Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете
Модели

Опрема ACTIVE

 • 15" Челични тркала - SIDUS
 • ABS-Систем за сопирање
 • ESP-Електронкса програма застабилизација
 • LED предни дневни светла
 • MDI конектори - USB, SD Card, Aux in
 • Висинско прилагодување на возачкоседиште
 • Воздушни перничиња за возач и совозачсо опција за деактивирање на совозачко
 • Електрика на предни стакла
 • Електричен серво управувач
 • Електрично регулирани ретровизори согрејачи
 • Задни LED светла
 • Индикатор за издишан пневматик
 • Мултифункционален борд компјутер
 • Полуавтоматски клима уред Climatic
 • Преден пепеларник
 • Преклоплива задна клупа
 • Резервно челично тркало
 • Странични воздушни перничиња за возачи совозач
 • Тонирани стакла
 • Управувач подесив по височина идлабочина
 • Црни кровни шини
Einzelne Ausstattungen sind abhängig von der gewählten Variante (Motorisierung, DSG usw.) und können hier in dieser Übersicht nicht vollständig dargestellt werden. Die konkrete Ausstattung Ihres Wunschmodells finden Sie in der Serienausstattungsübersicht im Konfigurator.
 • 16" Алуминиумски фелни - ALCATRAS
 • 16" Алуминиумски фелни - TUNGA
 • 16" Челични фелни - TEKTON
 • 8 звучници
 • Crew Protect Assist - Надграденпревентивен систем за заштита (Pre Crash Basis и Front)
 • Crew Protect Assist - Превентивен системза заштита на предните патници при судар
 • Driver Activity Assistant - Систем запредупредување на замор кај возачот
 • Front Assistant - Радар за автоматскосопирање при појава на препрека
 • Hill Hold Control - Помош при тргнувањена нагорнина
 • Kука за влечење koja се остранува
 • Kука за влечење, остранлива со адаптер
 • Maxi Dot - Борд компјутер
 • SMART LINK конекција за телефон
 • SUNSET - Длабоко затемните задно истранични стакла
 • Алармен уред
 • Брисач на задното стакло
 • Воздушно прениче за колена за возач
 • Греење на предни седишта
 • Гуми - 205/55 Р16
 • Дигитален радио прием
 • Дополнителна заштита под моторот напред
 • Дополнително електрично загревање накабината (само за дизел моторите)
 • Држач за мобилен телефон
 • Држач за наочари
 • Електрично отварање/ затворање набагажникот
 • Елелектрика на предни и задни прозори
 • Загревање на дизни за прскање напредниот ветробран
 • Заштита на моторот од лоши патишта
 • Зголемен волумен на резервоарот загориво
 • Мал кожен пакек (3 крак управувач,менувач и рачна сопирачка)
 • Мал кожен пакет (волан, рачка од менувачна волан
 • Мрежа во багажникот
 • Пакет за лоши патишта
 • Патосници текстилни, напред и позади
 • Пневматици за сите сезони (All weather)со димензија 205/55 R16
 • Подготовка за детско седиште ISOFIX- на совозачко седиште
 • Подготовка за кука за влечење
 • Поклопец на багажниот простор сомултифункционална кутија
 • Покривка за багажниот простор со 2страни (гумена и текстил)
 • Предни светла за магла со CORNERфункција
 • Предни светла за магла
 • Противпожарен апарат под возачко седиште
 • Радио Bolero со 8" колор екран осетливна допир, Apple Connectivity (само со RA2 + 9WT + PT2)
 • Радио со CD и Mp3 SWING
 • Ретровизори и кваки во боја накаросерија
 • Сензори за паркирање напред и позади
 • Сензори за паркирање позади
 • Систем за контрола на притисок во гумите
 • Систем за миење на предните фарови
 • Странични воздушни перничиња и завесинапред и позади
 • Телефонска подготовка Bluetooth
 • Темпомат
 • Централно заклучување со далечинскоуправување со два преклопливи клуча
 • Централно заклучување со далечинскоуправување со два преклопливи клуча

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна