална кутија
Навигациски систем AMUNDSEN со 8" колор
дисплеј, Apple Connectivity, Smart Link
- (без мапи)
Навигациски систем COLUMBUS со 9.2"
колор дисплеј, 64GB меморија, Apple Con.
Smart Link (со мапи)
Наизменична контрола на брисачите со
сензор за дожд и светлосен асистент
Остранлива торба за скии UNIBAG
(во задниот наслон за раце)
Пакет за лоши патишта
Паркинг асистент за автоматско паркирање
со сензори напред и позади
Патосници текстилни, напред и позади
Патосници, напред и позади
Пневматици - 195/65 R15
Пневматици - 205/55 R16
Пневматици - 225/40 R18
Пневматици - 225/40 R18
Пневматици - 225/50 R17
Пневматици за сите сезони (All weather)
со димензија 205/55 R16
Подготовка за детско седиште ISOFIX
- на совозачко седиште
Подготовка за кука за влечење
Покривка за багажниот простор со 2
страни (гумена и текстил)
Покривка за багажниот простор со 2
страни (гумена и текстил)
Полуавтоматски клима уред Climatic
Преден и заден пепеларник
Преден наслон за раце JUMBO BOX заедно
со 2 x USB приклучоци позади
Преден пепеларник
Преден потпирач за раце
Предни светла за магла со CORNER
функција
Предни светла за магла
Предни светла за магла
Преклоплива задна клупа
Преклопливи масички на наслоните
од предните седишта
Преклопливо совозачко седиште
Приклучок од 230v во багажникот
Радио Bolero со 8" колор екран осетлив
на допир, Apple Connectivity (само со
RA2 + 9WT + PT2)
Резервно челично тркало
Ретровизори и кваки во боја на
каросерија
Ретровизори и кваки во боја
на каросерија
Сензори за паркирање напред и позади
Сензори за паркирање напред и позади
Сензори за паркирање напред и позади
Сензори за паркирање напред и позади
со контрола за приколка (Trailer Assist)
Сензори за паркирање позади
Систем за миење на предните фарови
Спортска суспензија (не важи за
4х4 моделите)
Спортски седишта напред
Странични воздушни перничиња за возач
и совозач
Странични воздушни перничиња и завеси
напред и позади
Странични воздушни перничиња и завеси
напред и позади
Темпомат заедно со ограничувач на брзина
Темпомат
Темпомат
Тонирани стакла
Управувач подесив по височина и
длабочина
Хром пакет (на страничните стакла)
Хром пакет во ентериерот
Централно заклучување со далечинско
Централно заклучување со далечинско
управување со два преклопливи клуча
Централно заклучување со далечинско
управување со два преклопливи клуча
Централно заклучување со далечинско
управување со два преклопливи клуча
Црн хром пакет (на страничните стакла)
Црни кровни шини

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна