Модели

Опрема­Споредба KODIAQ

Изберете од различни нивоа на опременост.
  • Стандардна опрема Стандардна опрема
  • optionale Mehrausstattung optionale Mehrausstattung
  • Сериска кај некои модели на варијантата Сериска кај некои модели на варијантата
  • Недостапна Недостапна
AMBITION STYLE
12V приклучоци во кабина и багажник
17" Алуминиумски фелни - RATIKON
17" Алуминиумски фелни MITYKAS
со пневматици 215/65 R17
18" Алуминиумски фелни - ELBRUS
18" Алуминиумски фелни ELBRUS
со пневматици 235/55 R18
18" Алуминиумски фелни TRINITY
Anthracite со пневматици 235/55 R18
18" Алуминиумски фелни TRINITY
со пневматици 235/55 R18
18" Алуминиумски фелни TRITON
со пневматици 235/55 R18
19" Алуминиумски фелни CRATER Black
со пневматици 235/50 R19
19" Алуминиумски фелни SIRIUS
со пневматици 235/50 R19
19" Алуминиумски фелни TRIGLAV
со пневматици 235/50 R19
20" Алуминиумски фелни VEGA
со пневматици 235/45 R20
230V приклучок заедно со x 1 USB
приклучок напред и позади
3D Навигациски систем Columbus со 9.2"
екран осетлив на допир, интегрирани мапи
,64GB меморија, WLAN
8 звучници
AREA VIEW камери за паркирање - четири
камери (напред, позади и странични) со
Full LED задни светла
AUTO LIGHT ASSIST - Асистент за долги
светла, сензор за дожд и автоматско
затемнување на внат. ретровизор
Basic LED задни светла
Bluetooth телефонска конекција
Bluetooth, WLAN (LTE) и безжичен полнач
CANTON sound system (10 звучници, 575 W,
дигитален еквилајзер, subwoofer)
CANTON sound system (10 звучници, 575 W,
дигитален еквилајзер, subwoofer)
Climatronic (3 zone) - Трозонски
автоматски клима уред
Climatronic (3 zone) - Трозонски
автоматски клима уред
CLIMATRONIC - Двозонски автоматски клима
уред
Color Maxi Dot борд компјутер
Color Maxi Dot борд компјутер
Comfort telephony - BT, WLAN (LTE), rSAP
и Дигитален радио прием
Comfort telephony - BT, WLAN (LTE),
безжична надворешна кон. и полнач, rSAP
и Дигитален радио прием
Comfort telephony - BT, WLAN (LTE)
безжична надворешна конекција и полнач
Comfort telephony - BT, безжична
надворешна конекција и безжичен полнач
Crew Protect Assist - превентивен систем
за заштита на предните патници при судар
DAB - Дигитален радио прием
DCC - Адаптивна суспензија заедно со
систем за избирање на возачка програма и
Off Road копче
Driving Mode Selection заедно со Off
Road копче (важи само за 4х4 модели)
Driving Mode Selection заедно со Off
Road копче (важи само за 4х4 модели)
ESC - Електронска програма за
стабилизација
Front Assistant, радар за автоматско
сопирање
Full LED задни светла
Full LED задни светла
Full LED предни светла со динамична
контрола на агол
Hill Start Assist - Асистент за поаѓање
на угорнини
Hill Start Assist и Hill Descent Control
- асистенти за угорнини и спустови (важи
само за моделите со 4х4 погон)
KESSY - централно заклучување без клуч
со KESSY Go копче за палење на моторот
KESSY - централно заклучување без клуч
со KESSY Go копче за палење на моторот
KESSY Go - копче за палење на моторот
LED Plus Pack (Амбиентално LED
осветлување во ентериерот / Mistral
декоративни инсерти / осветлување во
пределот на нозете, напред и позади)
Maxi Dot патен компјутер
PARK ASSIST - систем за помош при
паралелно и попречно паркирање со
Manoeuvre Assist функција
SIDE ASSIST - систем за помош при
промена на лента
SIDE ASSIST - систем за помош при
промена на лента
Sleep пакет (Ролетна на задните
странични стакла / SUNSET / странични
наслони на потпирачите за глава на
задните седишта)
Smart Link + безжична RSA App
(Škoda Media Command апликација)
Smart Link конекција за телефон
SUNSET
Trailer Assist сензори за паркирање
напред и позади со AREA VIEW камери и
Full LED задни светла
Trailer PARK ASSIST со AREA VIEW камери
и Full LED задни светла
USB приклучок
USB приклучок
Virtual Cokcpit - виртуелна
инструментална табла
Virtual Pedal - електрична регулација на
петтата врата преку сензор
Voice Control
Автоматски дневни светла со Co/ Le Home
функција
Адаптивен темпомат со радар - Front
Assist - до брзина од 160 km/h
Адаптивен темпомат со радар - Front
Assist до брзина од 210 km\h
Акустични предни странични прозори +
SUNSET
Алармен уред против кражба заедно со
KESSY Go копче за палење на моторот
Алармен уред против кражба
заедно со KESSY - централно откл./закл.
без клуч
Алуминиумско резервно тркало
Амбиентално LED осветлување во ентериер
Антена за FM Radio
Воздушни перничиња за возач и совозач со
перниче за колена на возач и опција за
деактивирање на совозачкото
Воздушни перничиња за возач и совозач со
перниче за колена на возач и опција за
деактивирање на совозачкото
Греење на предни и задни седишта
Греење на предни седишта
Гуми за сите сезони, со пневматици
235/55 R18
Дво-страна покривка за багажниот простор
(гума/ текстил)
Декоративна лајсна во предната конзола
Mistral
Декоративна хром лајсна околу
страничните прозори
Декоративни инсерти - Anthracit Light
Декоративни инсерти - Mythos Црни
Декоративни лајсни на праговите
Декоративни лајсни на праговите
Дополнителен трет ред на седишта
Дополнитлна звучна изолација
Држач за наочари
Држач за таблет
Ел. ретровизори, само-затемнувачки,
преклопливи, грејни
Ел. ретровизори, само-затемнувачки,
преклопливи, грејни
Електрика на предни и задни стакла
Електричен панорамски лизгачки кров
Електрична регулација на петтата врата
Електрично греење на предно
ветробранско стакло со сензор за дожд
Електрично загревање на предни прскалки
за ветробран
Електрично прилагодливи предни седишта
со меморија и лумбална поддршка
Електрично прилагодливо возачко седиште
со меморија и лумбална поддршка
Ентериер - Спортски кожни седишта
Ентериер - алкантара
Ентериер - кожа/ текстил
Ентериер - кожа
Ентериер - текстил/ кожа
Ентериер - текстил
Задни светла за магла
Индикатор за издишан пневматик
Индикатор за сигурносни ремени
Интелегентен асистент за долги светла
Камера за паркирање позади заедно со
Full LED задни светла
Камера за паркирање позади
Кожен ентериер со вентилирачки седишта
(мора во комбинација со PB2)
Кука за влечење механички преклоплива
електрично отстранлива
Кука за влечење отстранлива со адаптер
Кутија за одпадоци
Кутија за отпадоци
Лумбално подесување на предните седишта
Мало резервно челично тркало
Мануелно висинско подесување на предните
седишта
Миење на предни светла под притисок
Мрежа во багажникот
Мултифункционален трокрак кожен Спортски
управувач со греење и педалли за
менување брзини за DSG модели
Мултифункционален трокрак кожен Спортски
управувач
Мултифункционален трокрак кожен
управувач со греење и педали за менување
брзини за DSG модели
Мултифункционален трокрак кожен
управувач со греење
Мултифункционален трокрак кожен
управувач со педали за менување брзини
за DSG модели
Навигациски систем AMUNDSEN со 8" екран,
Voice Control, WLAN, Web радио
Навигациски систем AMUNDSEN со 8" екран
, Voice Control
Навигација AMUNDSEN со 8" екран осетлив
на допир
Наизменична контрола на брисачите со
сензор за дожд и светлосен асистент
Осветлување во пределот на нозете
напред и позади
Остранлива торба за скии UNIBAG
(во задниот наслон за раце)
Отстранлива електрична светилка во
багажникот
Пакет за лоши патишта
Пакет за пушачи
Пневматици 215/65 R17
Пневматици 235/55 R18
Подготовка за детско седиште ISOFIX
- на совозачко седиште
Подготовка за кука за влечење
Преградна мрежа
Преден наслон за раце
Предни светла за магла со
Corner финкција
Преклопливи масички на наслоните
од предните седишта
Преклопливо совозачко седиште
Преклопување на наслонот на задната
клупа од багажникот
Радио BOLERO со 8" екран во боја,
осетлив на допир
Ролетни на задните странични стакла
Самозатемнувачки централен ретровизор со
дополнителен USB-C приклучок
Самозатемнувачки централен ретровизор
Сензори за паркирање напред и позади
Сензори за паркирање напред и позади
Сензори за паркирање позади
Систем за избирање на возачка програма
(важи само за моделите со преден погон)
Систем за избирање на возачка програма
со Off Road копче (важи само за моделите
со 4х4 погон)
Систем за предупредување на замор кај
возачот
Систем за предупредување на замор кај
возачот
Спортски алуминиумски педали
Сребрени кровни шини
Сребрени кровни шини
Странични воздушни перничиња за возач
и совозач
Странични воздушни перничиња позади
Текстилни патосници напред и позади
Темпомат со ограничување на брзина
Термо-изолационо тонирано ветробранско
стакло
Термо-изолационо тонирано ветробранско
стакло
Фамилијарен пакет (Дополнителна ел.
брава за безбедност на деца / ролетни на
задните странични стакла / заштита на
рабовите од вратите / кутија за отпадоци
Фиока под предни седишта
Црни кровни шини

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна