Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Со користење на нашата веб-страница, се согласувате дека колачињата се зачувани на вашиот уред.
Прифатете и продолжете
Модели

Новиот

ŠKODA KAMIQ

Кога знаеш што ти прилега

Со задоволство ви го претставуваме комплетно новиот KAMIQ, првиот SUV кросовер на ŠKODA. Веднаш ќе бидете привлечени кон новиот дизајн кој комбинира практичен, просторен и градски автомобил со предностите на SUV. Издигнете се над секојдневните метежи низ градот и уживајте во широките комфорни одлики и најсовремена технологија. Ова мало, робусно, урбано возило ќе ви стане омилен придружник, без оглед дали сте пар, семејство или сте во потрага по второ возило.

Совршено се вклопува

Со добро пондериран сооднос на робустен дизајн и динамични форми, KAMIQ има уникатен карактер што е потребен за создавање на свој личен пат напред. Друга значителна карактеристика на овој ŠKODA кросовер е неговата компактна големина, идеална за тесни коловози и паркинг. Подигнатото седење ќе ви даде подобар преглед на она што се случува околу вас и ќе ви го олесни пристапот.

ŠKODA SCALA

Истакнете се

KAMIQ е урбан кросовер кој ги заокружува придобивките на SUV во претпознатлив дизајн на ŠKODA кој се протега со динамични форми и остри рабови. Совршен за оние кои создаваат свои трендови наместо да ги следат.

ŠKODA SCALA

Самоуверен

Сила и храброст секогаш доаѓаат одвнатре. KAMIQ непречено го поместува емотивно наполнетиот дизајн на внатрешноста и надворешноста. Ергономијата на привлечни ентериери останува безпрекорна, а патниците се опкружени со најдобрите материјали.

ŠKODA SCALA

Урбан пакет

Секојдневниот опстанок во и околу градот може да биде прилично предизвикувачки. За да останеме на врвот, KAMIQ ја одликува најдобрата опрема за урбаната џунгла, така што безгрижно можете да се препуштите на возењето.

ŠKODA SCALA

Без компромиси

Како и со секоја ŠKODA, безбедноста е на прво место и со новиот KAMIQ. 9 воздушни перничиња, вклучувајки и перниче за колената на возачот комплетирани со најактуелните безбедносни системи и помагачи при возење, како што се Side Assist и Crew Protect Assistant.

ŠKODA SCALA

Решенија секогаш при рака

Уникатни Simply Clever функции се белег на ŠKODA брендот. Тоа се софистицирани решенија кои го олеснуваат вашето секојдневие, а можете да ги забележите насекаде на новиот KAMIQ. 

ŠKODA SCALA

Спортско искуство со притискање на копче

ŠKODA KAMIQ е изграден на најновата модуларна MQB платформа, со што подлежи да биде опремен со најнапредна технологија. Оние кои се заинтересирани за подинамично возење, ќе ја ценат Sport Chassis контролата и системот за прилагодување на амортизерите.

Центар за поврзување

Уживајте во предностите на новата генерација на системи за поврзување со функции како интегрирана eSIM картичка и безжично Smart Link поврзување на вашиот телефон со возилото.

Кој е твој омилен KAMIQ?

Дознајте самите: изберете ја вашата омилена боја, фелни кои одговараат и погледнете го вашето индивидуално прилагодување. Преземете слика од KAMIQ и споделете ја со вашите пријатели.

ДИМЕНЗИИ

Детали