За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Модели

05.09.2019

Новиот Superb. Создаден да доминира!

Škoda SUPERB FL Ambition 2.0 TDI DSG со 190 кс

од 358€ месечна лизинг рата

СО ГРАТИС ЛИЗИНГ ПАКЕТ
→ ПРВА РЕГИСТРАЦИЈА
→ КАСКО ЗА ПРВА ГОДИНА 

Зборот комфор претставува збир на удобности за работа, живеење, одмор. Во новиот Superb, овие карактеристики функционираат во совршена хармонија. Најпросторен во класата со низа иновативни елементи, кои го прават секое патување во Superb, совршено.

Новиот SUPERB е богато опремен со Full LED Matrix Beam предни светла со динамична контрола и Welcome ефект, Задни Top LED светла со анимиран трепкач, Front Assistant - радар за автоматско сопирање при појава на препрека, CLIMATRONIC - aвтоматски, три-зонски клима уред, Навигациски систем AMUNDSEN со 8" екран, Voice Control, USB, SD card, Bluetooth, Виртуелна инструментална табла, Греење на предните седишта, 18" Алуминиумски фелни ANTARES, Сензори за паркирање напред и позади со Manoeuver Assist функција, Камера за паркирање позади, Ролетни на задните странични стакла и стаклото на багажникот, Адаптивен Темпомат, Eлектрична регулација на петата врата, KESSY централно заклучување/ отклучување без клуч, металик боја и многу повеќе.

А за да биде понудата уште подобра го вклучивме и лизинг пакетот со каско за првата година, прва регистрација, промотивна каматна стапка од 5%, учество 30% и период на отплата од 72 месеци.

За детален преглед на моделот кликнете тука.

Ценовник за SUPERB на следниот линк.

*Каско осигурување со франшиза од 200 евра.

Времетраење на кампањата: до 31.12.2019 година