За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Модели

Опрема­Споредба KODIAQ SCOUT

Изберете од различни нивоа на опременост.
  • Стандардна опрема Стандардна опрема
  • optionale Mehrausstattung optionale Mehrausstattung
  • Сериска кај некои модели на варијантата Сериска кај некои модели на варијантата
  • Недостапна Недостапна
SCOUT
12V приклучоци во кабина и багажник
19" Алуминиумски фелни - BRAGA
19" Алуминиумски фелни CRATER Anthracite
со пневматици 235/50 R19
2 светла за читање напред
230V приклучок заедно со x 1 USB
приклучок напред и позади
3 крак мултифункционален кожен спортски
управувач со команди за радио, телефон,
греење и педали за DSG менувач
3 крак мултифункционален кожен спортски
управувач, со команди за радио и телефон
(Само за MT модели)
3 крак мултифункционален кожен управувач
со комадни за радио, телефон и греење
(само за MT модели)
3 крак мултифункционален кожен управувач
со команди за радио, телефон, греење и
педали за DSG менувач
3D Навигациски систем Columbus со 9.2"
екран осетлив на допир, интегрирани мапи
,64GB меморија, WLAN
8 звучници
AREA VIEW камери за паркирање - четири
камери (напред, позади и странично) со
TOP LED задни стоп светла
Bluetooth телефонска конекција
CANTON sound system (10 звучници, 575 W,
дигитален еквилајзер, subwoofer)
Climatronic (3 zone) - Три-зонски
автоматски клима уред
Climatronic - Автоматски клима уред
Color Maxi Dot патен компјутер
Comfort telephony - BT, WLAN (LTE), rSAP
и Дигитален радио прием
Comfort telephony - BT, WLAN (LTE),
безжична надворешна кон. и полнач, rSAP
и Дигитален радио прием
Comfort telephony - BT, WLAN (LTE)
безжична надворешна конекција и полнач
Comfort telephony - BT, безжична
надворешна конекција и безжичен полнач
DAB - Дигитален радио прием
DCC - Адаптивна суспензија заедно со
систем за избирање на возачка програма и
Off Road копче
Driving Mode Selection заедно со Off
Road копче
Easy Start - Start Stop копче за палење
на моторот
ESC - Електронска програма за
стабилизација
Front Assistant, радар за автоматско
сопирање
Full LED предни светла со динамична
контрола
Hill Start Assist и Hill Descent Control
- асистенти за угорнини и спустови
KESSY - централно заклучување без клуч
со Start Stop копче за палење на моторот
MDI приклучоци - USB, Aux-In
SCOUT Alcantara седишта со лого
Sleep пакет (Ролетна на задните
странични стакла, SUNSET и странични
наслони на потпирачите за глава на
задните седишта)
Smart Link + безжична RSA App
(Škoda Media Command апликација)
Smart Link конекција за телефон
SUNSET
USB приклучок
Virtual Pedal - отварање/ затварање на
багажникот на сензор (само со 4E7)
Voice Control
Автоматско затемнување и преклопување
на ретровизори
Адаптивен темпомат со радар - Front
Assist - до брзина од 160 km/h
Адаптивен темпомат со радар - Front
Assist до брзина од 210 km\h
Алармен уред против кражба
заедно со KESSY - централно откл./закл.
без клуч
Алуминиумско резервно тркало
Амбиентално LED осветлување во ентериер
Антена за FM Radio
Асистент за автоматско одржување во
коловозна лента - Lane Assistant
Асистент за детектирање на возила во
мртов агол - Blind Spot Detect
Асистенти за автоматско одржување на
коловозна лента заедно со асистент за
детектирање возила во мртов агол
(Lane Assist + Blind Spot Detect)
Виртуелна инструментална табла
Внатрешно осветлување
Воздушни перничиња за возач и совозач со
перниче за колена на возач и опција за
деактивирање на совозачкото
Греење на предни и задни седишта
Греење на предни седишта
Дво-страна покривка за багажниот простор
(гума/ текстил)
Декоративна хром лајсна на страничните
прозори
Декоративни инсерти - Ash Wood со Scout
лого
Динамична контрола на предните светла
со Coming Home функција
Дополнителен трет ред на седишта
Држач за наочари
Држач за таблет
Ел. преклопливи, автом. затемнувачки,
греени надв. ретровизори со меморија
/ Внат. ретров. автом. затемнувачки
/ Сензор за дожд
Ел. ретровизори, само-затемнувачки,
преклопливи, грејни
Електрика на предни и задни стакла
Електричен панорамски лизгачки кров
Електрично греење на предно
ветробранско стакло со сензор за дожд
Електрично загревање на предни прскалки
за ветробран
Електрично отварање/ затворање на
багажникот
Електрично прилагодливи предни седишта
со меморија и лумбарна подршка
Електрично прилагодливо возачко
седиште со меморија и лумбарна подршка
Задни светла за магла
Задни стоп светла во TOP LED изведба
Заштита на работ на вратите
Door edge protection
Индикатор за издишан пневматик
Индикатор за сигурносни ремени на сите
седишта
Индикатор за сигурносни ремени
Интелегентен асистент за долги светла
Камера за паркирање позади
Кука за влечење механички преклоплива
електрично отстранлива
Кука за влечење отстранлива со адаптер
Лумбарно подесување на предните седишта
Мало резервно челично тркало
Миење на предни светла под притисок
Мрежа во багажникот
Мултифункционален 3 крак кожен управувач
со команди за радио и телефон
Навигациски систем AMUNDSEN со 8" екран
осетлив на допир, Voice Control
Наизменична контрола на брисачите со
сензор за дожд и светлосен асистент
Независно греење со далечински
управувач WEBASTO
Остранлива торба за скии UNIBAG
(во задниот наслон за раце)
Отстранлива електрична светилка во
багажникот
Пакет за лоши патишта
Пакет за пушачи
Паркинг асистент за автоматско паркирање
со Area view сензори
Паркинг асистент за автоматско паркирање
со приколка и Area view сензори
Пневматици 235/50 R19
Подготовка за детско седиште ISOFIX
- на совозачко седиште
Подготовка за кука за влечење
Превентивен систем за заштита на
патниците при судар - Crew Protect
Assistant
Преградна мрежа
Преден наслон за раце
Предни светла за магла со
Corner финкција
Преклопливи масички во наслоните
на предните седишта
Преклопување на наслонот на задната
купа од багажникот
Радио BOLERO со 8" екран осетлив на
допир
Ролетни на задните странични стакла
Сензори за паркирање напред и позади
Сензори за паркирање со контрола за
приколка (Intell. Parking Ass. + Trailer
Ass. + Area View)
Систем за предупредување на замор кај
возачот
Сребрени кровни шини и хромирани лајсни
на страничните прозори
Странични воздушни перничиња за возач
и совозач
Странични воздушни перничиња позади
Текстилни патосници напред и позади
Темпомат со ограничување на брзина
Термо-изолационо тонирано ветробранско
стакло
Фамилијарен пакет (Ел. детско
заклучување, ролетна на задните
странични стакла и кутија за отпадоци)

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна