За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Модели

Опрема­Споредба KAMIQ

Изберете од различни нивоа на опременост.
  • Стандардна опрема Стандардна опрема
  • optionale Mehrausstattung optionale Mehrausstattung
  • Сериска кај некои модели на варијантата Сериска кај некои модели на варијантата
  • Недостапна Недостапна
AMBITION STYLE
12V приклучок во багажник
16" Алуминиумски тркала ALARIS
16" Алуминиумски фелни CASTOR со
пневматици 205/55 R16
16" Алуминиумски фелни HOEDUS Aero black
со пневматици 205/55 R16
16" Алуминиумски фелни ORION
со пневматици 205/55 R16
16" Челични тркала TECTON
17" Алуминиумски фелни BRAGA со
пневматици 205/55 R17
17" Алуминиумски фелни PROPUS Aero black
со пневматици 205/50 R17
17" Алуминиумски фелни STRATOS
со пневматици 205/50 R17
17" Алуминиумски фелни VOLANS
со пневматици 205/50 R17
18" Алуминиумски фелни CRATER со
пневматици 215/45 R18
18" Алуминиумски фелни SIRUS
со пневматици 205/45 R18
18" Алуминиумски фелни VEGA Aero black
со пневматици 205/45 R18
18" Алуминиумски фелни VEGA
со пневматици 205/45 R18
3 крак кожен мултифункционален управувач
3 крак кожен управувач
4 дополнителни звучници позади
Amundsen CC пакет (Care Connect
+ Infotainment услуги - 1 год / безжичен
полнач / Virtual Cockpit)
Basic LED дневни светла
Basic LED задни светла
Black Dots декор на предната конзола со
Црвени лајсни и Бело LED амбиентално
осветлување (во комбинација со црвен
штеп на седиштата)
Black glossy лајсни околу отворите за
проветрување
Black Piano хром пакет
Chrome лајсни околу отворите за
проветрување
Climatronic - Автоматски клима уред
CLIMATRONIC - автоматски клима уред
Comfort telephony - безжично полнење
за мобилен телефон
Cooper Brushed декоративни инсерти
Crew Protect Assistant - проактивен
систем за заштита на предните патници
DAB - дигитален радио прием
Driver Alert System - предупредување на
замор на возачот
Driving Mode Select - систем за избирање
на возачка програма
Dynamic пакет (спортски седишта /
алуминиумски педали / спортски мулти-фун
управувач / црн кров во внатрешноста /
сребрени декоративни инсерти)
Emotion пакет (панорамски сончев кров /
продолжено задно ветробранско стакло /
црни ретровизори / Full LED предни и
задни светла)
ESC - електронска програма за стабилност
EU6 DG стандарди за емисија
Front Assist - радар за автоматско
сопирање
Full LED задни светла со анимиран
трепкач за сигнализација
Full LED предни светла со динамична
контрола
Grained Black декоративни инсерти
Hill Hold control - асистент за поаѓање
Hill Hold control - асистент за поаѓање
на угорнини
на угорнини
Image пакет (продолжено задно ветро
бранско стакло / црни ретровизори /
Full LED задни светла)
ISOFIX подготовка за детско седиште
Jumbo Box преден централен наслон со
x2 USB-C приклучоци позади само за
полнење
JUMBO BOX преден централен наслон
KESSY - централно откл./ заклучување без
клуч сo Easy Start копче за палење
Kessy GO копче за палење на моторот
Lane Assist систем за одржување на
коловозна лента
Lane Change Assist систем за автоматско
одржување и промена на коловозна лента
(мора во комбинација со 6XK)
Latice Grey декор на предната конзола со
бронзени Copper лајсни и Бело LED
амбиентално осветлување
Maxi Dot - Борд компјутер
PARK PILOT - паркинг асистент за помош
при паркирање
Silver Haptic декор на предната конзола
со Glossy Black лајсни
Skoda Sound System (9 звучници со
subwoofer и 405 W моќност)
SMART LINK конекција за телефон
SMART LINK
Style Црн/ Беж ентериер (Stone Beige)
(мора во комбинација со PMV)
SUNSET
Tabora Brushed декор на предната конзола
со Сини лајсни и Бело LED амбиентално
осветлување
Virtual Cockpit - виртуелна инструмент
табла (само во комбинација со Bolero и
Smart Link)
x2 USB-C приклучоци напред и x2 USB-C
приклучоци позади само за полнење
x2 USB-C приклучоци напред
Автоматски дневни светла со Coming/
Leaving home функција
Адаптивен темпомат до брзина од 210 km/h
со "follow to stop" функција
Алармен уред заедно со EASY START копче
за палење на моторот
Алармен уред заедно со KESSY - централно
откл./ заклу.без клуч со EASY START
Амбиентално LED осветлување - Бело
со сребрен декор
Амбиентално LED осветлување - Црвено
со сребрен декор
Амбиентално LED осветлување -
Портокалово со сребрен декор
Бришач на задното стакло со прскалка
Висинско подесување на предните седишта
Воздушни перничиња за возач и совозач
со опција за деактивирање на совозачко
Воздушно перниче за колената на возачот
Греење на предни и задни седишта со
греени прскалки за преден ветробран
Греење на предни седишта со греени
прскалки за преден ветробран
Греење на предното ветробранско стакло
(мора во комбинација со PHB)
Држач за наочари
Ел. отварање/ затварање на багажникот
(мора во комбинација со 7X*)
Електрични ретровизори со грејачи
Електрични стакла на сите прозори
Електрично прилагодливо возачко седиште
Електрично прилагодливо возачко седиште
(мора во комбинација со WL0 и PMB)
Електронски имобилајзер
Камера за паркирање позади
Кожен пакет за седишта (комбинација
Kожа-Alcantara / греење на предните
седишта / греени прскалки за ветробран
Кожен пакет со 3 крак Спортски
мултиф. управувач со контроли за радио и
телефон (DSG)
Кожен пакет со 3 крак мултиф. управувач
со контроли за радиио, телефон и греење
(DSG)
Кожен пакет со 3 крак мултиф. управувач
со контроли за радио и телефон
Кожен пакет со 3 крак мултиф. управувач
со контроли за радио, телефон и греење
Кожен пакет со 3 крак. Спортски
мултиф. управувач со контроли за радио и
телефон
Кука за влечење, механички преклоплива
и електрично отстранлива
Кука за влечење, преклоплива
Мало резервно челично тркало
Мануелен клима уред
Мануелна лумбална регулација на предни
седишта
Навигациски систем AMUNDSEN со 9,2"
екран во боја, осетлив на допир, 8
звучници + Virtual Cockpit
Надворешни ретровизори во црна боја
Надворешни ретровизори, автоматско
затемнувачки и преклопливи
Наизменична контрола на брисачите со
сензор за дожд и светлосен асистент
Пакет во багажникот (карго фиксирачки
елемнти и мрежа за прицврстување)
Пакет во ентериерот (преклопливи масички
за задните седишта / корпа за отпадоци)
Панорамски сончев кров
Пневматици 205/55 R16
Подготовка за кука за влечење
Преградна мрежа
Предни светла за магла со Cornering ф-ја
Предни светла за магла
Преклопливо совозачко седиште
Радио BOLERO со 8" екран осетлив на
допир
Радио SWING со 6.5" екран во боја
Само-затемнувачки внатрешен ретровизор
Сензори за паркирање напред и позади
Сензори за паркирање позади
Сигурносни завртки на тркалата (само
заедно со алуминиумски фелни)
Систем за миење на предните фарови
Спортска суспензија (-15 мм) со Driving
Mode Select (Normal/ Sport)
Странични воздушни перничиња напред и
позади заедно со воздушни завеси
Странични воздушни перничиња напред
заедно со воздушни завеси
Странични воздушни перничиња позади
заедно со перниче за колена на возач и
Crew Protect Assistant
Текстилни патосници напред и позади
Темпомат
Хром лајсни околу страничните прозори
Централно заклучување со далечинско со
Kessy GO копче за палење на моторот
Централно заклучување со далечинско

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна