Модели

KAROQ

На поинаков начин

Од 22.367
CO₂ 113 - 129 g/km
Потрошувачка 4.5 - 5.6 l/100km

Чукање на срцето на четири тркала

Чукање на срцето на четири тркала

Чукање на срцето на четири тркала

Чукање на срцето на четири тркала

Чукање на срцето на четири тркала

Чукање на срцето на четири тркала

Чукање на срцето на четири тркала

Чукање на срцето на четири тркала

Чукање на срцето на четири тркала

Чукање на срцето на четири тркала

Дизајн: ŠKODA KAROQ

Изглед, кој го забрзува чукањето на срцето

Компактен ŠKODA SUV, кој уште од првиот поглед се разликува од останатите со својата автентична смелост, свежина, исклучителност и динамичност. Подготвен за секакви предизвици и авантури, новиот KAROQ ќе ги надмине сите ваши очекувања. 

Фелни: ŠKODA KAROQ

Фелни

Преглед на портфолиото на фелни за Karoq.

Врвни перформанси: ŠKODA KAROQ

Комфор, кој го забрзува чукањето на срцето

Природата не простува компромиси, таа ја создава само најдобрата можна комбинација. Моќниот дизајн на KAROQ ја поврзува извонредната естетика со впечатливи Off road елементи. Создаден за најтешки услови, неговиот изглед го презентира со самоуверена елеганција.

Безбедност: ŠKODA KAROQ

Безбедност без компромис

Karoq е опремен со соодветни безбедносни системи и ќе направи да се чуствувате сигурно во сите ситуации.

Simply Clever технологија

Повеќе информации за системите за помош на ŠKODA ќе најдете овде.

Connectivity

Со KAROQ можете светот да го оставите зад себе - а сепак да бидете поврзани со него секаде и во секое време. Благодарение на перманентната онлајн конекција, понудите за забава и информации не само што се на еден клик од вас додека патувате, туку исто така достапни се и специјални системи за помош.

Повеќе информации за ŠKODA Connect, SmartLink и SmartGate ќе најдете овде.

Мотори

1.5 TSI

150 кс Моќност
5,5l/100km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
124 g/km Емисија на CO2
204 km/h 8,9s

1.5 TSI

150 кс Моќност
5,6l/100km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
128 g/km Емисија на CO2
203 km/h 9,0s

2.0 TDI

115 кс Моќност
4,5l/100km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
118 g/km Емисија на CO2
186 km/h 11,0s

2.0 TDI

115 кс Моќност
4,8l/100km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
125 g/km Емисија на CO2
186 km/h 11,1s

2.0 TDI

150 кс Моќност
4,7l/100km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
123 g/km Емисија на CO2
205 km/h 9,0s

2.0 TDI

4x4

150 кс Моќност
5,5l/100km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
144 g/km Емисија на CO2
195 km/h 8,8s

Карактеристики

AMBITION
Од 22.367
 • 6 х воздушни перничиња
 • ABS ESC ASR EDL HBA MKB
 • Start & Stop систем за регенерација
 • LED дневни светла
 • Предни и задни светла за магла
 • Сензор за дожд со светлосен асистент
 • Електрика на сите стакла
 • Централно заклучување со далечинско
 • Мултифункционален трокрак кожен управувач
 • SWING радио со 6,5" екран, BT, USB, SD slot
 • Maxi Dot борд компјутер
 • Мануелен клима уред
 • Jumbo Box преден наслон за раце
 • 16" Алуминиумски тркала - CASTOR со пневматици 215/60 R16
Прикажи ги сите објекти
STYLE
Од 24.629
 • Full LED предни светла со динамична контрола
 • Систем за миење на предните фарови
 • Предни светла за магла со Corner функција
 • Сензори за паркирање позади
 • CLIMATRONIC
 • BOLERO радио со 8" екран, Voice Control
 • Темпомат
 • Color Maxi Dot борд компјутер
 • Smart Link
 • KESSY - систем за централно заклучување без клуч
 • Лумбална регулација на предните седишта
 • SUNSET
 • 17" Алуминиумски тркала - RATIKON со пневматици 215/55 R17
Прикажи ги сите објекти
Споредете опрема