Модели

Совршен баланс

Новата Octavia

Од 20.249
CO₂ 98 - 132 g/km
Потрошувачка 4.1 - 5.1 l/100km

Доживеј ја на свој начин

Ви ја претставуваме четвртата генерација на најпродаваниот ŠKODA модел - комплетно новата OCTAVIA. Простран модел кој е исто толку разновиден во деловни ситуации колку и практичен во рамките на семејството. Со своите компактни димензии, најсовремени системи за асистенција при возење и извонреден комфор, новата OCTAVIA е совршена за градски сообраќај и долги патувања.

УНИКАТЕН ДИЗАЈН

Со своите совршени пропорции, уредни површини и засилена аеродинамика, целосно новата OCTAVIA изгледа стилски и спортски. Како што е и вообичаено за OCTAVIA, таа го задржува својот безвременски дизајн, а како резултат секогаш ќе ја препознаете кога ќе ја видите.

 Свеж дизајн кој никогаш не застарува

Совршено избалансирани пропорции кријат уште поголем багажник

Современ ентериер, добро уредени дисплеи лесни за контрола и изобилство на простор

Уживајте во лесниот автоматскиот пренос на брзини со новата "shift by wire" технологија

Багажниот простор е направен уште поголем, собирајки регуларни 640 l или 1700 l со спуштање на задните седишта

најсовремена технологија

OCTAVIA секогаш се истакнува со оние карактеристики кои ни се нам најважни. 

НОВАТА ŠKODA OCTAVIA

Уникатен дизајн

Комплетно новата OCTAVIA, со пространа внатрешност и извонредна практичност повторно пресликани во елегантен и безвременски дизајн. Full LED предни и задните светла овозможуваат совршена видливост во сите годишни времења и се само уште еден од многуте обележја на овој модел.

НОВАТА ŠKODA OCTAVIA

Модерен ентериер

Добредојдовте во новата генерација на дигитална инстументална табла, водечка во својата класа. Head-up дисплејот ќе ви даде свежа перспектива на светот, сите важни детали ви се прегледни на два 10" дисплеи додека минималистичките линии и амбиентално осветлување одлично јо заокружуваат елегантната атмосфера во кабината. 

НОВАТА ŠKODA OCTAVIA

Просторност

Багажниот простор е проширен за 30 литри, совладувајки ги своите конкуренти. Со преклопување на наслоните на задните седишта добивате извонредни 1.700 литри багажен простор. При полнење на багажникот, ќе ја цените неговата стандарна форма, долга површина на подот и многубројните Simply Clever решенија кои овозможуваат важиот багаж да биде безбедно фиксиран: четири куки, три мрежи, двоен под и Velcro карго-фиксирачки елементи. 

НОВАТА ŠKODA OCTAVIA

Безбедност

Патувајте без грижа, без разлика дали возите низ преполните градски улици или уживате на отворен пат. Новата OCTAVIA доаѓа со неколку нови системи за помош за возачот. Овие, заедно со деветте воздушни перничиња, ја одликуваат заштитата на патниците на друго ниво.

НОВАТА ŠKODA OCTAVIA

Економичност

Ќе добиете просторно семејно возило што е ефтино за одржување и еколошки настроено. Одберете од нашето портфолио на бензиски и дизел мотори, исто така испорачани и во електрифицирани верзии.

НОВАТА ŠKODA OCTAVIA

Комфор

Бидете уверени дека, благодарение на дополнителните опции како што се масажа на возачкото седиште или потпирачите за глава на задните седишта вие секогаш ќе пристигнете свежи на вашата дестинација. Новата OCTAVIA нуди опсег на комфорна опрема, од адаптивен темпомат со радар па се до три-зонски автоматски клима уред. 

Вашата нова OCTAVIA, сигурен избор!

Новата OCTAVIA е четвртата генерација на нашиот најпродаван модел

Повеќе од 6.5 милиони возила се испорачани до клиенти од 1996-та година

Моментално, OCTAVIA е најпродован модел на неколку Европски пазари

Низ нејзиното постоење, OCTAVIA се има закитено со повеќе од 50 интернационални признанија

најсовремените системи за помош при возење

Не грижете се повеќе за паркирање - се што е потребно е да притиснете само едно копче
Листата на безбедносни системи за помош при возењето е проширена за да вклучи неколку нови најнапредни асистенти
Новата LED технологија обезбедува подобори перформанси, пониска потрошувачка на енергија и нови безбедносни функции
Travel Assist презема делумна контрола врз возилото со цел да го олесни возењето и следи сообраќајот

Connectivity

 

 

 

 

 

 

Новата генерација Infotainment системи со вградена SIM картичка нудат практични функции, како што се информации за сообраќајот или Wi-Fi конекција за паметните уреди на патниците

Карактеристики

AMBITION
Од 20.249
 • ABS, ESC, HBA, EBD, EDL, MKB 
 • x6 воздушни перничиња
 • Lane Assist
 • Hill Hold Assist
 • KESSY Go копче за стартување
 • Basic LED предни и задни светла
 • CLIMATRONIC - двозонски автоматски клима уред
 • SWING радио со 8,25" екран во боја
 • Smart Link
 • Дигитален радио прием
 • Virtual Cockpit
 • Мултифункционален двокрак кожен управувач
 • Jumbo Box
 • 12V приклучок
 • 16" Алуминиумски тркала TWISTER Aero
Прикажи ги сите објекти
STYLE
Од 23.596
 • MATRIX LED предни светла
 • Full LED задни светла со анимиран трепкач
 • Сензори за паркирање, напред и позади
 • Камера за паркирање, позади
 • KESSY Advance систем на сите врати
 • Темпомат
 • CLIMATRONIC - трозонски автоматски клима уред
 • 3D Навигациски систем COLUMBUS со 10" екран во боја
 • Smart Link Plus
 • Надворешен хром пакет
 • 17" Алуминиумски тркала ROTARE
Прикажи ги сите објекти
Споредете опрема

Новата ŠKODA OCTAVIA одблизу