За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Модели

30.11.2019

ŠKODA KAMIQ. Кога знаеш што ти прилега!

Škoda KAMIQ веќе од 15.170€

178 € Порше Лизинг рата

СО ГРАТИС ЛИЗИНГ ПАКЕТ
→ ПРВА РЕГИСТРАЦИЈА
→ КАСКО ЗА ПРВА ГОДИНА 

Со задоволство ви го претставуваме комплетно новиот KAMIQ, првиот SUV кросовер на ŠKODA. Веднаш ќе бидете привлечени кон новиот дизајн кој комбинира практичен, просторен и градски автомобил со предностите на SUV. Издигнете се над секојдневните метежи низ градот и уживајте во комфорот и најсовремена технологија. Ова мало, робусно, урбано возило ќе ви стане омилен придружник, без оглед дали сте пар, семејство или сте во потрага по второ возило.

Новиот KAMIQ е богато опремен со LED дневни светла, Радио SWING со 6,5" екран во боја, осетлив на допир, Climatic клима уред, USB-C, Bluetooth, Хром Пакет, Lane Assist, Front Assist, 6 воздушни перничиња, сензор за дожд, патен компјутер, темпомат и многу повеќе. 

А за да биде понудата уште подобра го вклучивме и лизинг пакетот со каско за првата година, прва регистрација, промотивна каматна стапка од 5,5%, учество 30% и период на отплата од 72 месеци.

*Каско осигурување со франшиза од 200 евра.

Времетраење на кампањата: до 31.12.2019 година