Модели

Модерна, динамична и просторна

FABIA COMBI

Од 12.440
CO₂ 103 - 109 g/km
Потрошувачка 4.6 - 4.9 l/100km

Модерна, динамична и просторна

6 причини зошто: ŠKODA FABIA Combi

Дизајн

Животот е убав. Со панорама стаклениот покрив на ŠKODA FABIA Combi повеќе нема да пропуштите ниту еден посебен момент. Едноставно седнете, навалете ја главата наназад и воодушевувајте се на мострата на јато птици што прелетува на небото. Тие се толку шармантни и безвременски како и самата FABIA Combi.

6 причини зошто: ŠKODA FABIA Combi

Фелни

Ние ги почитуваме индивидуалните потреби и барања на сите нашите клиенти и правиме се  што можеме истите да ги исполниме. Поради тоа, најважниот аспект - изгледот на вашето возило - сосема ви го препуштаме вам и на вашата фантазија.

6 причини зошто: ŠKODA FABIA Combi

Просторност

Внатрешниот простор на FABIA Combi е самоуверен, комфорен и изненадувачки просторен.

6 причини зошто: ŠKODA FABIA Combi

Мотор

Мала, но динамична: за да можете што е можно побрзо, побезбедно и поудобно да стигнете до вашата цел, за FABIA Combi ви нудиме широка палета на мотори, која е целосно прилагодена на вашите потреби. Моторите со директно вбризгување и турбо полнач се одликуваат пред сè со своето тивко работење, непосредната реакција на педалот за гас како и со оптималниот вртежен момент .

6 причини зошто: FABIA Combi

Безбедност

Кога се работи за темата безбедност, FABIA Combi има голем успех. Таа убедува пред сè со своите иновативни системи за помош. Тие, покрај своите шест воздушни перничиња и другите безбедносни детали, се грижат за тоа секогаш да можете да бидете безгрижни на пат.

6 причини зошто: ŠKODA FABIA Combi

Simply Clever

Концептот "Simply Clever" за ŠKODA е многу повеќе од само слоган. Уште при првите развојни чекори на возилото, инжинерите на ŠKODA работат на интелигентни решенија.

Simply Clever технологија

Активни системи кои го олеснуваат возењето
Направете го секојдневното возење побезбедно
Внимателно избрани Infotainment системи за пријатно возење

Connectivity

Секогаш кога ќе посакате да ја слушнете вашата омилена песна или внесете насоки за навигација - екранот од вашиот телефон ќе биде пресликан на дисплејот од вашето возило.

Мотори

1.0 TSI

95 кс Моќност
4,6 l/100 km Комбинирана потрошувачка
Мануелен 5 брзини
105 g/km Емисија на CO2
185 km/h 10,9s

Карактеристики

AMBITION
Од 12.440

 

 • Воздушни перничиња за возач и совозач
 • Start Stop систем за регенерација
 • Електричен серво управувач
 • Централно заклучување со далечинско
 • Електрични стакла во предните врати
 • Висинско прилагодување на возачкото седиште
 • Мануелен клима уред
 • Радио BLUES со USB port и SD card slot
 • Борд компјутер
 • Хром пакет во ентериерот
 • LED дневни светла
 • Електрични ретровизори со грејачи во боја на каросерија
 • 15" Челични тркала - COSTA со пневматици 185/60 R15
 • Бришач на задниот ветробран
Прикажи ги сите објекти
STYLE
Од 14.587

Дополнително на Ambition:

 

 • Електрични стакла и во задните врати
 • Висинско прилагодување и на совозачкото седиште
 • Централен наслон за раце, напред
 • CLIMATRONIC - автоматски клима уред
 • Радио SWING со 6.5" екран, USB, iPod, SD
 • MAXI DOT - борд компјутер
 • EASY START -  копче за палење на моторот
 • Ограничувач на брзина
 • Мал кожен пакет
 • 15" Алуминиумски тркала - CYGNUS со пневматици 185/60 R15
Прикажи ги сите објекти
Споредете опрема

Димензии

Повеќе

Вашата нова FABIA Combi

Од 12.440

Цени Преземете ценовник и каталог