Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете
Модели

Опрема ACTIVE

 • 14" Челични тркала FLAIR
 • ABS
 • ISOFIX подготовка за детско седиште
 • Start-Stop систем регенеративно сопирањеGreen Tec
 • Воздушно перниче за возач и совозачсо опција за деактивирање на совозачко
 • Дневни светла
 • Електричен серво управувач
 • Електронска стабилизација ESP
 • Индикатор за издишан пневматик
 • Пневматици 175/70 R14
 • Радио подготовка со 4 звучници и антена
 • Тонирани стакла
 • Управувач подесив по височина идлабочина
 • Централно заклучување на вратите
Einzelne Ausstattungen sind abhängig von der gewählten Variante (Motorisierung, DSG usw.) und können hier in dieser Übersicht nicht vollständig dargestellt werden. Die konkrete Ausstattung Ihres Wunschmodells finden Sie in der Serienausstattungsübersicht im Konfigurator.
 • 15" Алуминиумски фелни CYGNUS сопневматици 185/60 R15
 • 15" Алуминиумски фелни MATONE Black сопневматици 185/60 R15 (за Color Concept)
 • 15" Алуминиумски фелни MATONE сопневматици 185/60 R15
 • 15" Челични тркала DENTRO сопневматици 185/60 R15
 • 15" Челични фелни COSTA со пневматици185/60 R15 (во серија за 1.0 TSI 110 kW)
 • 16" Алуминиумски фелни EVORA сопневматици 215/45 R16
 • 16" Алуминиумски фелни VIGO Black сопневматици 215/45 R16 (за Color Concept)
 • 16" Алуминиумски фелни VIGO White сопневматици 215/45 R16 (за Color Concept)
 • 16" Алуминиумски фелни VIGO сопневматици 215/45 R16
 • 17" Алуминиумски фелни CAMELOT сопневматици 215/40 R17
 • 17" Алуминиумски фелни SAVIO сопневматици 215/40 R17
 • Bluetooth телефонска конекција
 • Color concept- комбинација на различнибои на каросерија, кровот и тркалата
 • DAB - Дигитален радио прием
 • Front Assistant - Радар за автоматскосопирање при појава на препрека
 • Full LED предни светла со динамичнаконтрола
 • Hill Hold Assistant - Асистент запоаѓање на угорнини (Сериска опрема за DSG моделите)
 • LED задни светла
 • LED предни дневни светла
 • SUNSET
 • Simply Clever пакет - Држач за телефон /мрежа во багажникот / корпа за отпадоци)
 • Skoda Surround - пакет со 6 звучници
 • Адаптивен темпомат со радар(не може со 1.0 MPI моделите) (мора заедно со PL2)
 • Алармен уред со централно заклучувањена вратите со далечински управувач
 • Алуминимска декорација на педалите
 • Борд компјутер - Maxi Dot
 • Борд компјутер
 • Висинско прилагодување на возачкотои совозачкото седиште
 • Висинско прилагодување на возачкотоседиште
 • Греени прскалки за предниот ветробран
 • Греење на предните седишта со засебнарегулација
 • Електрично регулирани и греениретровизори во боја на каросерија, електрика на предни стакла
 • Зимски пакет - Греење на преднитеседишта со засебна регулација и греени прскалки на ветробранот
 • Камера за паркирање позади
 • Клима уред, мануелен
 • Кожен управувач со "Piano Black" лајсна,кожна рачка од менувач и рачна сопирачка
 • Кука за влечење, отстранлива, со адаптер
 • Кука за приколка, остранлива
 • Мултифункционален кожен управувач со"Piano Black" лајсна, контроли за радио и телефон, кожен менувач и рачна сопирачка
 • Мултифункционален кожен управувач со"Piano Black" лајсна, контроли за радио, кожен менувач и рачна сопирачка
 • Ограничувач на брзина
 • Пакет за лоши патишта
 • Панорамски стаклен кров
 • Патосници, напред и позади
 • Подготовка за кука за влечење
 • Помошни системи - Blind Spot Detect иRear Traffic Alert (мора заедно со PE4)
 • Предни светла за магла со Cornerфункција
 • Предни светла за магла
 • Радио BLUES со слот за SD картичка и USBport
 • Радио SWING со 6.5" екран осетлив надопир, слот за SD картичка, iPod приклучок и USB
 • Резервно тркало, стандардно
 • Светлосен асистент (Автоматски светла,Coming / Leaving Home функција)
 • Сензори за паркирање напред и позади
 • Сензори за паркирање позади
 • Систем за миење на предните фарови соиндикатор за количество на течност
 • Систем за миење на предните фарови
 • Спортска суспензија
 • Странични воздушни завеси за главазаедно со странични воздушни перничиња напред
 • Странични воздушни перничиња напред
 • Темпомат со ограничувач на брзина
 • Темпомат
 • Централен наслон за раце напред соx2 USB порта позади
 • Централен наслон за раце напред
 • Централно заклучување со далечинско

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна