Модели

Елеганција со робустен карактер.

KODIAQ SCOUT

Од 40.324
CO₂ 145 - 154 g/km
Потрошувачка 0 - 5.6 l/100km

ŠKODA KODIAQ SCOUT

Секогаш со полн погон

Интелегентниот систем за погон на сите четири тркала работи автоматски си ја врши својата работа. Тој го калкулира вртежниот момент со цел константна контрола врз возилото на обете оски.

ŠKODA KODIAQ SCOUT

Функционален и Комфорен

Без разлика каде се наоѓате, дали on или off-road, безпрекорно дизајнираниот eнтериер на KODIAQ SCOUT ќе го направи секое возење комфорна авантура.  

ŠKODA KODIAQ SCOUT

Off-road програма

Off-road програмата ви дозволува да ги промените сите системи за помош за уникатно off-road искуство. При активирање, педалата за гас станува потврда и помалку осетлива, Auto Hold асистентот му помага на возилото во незгодни ситуации и системот за помош при спуштање со сензитивно кочење константно ве одржува во соодветна брзина за стрмните падини.

ŠKODA KODIAQ SCOUT

Адаптивна суспензија

Адаптивната суспензија (DCC) со системот за избирање на возачка програма ви овозможува лично да го прилагодите управувањето со вашиот KODIAQ. Со притискање на едно копче - вашиот KODIAQ SCOUT ќе може да ги совлада сите off-road предизвици. 

ŠKODA KODIAQ SCOUT

Моќен и елегантен

SCOUT емблемот на предните крила, не само што изразува моќ и динамичност туку и осигурува безвременска и едноставна елеганција.

Simply Clever технологија

Паркирањето никогаш не било полесно. Само притисни го правото копче
Кристална LED технологија
Kodiaq ќе се погрижи секогаш да имаш комфорно патување

Connectivity

Со KODIAQ можете да го оставите светот зад себе - а сепак, во секое време и насекаде да бидете поврзани со него. Благодарение на постојаната онлајн врска, не само што понудите за забава и информирање се само еден клик од вас, туку достапни се и специјалните системи за помош.

Повеќе информации за ŠKODA Connect, SmartLink и SmartGate ќе најдете тука.

Мотори

2.0 TSI

4х4

190 кс Моќност
7,3 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
168 g/km Емисија на CO2
207 g/km 8,0s

2.0 TDI

4x4

200 кс Моќност
5,6 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
147 g/km Емисија на CO2
210 km/h 8,4s

Карактеристики

SCOUT
Од 40.324
 • - SCOUT мултифункционален управувач
 • - SCOUT ентериер Black
 • - SCOUT надворешни ретровизори во сребрена боја
 • - SCOUT дизајн на предните и задните браници во сребрена боја
 • - SCOUT дрвен декор и амбиентално LED осветлување во ентериерот
 • - SCOUT емблеми на предните крила
 • - 19" Алуминиумски тркала - CRATER Anthracite со пневматици 235/50 R19
 • - Систем за избирање на возачка програма со Off-Road асистент
 • - Заштита на моторот од лоши патишта
 • - Камера за паркирање позади
 • - SUNSET - затемнети задни стакла
Прикажи ги сите објекти