Модели

Динамична, подобра, поубава.

OCTAVIA COMBI

Од 15.418
CO₂ 99 - 149 g/km
Потрошувачка 3.3 - 6.5 l/100km

Динамична, подобра, поубава.

Динамична, подобра, поубава.

Динамична, подобра, поубава.

Динамична, подобра, поубава.

Динамична, подобра, поубава.

6 причини зошто: ŠKODA OCTAVIA Combi

1

Уникатен и разновиден истовремено

Подобрувањето на една Икона е голем предизвик. Во новата ŠKODA OCTAVIA Combi ги обединивме сите добри нешта, коишто истата ја прават модерен автомобил, а некои од нив дури и ги подобривме. Резултатот е автомобил, којшто изгледа толку брилијантно, како и што се вози. Промената во дизајнот содржи кристални рабови, кои му даваат на автомобилот самоуверен израз.

6 причини зошто: ŠKODA OCTAVIA Combi

2

Практичност

Со оваа големина на багажниот простор можете по потреба да транспортирате и предмети со исклучителни димензии.

6 причини зошто: ŠKODA OCTAVIA Combi

3

Фелни

При разновидниот избор на фелни од лесен метал, на Вашето возило можете да му дадете уште поиндивидуален карактер.

 

6 причини зошто: ŠKODA OCTAVIA Combi

4

Технологија

Да се биде онлајн за време на возењето, не значи само да се има пристап до забавата и информациите, туку и да се добие можна поддршка за време на истото. ŠKODA CONNECT е Вашата порта до светот на неограничени можности за комуникација. 

6 причини зошто: ŠKODA OCTAVIA Combi

5

Добредојдовте во вашиот подвижен дом

Внатрешната опрема на OCTAVIA е комфорна и безбедно конструирана, со нежно, хармонично осветлување на просторот долж внатрешната страна на автомобилот.

6 причини зошто: ŠKODA OCTAVIA Combi

6

Simply Clever

Возењето треба да Ви претставува уживање, а не напорна обврска. Сеедно дали е службено или приватно, многубројни пактични функции и генијални детали го прават секое возење уште покомфорно.

Повеќе информации за ŠKODA Connect, Smart Link и Smart Gate ќе најдете тука.

Технологија

Connectivity

Мотори

1.2 TSI

85 кс Моќност
4,9 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 5 брзини
115 g/km Емисија на CO2
178 km/h 12,2s

1.0 TSI

110 кс Моќност
4,7 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
108 g/km Емисија на CO2
201 km/h 10,1s

1.0 TSI

110 кс Моќност
4,8 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
109 g/km Емисија на CO2
200 km/h 10,2s

1.4 TSI

150 кс Моќност
5,5 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
129 g/km Емисија на CO2
216 km/h 8,2s

1.4 TSI

150 кс Моќност
5,5 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
126 g/km Емисија на CO2
216 km/h 8,3s

1.8 TSI

180 кс Моќност
6,4 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
143 g/km Емисија на CO2
229 km/h 7,4s

1.8 TSI

180 кс Моќност
5,7 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
137 g/km Емисија на CO2
229 km/h 7,5s

1.8 TSI

4х4

180 кс Моќност
6,6 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 6 брзини
153 g/km Емисија на CO2
229 km/h 7,4s

2.0 TSI RS

230 кс Моќност
6,5 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
149 g/km Емисија на CO2
250 km/h 6,7s

2.0 TSI RS

4x4

230 кс Моќност
6,6 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 6 брзини
149 g/km Емисија на CO2
249 km/h 6,8s

1.6 TDI

90 кс Моќност
4,2 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 5 брзини
109 g/km Емисија на CO2
183 km/h 12,3s

1.6 TDI

115 кс Моќност
4,2 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 5 брзини
109 g/km Емисија на CO2
201 km/h 10,2s

1.6 TDI

115 кс Моќност
4,0 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
105 g/km Емисија на CO2
200 km/h 10,3s

2.0 TDI

150 кс Моќност
4,5 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
117 g/km Емисија на CO2
216 km/h 8,6s

2.0 TDI

150 кс Моќност
5,0 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 6 брзини
129 g/km Емисија на CO2
213 km/h 8,7s

2.0 TDI

4x4

150 кс Моќност
4,8 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
126 g/km Емисија на CO2
213 km/h 8,6s

2.0 TDI

4x4

150 кс Моќност
4,8 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
126 g/km Емисија на CO2
213 km/h 8,6s

2.0 TDI RS

184 кс Моќност
4,5 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
119 g/km Емисија на CO2
230 km/h 8,0s

2.0 TDI RS

184 кс Моќност
5,1 l/100km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 6 брзини
134 g/km Емисија на CO2
224 km/h 7,7s

2.0 TDI RS

4x4

184 кс Моќност
4,9 l/km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 6 брзини
129 g/km Емисија на CO2
226 km/h 7.2s

Карактеристики

ACTIVE
Од 15.418
 • 6 x воздушни перничиња
 • ABS, ESC
 • Електрично регулирани ретровизори со грејачи
 • Клима уред - Climatic
 • Радио "Swing" со 6.5" екран во боја
 • USB, Aux-In, SD Card slot
 • 15" Челични SIDUS Фелни
 • Дневни LED светла
 • Тонирани стакла
 • Борд компјутер
 • Централно заклучување
 • Брисач на задното стакло
Прикажи ги сите објекти
AMBITION
Од 18.352
 • 16" Челични TEKTON фелни
 • Кожен пакет (управувач, рачка од менувач и рачна сопирачка)
 • Предни и задни светла за магла
 • Bluetooth
 • Центрачно заклучување со далечинско
 • Преден потпирач за раце - Jumbo Box
 • Централно наслон за раце позади со држач за чаша
Прикажи ги сите објекти
L&K
Од 26.459
 • Кожен Alcantara Native Brown ентериер
 • Laurin & Klement ознаки на крилата
 • Декоративни Piano Black лајсни
 • 18" TURBINE Anthracite фелни
 • Sunset
 • Странични воздушни перничиња и позади
 • Греење на предни и задни седишта
Прикажи ги сите објекти
RS
Од 26.511

- RS Спортски Дизајн на браниците

- RS Спортска инструментална табла

- RS Спортски 3 крак мултифункционален управувач

- RS Спортски ентериер - кожа/ текстил

- Заден RS спортски спојлер

- Хромирана RS лајсна на праговите

- RS ознаки напред и позади

- Две хромирани, трапезни издувни цевки

- Спортски, алуминиумски педали

- Црвени спортски сопирачки клешти

- Црн спортски дифузер на задниот браник

Прикажи ги сите објекти
SCOUT
Од 27.703
 • Scout Black/ Brown ентериер
 • Scout off-road дизајн на браниците
 • Scout предни светла за магла
 • Sunset
 • Off-road повисоко подвозје и амортизери
 • Странични off-road заштитни лајсни
 • Погон на сите тркала - 4х4
 • 17" Алуминиумски NIVALIS фелни
 • Scout мултифункционален управувач со греење
Прикажи ги сите објекти
STYLE
Од 20.890
 • Темпомат
 • Автоматски клима уред Climatronic
 • LED предни светла со динамична контрола
 • Maxi Dot борд компјутер во боја
 • 16" Алуминиумски ALCATRAS фелни
 • Сензори за паркирање позади
 • Команди за радио и телефон на волан
 • Лумбарно подесување на предните седишта
 • Асистент за долги светла
Прикажи ги сите објекти
Споредете опрема

Димензии

Повеќе

Вашата нова OCTAVIA Combi

Од 15.418

Цени Преземете информативен материјал
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете