За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Модели

Опрема­Споредба FABIA

Изберете од различни нивоа на опременост.
  • Стандардна опрема Стандардна опрема
  • optionale Mehrausstattung optionale Mehrausstattung
  • Сериска кај некои модели на варијантата Сериска кај некои модели на варијантата
  • Недостапна Недостапна
STYLE
15" Алуминиумски тркала - CYGNUS
15" Алуминиумски фелни MATONE Black со
пневматици 185/60 R15 (за Color Concept)
15" Алуминиумски фелни MATONE со
пневматици 185/60 R15
16" Алуминиумски фелни EVORA со
пневматици 215/45 R16
16" Алуминиумски фелни VIGO Black со
пневматици 215/45 R16 (за Color Concept)
16" Алуминиумски фелни VIGO Black со
пневматици 215/45 R16
16" Алуминиумски фелни VIGO Red со
пневматици 215/45 R16
16" Алуминиумски фелни VIGO White со
пневматици 215/45 R16 (за Color Concept)
16" Алуминиумски фелни VIGO White со
пневматици 215/45 R16
16" Алуминиумски фелни VIGO со
пневматици 215/45 R16
17" Алуминиумски фелни CAMELOT со
пневматици 215/40 R17
17" Алуминиумски фелни SAVIO со
пневматици 215/40 R17
3 Крак спортски кожен волан
ABS
Bluetooth телефонска конекција
CLIMATRONIC - Автоматски клима уред
Color concept - комбинација на различни
бои на каросерија, кровот и тркалата
DAB - Дигитален радио прием
Dynamic пакет II (Спортско подвозје /
спортски седишта / 3 крак кожен спортски
управувач со контроли за радио и телефон
/ алуминиумски педали / Dark Brushed
декоративни инсерти / ел. прозори и во
задните врати) (мора заедно со RAB 9ZV
9S5 6E1)
Easy Start - копче за палење на моторот
Front Assistant - Радар за автоматско
сопирање при појава на препрека
Full LED предни светла со динамична
контрола
Hill Hold Assistant - Асистент за
поаѓање на угорнини (Сериска опрема за
DSG моделите)
ISOFIX подготовка за детско седиште
KESSY - Централно заклучување без клуч
со Easy Start копче за палење на моторот
палење на моторот
LED задни светла
Simply Clever пакет - Држач за телефон /
мрежа во багажникот / корпа за отпадоци)
Skoda Surround - пакет со 6 звучници
SMART LINK конекција за телефон
Start-Stop систем регенеративно сопирање
Green Tec
SUNSET
Адаптивен темпомат со радар
(не може со 1.0 MPI моделите)
(мора заедно со PL2)
Алармен Уред со KESSY - Централно
заклучување без клуч со Easy Start копче
Алармен уред со Easy Start копче и
централно заклучување со далечинско
Алуминимска декорација на педалите
Асиметрично делива задна клупа
Асистент за предупредување на замор
кај возачот - Driver Alert
Борд компјутер - Maxi Dot
Висинско прилагодување на возачкото
и совозачкото седиште
Внатрешен реторовизор со автоматско
затемнување
Воздушно перниче за возач и совозач
со опција за деактивирање на совозачко
Греени прскалки за предниот ветробран
Греење на предните седишта со засебна
регулација
Декоративни инсерти на предната конзола
во Beige Brushed боја
Декоративни инсерти на предната конзола
во Cherry Red боја (мора заедно со WBB)
Електрика на предни и задни стакла
Електричен серво управувач
Електрично регулирани и греени
ретровизори во боја на каросерија,
електрика на предни стакла
Електрично регулирани ретровизори
со греење
Електронска стабилизација ESP
Задни светла за магла
Зимски пакет - Греење на предните
седишта со засебна регулација и греени
прскалки на ветробранот
Индикатор за издишан пневматик
Камера за паркирање позади
Кожен управувач со "Piano Black" лајсна,
кожна рачка од менувач и рачна сопирачка
Кука за влечење, отстранлива, со адаптер
Кука за приколка, остранлива
Мултифунк. кожен управувач со лајсна
"piano white" со контроли за телефон
кожен рачен менувач и рачна сопирачка
Мултифункионален кожен управувач со
лајсна "piano white", кож. рач. менувач
и рачна сопирачка
Мултифункционален Спортски кожен
управувач со контроли за радио и телефон
и "Piano Black" лајсна
Мултифункционален кожен управувач со
"Piano Black" лајсна, контроли за радио,
кожен менувач и рачна сопирачка
Мултифункционален кожен управувач со
"Piano Black" лајсна, контроли за радио
и телефон, кожен менувач и рачна
сопирачка
Навигациски систем AMUNDSEN со 6.5"
екран, Bluetooth, 6 звучници, слот за SD
картичка, WLAN
Ограничувач на брзина
Пакет за лоши патишта
Панорамски стаклен кров
Патосници, напред и позади
Пневматици 185/60 R15
Подготовка за кука за влечење
Помошни системи - Blind Spot Detect и
Rear Traffic Alert (мора заедно со PE4)
Предни светла за магла со Corner
функција
Предни светла за магла
Радио SWING Plus со 6.5" екран во боја,
Bluetooth, 6 звучници, Smart Link
Радио SWING со 6.5" екран осетлив на
допир, слот за SD картичка, iPod
приклучок и USB
Резервно тркало, стандардно
Ретровизори, кваки во боја на каросерија
Светлосен асистент (Автоматски светла,
Coming / Leaving Home функција)
Сензор за дожд со светлосен асистент
и само затемнувачки ретровизор
Сензори за паркирање напред и позади
Сензори за паркирање позади
Систем за миење на предните фарови со
индикатор за количество на течност
Систем за миење на предните фарови
Спортска суспензија (-15 мм) со Driving
Mode Select (Normal/ Sport)
Спортски предни седишта
Странични воздушни завеси за глава
заедно со странични воздушни перничиња
напред
Странични воздушни перничиња напред
Темпомат со ограничувач на брзина
Тонирани стакла
Управувач подесив по височина и
длабочина
Централен наслон за раце напред со
x2 USB порта позади
Централен наслон за раце напред
Централно заклучување со далечински
управувач заедно со Easy Start - Start-
Stop копче за палење на моторот

Оваа страница е дополнителен дел од почетната страница. Кликнете на копчето за да се вратите кон почената.

Назад кон претходната страна