Модели

Новиот

ŠKODA KAMIQ

Од 15.072
CO₂ 110 - 116 g/km
Потрошувачка 4.1 - 5.5 l/100km

Кога знаеш што ти прилега

Со задоволство ви го претставуваме комплетно новиот KAMIQ, првиот SUV кросовер на ŠKODA. Веднаш ќе бидете привлечени кон новиот дизајн кој комбинира практичен, просторен и градски автомобил со предностите на SUV. Издигнете се над секојдневните метежи низ градот и уживајте во широките комфорни одлики и најсовремена технологија. Ова мало, робусно, урбано возило ќе ви стане омилен придружник, без оглед дали сте пар, семејство или сте во потрага по второ возило.

Совршено се вклопува

Со добро пондериран сооднос на робустен дизајн и динамични форми, KAMIQ има уникатен карактер што е потребен за создавање на свој личен пат напред. Друга значителна карактеристика на овој ŠKODA кросовер е неговата компактна големина, идеална за тесни коловози и паркинг. Подигнатото седење ќе ви даде подобар преглед на она што се случува околу вас и ќе ви го олесни пристапот.

ŠKODA KAMIQ

Истакнете се

KAMIQ е урбан кросовер кој ги заокружува придобивките на SUV во претпознатлив дизајн на ŠKODA кој се протега со динамични форми и остри рабови. Совршен за оние кои создаваат свои трендови наместо да ги следат.

ŠKODA KAMIQ

Самоуверен

Сила и храброст секогаш доаѓаат одвнатре. KAMIQ непречено го поместува емотивно наполнетиот дизајн на внатрешноста и надворешноста. Ергономијата на привлечни ентериери останува безпрекорна, а патниците се опкружени со најдобрите материјали.

ŠKODA KAMIQ

Урбан пакет

Секојдневниот опстанок во и околу градот може да биде прилично предизвикувачки. За да останеме на врвот, KAMIQ ја одликува најдобрата опрема за урбаната џунгла, така што безгрижно можете да се препуштите на возењето.

ŠKODA KAMIQ

Без компромиси

Како и со секоја ŠKODA, безбедноста е на прво место и со новиот KAMIQ. 9 воздушни перничиња, вклучувајки и перниче за колената на возачот комплетирани со најактуелните безбедносни системи и помагачи при возење, како што се Side Assist и Crew Protect Assistant.

ŠKODA KAMIQ

Решенија секогаш при рака

Уникатни Simply Clever функции се белег на ŠKODA брендот. Тоа се софистицирани решенија кои го олеснуваат вашето секојдневие, а можете да ги забележите насекаде на новиот KAMIQ. 

ŠKODA KAMIQ

Спортско искуство со притискање на копче

ŠKODA KAMIQ е изграден на најновата модуларна MQB платформа, со што подлежи да биде опремен со најнапредна технологија. Оние кои се заинтересирани за подинамично возење, ќе ја ценат Sport Chassis контролата и системот за прилагодување на амортизерите.

Модерна Технологија

Иновативни системи за безбедно патување
Возете удобно и спокојно во сообраќајот
Паркирање никогаш не било полесно. Само притисни го соодветното копче
SCALA може да биде опрема со 9 воздушни перничиња

Центар за поврзување

Уживајте во предностите на новата генерација на системи за поврзување со функции како интегрирана eSIM картичка и безжично Smart Link поврзување на вашиот телефон со возилото.

Мотори

1.0 TSI

95 кс Моќност
о Комбинирана потрошувачка
Мануелен 5 брзини
о Емисија на CO2
о o

1.0 TSI

115 кс Моќност
5,0 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
113 g/km Емисија на CO2
201 km/h 9,8 s

1.0 TSI

115 кс Моќност
о Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
о Емисија на CO2
о о

1.5 TSI

150 кс Моќност
о Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
о Емисија на CO2
о о

1.5 TSI

150 кс Моќност
5,0 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
113 g/km Емисија на CO2
219 km/h 8,2 s

1.6 TDI

115 кс Моќност
4,2 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 6 брзини
108 g/km Емисија на CO2
201 km/h 10,1 s

1.6 TDI

115 кс Моќност
4,1 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Автоматски 7 брзини
108 g/km Емисија на CO2
200 km/h 10,3s

Карактеристики

AMBITION
Од 15.072
 • x 6 воздушни перничиња
 • ABS ESC HBA EDL MKB
 • Front Assist
 • Lane Assist
 • Basic LED предни и задни светла со сензор за дожд и светлосен асистент за долги светла
 • Мануелно висинско и лумбално прилагодување на предните седишта
 • Централно заклучување со далечинско
 • SWING радио со 6,5" екран, BT, USB-C, 4 звучници
 • Мануелен клима уред
 • Кожен пакет
 • Темпомат
 • 16" Челични тркала - LHOTSE со пневматици 205/55 R16
 •  

  Прикажи ги сите објекти
  STYLE
  Од 18.246
 • х 9 воздушни перничиња
 • Сензори за паркирање позади
 • Full LED предни светла со динамична контрола и анимирана сигнализација
 • Full LED задни светла со анимирана сигнализација
 • CLIMATRONIC
 • Crew Protect Assist превентивен систем
 • BOLERO радио со 8" екран, 8 звучници
 • Smart Link
 • KESSY Go копче за палење на моторот
 • Мултифункционален управувач
 • 16" алуминиумски тркала - CASTOR со пневматици 205/55 R16
 • Прикажи ги сите објекти
  Споредете опрема

  Кој е твој омилен KAMIQ?

  Дознајте самите: изберете ја вашата омилена боја, фелни кои одговараат и погледнете го вашето индивидуално прилагодување. Преземете слика од KAMIQ и споделете ја со вашите пријатели.

  ДИМЕНЗИИ

  Детали

  Вашиот нов Kamiq

  Од 15.072

  Цени Преземете ценовник и каталог