Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете
Модели

Млада, разновидна и динамична

FABIA

Од 9.940
CO₂ 109 - 113 g/km
Потрошувачка 4.8 - 48 l/100km

Ништо не е преголемо за справување

Компактните димензии дозволуваат лесно возење и паркирање низ град. Новата Fabia нуди просторен ентериер и многу дополнителна опрема. Лесно се справува во секоја ситуација на дневна база.

Нов дизајн со урбан карактер

За секој ден

Новата ŠKODA FABIA нуди напредна безбедност и технологија, за секојдневно уживање во возењето.

Предности на новата ŠKODA FABIA

1

Дизајн

Млада, разновидна, динамична, а истовремено сита од улиците, зачинета со најмодерните технологии - тоа е новата Škoda FABIA. Нејзиниот созреан изглед привлекува уште повеќе внимание кон себе и ги засенува останатите.

Предности на новата ŠKODA FABIA

2

Фелни

Ние ги почитуваме индивидуалните потреби и барања на сите наши клиенти и правиме се што можеме, истите да ги исполниме. Поради тоа, најважниот аспект - изгледот на вашето возило - сосема ви го препуштаме вам и на вашата фантазија.

Предности на новата ŠKODA FABIA

3

Просторност

ŠKODA FABIA нуди многу место за вас, за вашите сопатници и багажот. Просторот за патници е малку подолг и поширок од досега - Вие и вашиот совозач имате повеќе слобода во просторот за главата.

Предности на новата ŠKODA FABIA

4

Мотор

Мала, но динамична: за да можете што е можно побрзо, побезбедно и поудобно да стигнете до вашата цел, за FABIA ви нудиме широка палета на мотори, која што е целосно прилагодена кон вашите потреби. Моторите со директно вбризгување и турбо полнач се одликуваат пред сè со своето тивко работење, нивната непосредна реакција на педалот за гас како и со оптималниот вртежен момент.

Предности на новата ŠKODA FABIA

5

Безбедност

Кога се работи на темата безбедност, FABIA навистина се истакнува. На пример, пред судиите за доделување награди на Euro NCAP креш тестот, кои што ја одликуваа со најдобра оцена со пет ѕвезди.

Предности на новата ŠKODA FABIA

6

Simply Clever

Често пати малите нешта се оние кои го прават нашето секојдневие поедноставно, полесно и поубаво. Тоа важи и за ŠKODA FABIA, која остава силен впечаток со голем број на "Simply Clever" детали.

Simply Clever технологија

Smartphone на четири тркала

Можеби се смета за мало возило, но FABIA ги нуди најновите connectivity услуги од програмата на ŠKODA. Искористете ги максимално сите функции со цел да стигнете до вашата дестинација брзо и комфорно.

Мотори

1.0 MPI

60 кс Моќност
4,9 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 5 брзини
110 g/km Емисија на CO2
157 km/h 16,6s

1.0 MPI

75 кс Моќност
4,9 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 5 брзини
111 g/km Емисија на CO2
168 km/h 14,9s

1.0 TSI

95 кс Моќност
4,8 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 5 брзини
109 g/km Емисија на CO2
184 km/h 10,8s

1.0 TSI

110 кс Моќност
4,9 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
113 g/km Емисија на CO2
195 km/h 9,6s

1.0 TSI

110 кс Моќност
4,8 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
110 g/km Емисија на CO2
194 km/h 10,1s

Карактеристики

ACTIVE
Од 9.940
 • 4 воздушни перничиња
 • ABS ESC ASR EDL
 • Старт - стоп систем за регенеративно сопирање
 • Централно заклучување на вратите
 • Електричен серво управувач
 • Електрично прилагодливи ретровизори со грејачи
 • Радио подготовка со 4 звучници
 • LED дневни светла
 • Резервно тркало во стандардна димензија
 • 14" челични тркала - FLAIR
Прикажи ги сите објекти
AMBITION
Од 11.189

Дополнително на Active:

 

 • Централно заклучување со далечинско
 • Електрични стакла во предните врати
 • Висинско прилагодување на возачкото седиште
 • Мануелен клима уред
 • Радио BLUES со USB port и SD card slot
 • Борд компјутер
 • Хром пакет во ентериерот
 • Предни и задни светла за магла
 • Ретровизори и кваки во боја на каросерија
 • 15" Челични тркала - COSTA
Прикажи ги сите објекти
STYLE
Од 13.618

Дополнително на Ambition:

 

 • Електрични стакла и во задните врати
 • Висинско прилагодување и на совозачкото седиште
 • Централен наслон за раце, напред
 • CLIMATRONIC - автоматски клима уред
 • Радио SWING со 6.5" екран, USB, iPod, SD
 • MAXI DOT - борд компјутер
 • EASY START - старт / стоп копче за палење на моторот
 • Ограничувач на брзина
 • Мал кожен пакет
 • 15" Алуминиумски тркала - CYGNUS
Прикажи ги сите објекти
Споредете опрема

Димензии

Малата висина и дава на FABIA динамичен изглед.

Повеќе